Y CLUBNIEUWS Over Asbeek-Brusse waren we vooral na de rust minder te spreken. Van terugspelen heeit hij blijkbaar nog, nooit gehoord, of is het onwil? E11 het is ons gewoon onbegrijpelijk dat iemand, die toch diverse keeren voor het eerste speelde, zoo onbenullig kan doen. Met „gijntjes" tegen het publiek tracht hij blijkbaar z'n populairiteit te verhoogen. We geven hem den ernstigen raad tijdens een wedstrijd z'n mond te houden. Hij is toch waarschijnlijk in Ajax om te voetbal len en niet om „Zuurbier" te imiteeren. Keeper Heeswijk goed, hij was echter bij de derde goal blijkbaar in den dut geraakt, een oude fout van hem. Goosen en Hoogland beiden trapvaste backs en moeilijk te passeeren. De middenlinie best. met Debois als uitblinker. De scheidsrech ter had een off-day, „hoe b.v. een bal die van den keeper terugkomt, buitenspel kan zijn", is ons een raadsel en het kostte ons drie goede doelpunten. Er was, daar bijna alle terreinen in de Meer afgekeurd waren, een 1500 man pu bliek, die een vlot gespeelden doelpuntrijken (11-3) wedstrijd gezien hebben. Bij Mevr. Sweering groot jolijt over de schitterende prestatie van het Eerste. Alle res pect, Heeren. Zooals ik zei, „een dag met een gaatje". J. S. I R C. H.—AJAX Eenige honderden supporters hadden zich op gemaakt naar het R. C. H. terrein om te kijken of Ajax inderdaad herleefd was. In de eerste helft van dezen wedstrijd had het er werkelijk veel van. Wel is waar speelde het elftal niet met die flair en het vuur waarmede wij Feijen- oord geklopt hadden, doch het was in ieder ge val een pittig en correcspel, vooral van de voorhoede met Brokmann en Hamel als ster ren, waardoor wij met de pauze een 2—0 voorsprong boekten. Rutte was de maker van het eerste doelpunt, (goed doorzetten gevolgd door een effectvol schot) en Jan de Natris maakte uit een penalty nummer twee. De R. C. H.'ers hadden tot nu toe niet veel in te brengen gehad. In de rust was ieder de opinie [vi A. F. C. AJAX 3 toegedaan dat wij /een stevige overwinning zouden boeken. Het zou echter anders loopen! De tweede helft was -nauwelijks begonnen of Rijnders aarzelde met aanvallen en ook De Kruijff, die nog had- kunnen ingrijpen, maakte dezelfde fout. De R. G. II. center-voor liepsnel door en met een prachtig schot is Jan de Boer gepasseerd. Onze voorhoede speelde na de pauze 100 pCt. mindèr dan in de eerste helft. Rutte en Brokmann veranderden telkenmale van plaats en Theo, die voor de rust brillant speelde, trok telkens te veel naar achteren ten einde De Kruijff te steunen, die aan beide voeten geblesseerd was, doch desondanks in 't veld bleef. Jan de ;Nhtris deed 't veel te veel alleen en wilde enkele malen langs vier tegen standers, hetgeen onbegonnen werk bleek. Van deze malaise maakte R. C. H. een dank baar gebruikt en uit een hoekschop voor het Ajax doel, waarbij Fons op geen velden of wegen te zien was, maakte R.C.H. nummer twee. Door de talrijke menigte aangevuurd bleef R.C.H. domineer en. Frans Couton was letterlijk overal en bestreek 't geheele veld, steeds op nieuw het spel met verre trappen verplaat sende. Doch evenveel maal kwam R. C. H. terug. Fons verloor in een duel met van Dam den bal, (waarom niet eerder weggetrapt?) en deze in zuivere offside positie komende maakte het winnende doelpunt. Onze pogingen om gelijk te maken hadden niet veel om 't lijf en R. C. H. won op het randje af met 32. Overbodig te vertellen dat deze nederlaag met iets meer fut voorkomen had kunnen worden. De midden linie waarin Joop Martens onvoldoende door Iiassink werd vervangen en waardoor op nieuw bleek dat de laatste als rechtsback veel beter op zijn plaats is, gooide er in de tweede helft met het bekende mutsje naar. Fons Pelser in de eerste helft uitmuntend bleek in de tweede helft finaal uitgespeeld en als Jan de Boer en Frans Couton niet zoo schitterend gespeeld hadden, waren wij er dik ingegaan. Van de voorhoede, die zooals gezegd voor de rust brillant speelde, is wat de tweede helft be treft, niet veel goeds te vertellen. Het eenige

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3