7 10 CLUBNIEUWS j dezer te Rotterdam gespeeld, geen uitzonde- j ring. Alleen daarom was deze ontmoeting het aankijken al dubbel waard. Jammer dat geen der partijen het net heeft kunnen vinden, onge twijfeld ware er meer spanning in den strijd gekomen. Wij waren, evenmin als V. O. C. geheel vol ledig. jan de Boer was ziek en is verdienstelijk door Heeswijk, ook al een Jan, vervangen. Ver der heeft Jacques Hoogland in de plaats van den geblesseerden Ce Kruijff gespeeld. Een knietje was voor onzen linkshalf een duchtige handicap. Hij maakte er echter van wat hij kon, doch rnoest tien minuten voor het einde het veld ruimen, waarna Hassink nog wat leven in de brouwerij heeft gebracht. Wij heb ben alleraardigste staaltjes van techniek ge zien, waarbij onze voorhoede opnieuw toonde wel levendig maar niet productief te spelen. Hier kreeg Jan de Natris slechts weinig zui vere ballen, waarvan de V. O. C.'er Haas heeft kunnen profiteered Met eenig geluk had den wij tweemaal kunnen scoren. In de eerste helft hielp de paal Steenhouwer en in de twee de helft schoot Volkers uit een gemakkelijke positie langs het doel. De middenlinie was wat de verdediging betreft voor haar taak bere kend. Joop Martens was de beste en Hoogland de zwakste. Onze aanvoerder werd verschil lende malen gebeten doch Fons, die in deze ontmoeting minstens 100 procent meer pres teerde dan tegen R. C. H. en heden inderdaad werkte, sloeg allen V. O. C.-illusies den kop in. Couton wordt per wedstrijd beter en als wij tusschen hem en Fons moesten kiezen zou die taak niet gemakkelijk zijn. In dit tempo door gaande zal tenslotte de N. E. C. de groote ca paciteiten van Couton wel moeten erkennen. Jan van Heeswijk heeft een blunder gemaakt, welke fout hij direct herstelde. Een goed doel- verdediger die zijn plaats als reserve in dezen strijd waard bleek. ïn zijn geheel speelde het elftal veel tammer dan tegen Feijenoord, hoe wel wij met het gelijke spel tevreden moeten zijn. Ook in het V.O.C.-kamp was men van de zelfde gevoelens. Ajax't Gooi kan intusschen weer wat pittigs opleveren. Als wij iets pittiger spelen, gaan wij winnen. Let eens op! A. F. C. AJAX AjaxGooi. Den returnwedstrijd tegen de Gooiers heb ben wij betrekkelijk zonder veel moeite ge wonnen. Zonderen wij het eerste kwartier van den stiijd uit, waarbij de hilversumsche club iets in het voordeel was, dan kan gerust van een groot overwicht der Ajacieden ge sproken worden en het was meer geluk dan wijsheid, dat de stand slechts 2gebleven is. Ons elftal speelde een heel ander spel dan te Hilversum. Met groote ijver en met een vurig willen heeft het elftal zich in den strijd gewor pen, waartegen de fanatieke Gooiers zelfs niet bestand bleken. Van Heeswijk bleek opnieuw een betrouwbare reserve voor Jan de Boer en Fons en Couton hebben een wedstrijd gespeeld, zoo af en zoo verzorgd, dat vriend en vijand hierover in bewondering waren. De drie halfs met Joop Martens aan het hoofd vormden een uitstekende schakel tusschen achterhoede-en voorhoede. Alleen dient men nog meer aanval lend te spelen, daar aanvallen de beste tactiek van verdediging is. Joop Martens, die telkens achter Hamel en Volkers optrok leverde het be wijs van deze stelling. In de voorhoede heeft Jan de Natris weer een excellente partij gespeeld. Ook de andere Heeren waren uitstekend opdreef. Alleen Rutte kon ons matig bekoren. Deze speler schijnt in eigen huis niet los te kunnen komen en be waart zijn beste spel voor de verre uitmatches. We hopen er a.s. Zondag van te profitee^en Het eerste doelpunt maakte Jan de Natris uit een penalty en Theo zorgde tien minuten voor het einde met een akelig hard schot voor num mer twee. Overigens had de laatste zijn schot blijkbaar thuisgelaten, daar enkele kogels het doel verre misten. Volkers en Hamel vormden een slimme rechterwing, die met keurig kort- spel den linkshalf van Hilversum, die lang niet de minste was, het heel lastig maakte. Gorel, de groote „Gooier" kon ons niet bekoren en speelde een klasse minder dan in Hilversum. Het was, vooral in de tweede helft, een be langwekkende partij die door 5000 toeschou wers werd aanschouwd. Nog 5 punten uit de laatste 4 matches en wij blijven in de bovenste helft van het ranglijstje.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2