Ir CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX II =^1 1^- Tegen D.F.C. een gelijk spel en van H.F.C. gewonnen zou reeds 3 punten opleveren! Hetgeen in den stijl spelende van hedenmid dag niet tot de onmogelijkheden zou behooren. Brieven uit de Meijerij. XIII. lo. Ergens op de „waschlijst" die natuurlijk een onding is voor alle gepasseerden!) de naam staat van den Ajacied, over wien ik in mijn vorig „Vlokkie" 't een en ander schreef. De naam van onzen rechtsbuiten, die opnieuw in de termen valt voor de oranjekiel! „Voila", zou onze onsterfelijke Jan v. Dort met het be roemde handgebaar gezegd hebben. Ik vind dat 'n mooie daad van de N. E. C., omdat zij daarmede bewijst 'n breed standpunt in te nemen. Het zal nu natuurlijk aan speldeprikjes van den een of anderen zedemeester allicht niet ontbreken! Doch waar Jan de Natris blij kens alle sportverslagen van diverse kleur en pluimage eerstens 'n ouderwetsche, brillante partij voetbal speelt, ten tweede de „allures van toen" heeft afgezworenwelnu, daar is 'n prachtkans voor een rehabilitatie, die de sportcarrière van een stoeren Hollandschen knaap eer aan zal doen. Ik glunder, omdat mijn ouwe (jonge) Ajaxhart sneller klopt bij de ge dachte, dat Jan de Natris zijn zelfoverwinning bezegelen zalen wij binnenkort a la Jan van Dort kunnen zeggen: „Voila"! Als Jan scoort voor Nederland! 2o. Ajax j.l. Zondag weer eens 'n keertje ge wonnen heeft. Je moet weten, brave roodwit- telingen, dat de N.V.B. 'n rarekastje is, waaruit vreemdsoortige dingen kunnen voortkomen. Denk eens aan: aan het einde van dit seizoen besluit Vader Kips (en de kleine Kipsies), dat in 1924/25 de eerste klas weer eens „botertje exquise" moet zijn. Hij neemt de bovenste 5 eerste klassers uit I en de 5 idem uit II en zegt hocus pocusdat is nu Ia voor het komende seizoen. En als jelui dan no. 6 staat, dan grijpen jelui er heerlijk naast. Dus, Reynolds (hallo, old boy, a friendly piece of advise: „if Ajax is safe all is safe!") quick march upwards, please! Minstens no. 4, of 3. Dat gaat nog juist! 3o. Neennu glunder ik allesbehalve! In tegendeel kijk ik 'n beetje sip, watit ik heb in de V. V. A. 2—Ajax 2. 2—2. Opstelling: Becker Deen Qoosen E. Bakker Debois Burk Bierman Robles Schetters Addicks v. d. Vlis Daar V. V. A. I niet speelde, kwamen de reserves der roodzwarten op hun sterkst uit, hetgeen evenwel niet verhinderde dat Ajax, met den wind in den rug, reeds spoedig in het offensief was. Blauw in het V. V. A. doel speelt echter schitterend* waardoor succes voorloopig uitblijft. De roodzwarte voorhoede zit ondertusschen ook niet stil, doch onze keeper is in tip-top vorm. Na een half uur spelen wordt er echter na een doel- worsteling door Ajax gedoelpunt (01). De V. V. A. middenvoor komt dan alleen voor Becker, doch hij schiet naast. Nog een Ajax uitval, een goed schot van onzen linksbinnen, maar Blauyv is op zijn post. Spoedig hierop is het rusten. Na rust speelt Ajax tegen een feilen sneeuwstorm in; de geheele ploeg pakt echter zoo enthousiast aan, dat er voor V. V. A. geen door komen aan is. Het V. V. A. doel wordt duchtig bestookt, doch telkens is er een hocfd of een been dat scoren be let. Onze linksbinnen heeft tenslotte met een welge plaatst schot succes (02). De roodwitten blijven ver der het beste van het spel behouden en ieder ziet reeds een overwinning der Ajacieden in het verschiet, als de V. V. A. centervoor den bal krijgt toegespeeld. Hij rent ermede naar 't vijandelijke doel, onze rechtshalf probeert zich er voor te laten glijden, door de gladheid mist hij echter; de V. V. A.'er staat klaar om te schieten, als plotseling het fluitje klinkt, ledereen blijft verwonderd staan, niet wetende wat er aan de hand is. De arbiter wijst echter met een beslist gebaar naar de fatale witte stippenalty!! Verschillende spelers wijzen den arbiter op de grocte onbillijkheid hiervan, doch de scheidsrechter handhaaft zijn beslissing. De strafschop wordt daarop in een doelpunt Omgezet (12). Dit is het keerpunt van den strijd. V. V. A. valt met groote heftig heid aan en de verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Als pl.m. 4 minuten voor het einde de linksbinnen de.r gastheeren den bal heeft, doelpunt hij met een uiterst effectvol schot (22). De resteerende minuten zijn dan nog voor roodwit, doch gedoelpunt wordt er niet meer en als de scheidsrechter, die maar matig voldeed, voor het laatst fluit, heeft Ajax 2 in dezen wedstrijd onverdiend gelijk gespeeld daar een flinke overwinning loon.paar werken geweest zou zijn. Een volgend maal beter mannen! B. V».; TJT Ik glunder omdat -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3