CLUBNIEUWS DER A.JF. C, AJAX spreek woord: de duvel en de groote hoop. Zondag 20 Januari. Vanmorgen om 7 uur Üiscuit aan het toestel. ZEd. van plan naar Feyenoord met de wagen en om half negen voor de deur. Exquise lunch in Centraal te 'sHage en om klokke twee op het ter rein. De jongens juist binnen de lijnen en vergast op eminente partij voetbal. De jongeren met heilig willen bezield en Feyenoord vanmiddag geen voet aan den grond. Speet mij Jan Hassink penalty veroorzaakt, aaar overigens brillante partij en Oudheusden juiste op merking dit kwaal van al onze rechtsbacks door jaren heen. Frans Schoevaart, Fons, Deen en Hassink blijk baar ailen door epidemische penalty-kwaal aangetast. Reeds om acht uur weer in de hoofdstad en mijn dag ;wel goed daar AjaxII van D.E.C. II op overtuigende wijze gewonnen. Maandag 21 Januari. De borreltafel flink bezocht en iedereen vol over gisteren. Grootmeijer van oordeel Ajax gisteren niet alleen door feu sacré maar ook door goed voetbal gewonnen. En feitelijk allen een pluim verdiend. Biscuit optimist en deze om een ronae gewed wij op de derde plaats eindigende. Doch m i. dit in ver- winningsroes. Bleek mij hedenmiddag papa Zwees spe ciaal naar Amsterdam voor informatie of overwinning inderdaad juist en ZEd. zijn oogen niet geloofd bij be richt in de Courant. Het weer opzomerende en de toe standen der velden nu spoedig weer prima. Dinsdag 22 Januari. Gisteren weer eens gehoord hoe, ondanks tamelijk Slecht spel van Ajax, nog veel be langstelling uit buitenland. En veel cluDs uit vreemde ons uitgenoodigd. Zoo o.m. voor Paaschtournooi in Gent geviaaga. Tevens verschillende verzoeken uit Duitsch- land en België. Tenslotte Ajax reserves gevraagd voor Jubileumwedstrijden „Watergraafsmeer". Doch hiervan niets te komen daar de Bond alle Zondagen noodig voor competitie. Woensdag 23 Januari. Mij bekend Ajax op 22 Maart 1925 hei 25-jarig jubileum te vieren. Bleek mij heden nu informatie ons Bestuur ter zake diligent. Koolhaas name lijk in opdracht Bestuur alle groote zalen van Bellevue reeds gehuurd voor glorieus festijn. En in eerstkomende Bestuursbijeenkomst de Feestcommissie te benoemen. Biscuit vandaag hierover en deze gaarne op de lijst der candidaten daar ZEd. hiervoor als geknipt. En hem beloofd Grootmeijer hierovei te polsen, dewelke dit voorstel alsdan ter tafel. Donderdag, 24 Januari. Van plan hedenavond een be spreking ten huize secretaris. Doch ZEd. thans op hou ten vloeren en alleen 1 tafel en 1 kopje als boedel, waar door zeer ongerieflijke aanblik. Hierdoor reeds vroeg thuis en de talrijke persbeoordeelingen over Feijenoord- Ajax doorgekeken. Bleek mij 80% der verslaggevers de namen der spelers onbekend en bijna alleen Rutte met Brokmann verward. Naar verluid gisterenavond Ajax I samengesteld voor R. C. H. en Fons en Joop voorloopig niet in het veld doch hun wil te eerbiedigen. Thans opstel ling als tegen Feijenoord en vertrouw de mannen repe titie van Rotterdamsche victorie. Vrijdag, 25 Januari. De Rotterdamsche correspondent in het Sportblad vol lof over Ajax en ZEd. van opinie Ajax met dat spel het beste clubelftal in Nederland. En deze lof herinnering opgewekt aan de groote dagen van Ajax. En de protesten van Feijenoord blijkbaar door nie mand serieus opgenomen, daar nergens hierover een sylabe. Komt mij voor de club van Weber eieren voor zijn geld gekozen en niet geprotesteerd daar in dat ge val 200 gulden weggegooid. Het gerucht Koolhaas can- didaat voor het Westelijk district doch hiervan geen be vestiging. De vijfde ijsperiode tot het verleden en a.s- Zondag dus wel kans wij aan den slag. Zaterdag, 26 Januari. Vanmorgen aan het Centraal Station onze Nestor Dade tegen het lijf. En ZEd. onder weg naar den Haag voor belangrijke bespreking daar niet onmogelijk overplaatsing naar 's-Gravenhage. Dade met belangstelling goede prestaties van laatste weken gevolgd en vriendelijk verzoek allen Ajacieden groeten te brengen. Verder vanmiddag der Nederlandsche Corinthi- ans-maandblad voor Aniateui ssport in de bus. Het ge heel er aardig uitziende en het papier zeer in den stijl. En Pater en Lugard de juiste Redacteuren daar zeer idea listisch. Zondag, 27 Januari. Naar Haarlem en in den trein Groothoff en Grootmeijer, met welke heeren discours. Eu de eerste het over de kwestie Formenoy, welke zaak door middel van rechtbank door den N.V.B. uit de wereld geruimd. Doch ditzelfde college voor eenige jaren hard opgetreden tegen Ajax. En dit waar wij getracht recht te krijgen door tusschenkomst van onzen rechtsgeleerde Mr. Groote in vergadering te Utrecht. In Haarlem wij even beroerd gespeeld als te Rotterdam uitstekend en vooral de middenlinie en rechtsback onbenullig. Met de pauze met 20 voor doch Ajax op den kop af zoo be roerd gespeeld wij met 32 verloren. Maandag 28 Januari. Vandaag naast ontbijt belangrijke circulaire N.O.C. En wel voor inzameling gelden Olym pische spelen dit jaar te Parijs. Vertrouw iedere Ajacied steentje bij te dragen voor goed doel door aankoop speldje. Mij bekend in Maart a.s. Olympische week en deze geheel gewijd aan dit doel. Reeds eerder speldje besteld en hiervoor postwissel a 0.50 en indien ieder dit voorbeeld gevolgd het comité geheel uit penarie. Van avond plotseling Marius aan de hoorn en van ZEd. Jan de Natris candidaat voor het Nederlandsche elftal en direct gèlukwensch voor Vlokkie geconcipieerd, dewelke morgen door mijn typiste te doen schrijven. Dinsdag 29 Januari. Vandaag te Rotterdam voor gc- schaftliche Privatsachen en in het Zuid Wisbrun, dewelke in geen maanden ontmoet. Met dezen sjovialen Vokker het middageten en ZEd. mij gepolst of a.s. Zondag oude Heeren naar Rotterdam. Doch het team reeds Zaterdag in het veld en kwam mij voor twee matches in twee dagen te bezwaarlijk. Doch natuurlijk niets gedecideerd en Wisbrun naar Amstelveenscheweg 65 verwezen. In Loqê afscheid en via 's Hage te 10-30 in Mokum gearri veerd na sjevige tuk Leiden-Amsterdam. IV_ -J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6