r 7 7 s n 2 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX teeren wij ons derde doelpunt als ons vijftal er pijlsnel tusschen uittrekt. In de periode dat Feijenoord er „alles" gaat op zetten om gelijk te maken constateert Mut ters, die naast ons op de tribune zit, dat Ajax met 31 gaat winnen. Geen minuut daarna geeft Brokmann, die verrassend snel speelde, den bal aan Jan de Natris, die er snel vandoor gaat. Wim Volkers is meegeloopen. v. d. Velde doet een geweldige poging om den bal te be machtigen doch het volgende oogenblik ligt de bal voor Volkers, die zich geen moment bedenkt en het derde doelpunt maakt met een wiskunstige roller! Muisstil is het aan den Dordtschen straatweg. Vier dames doen met Oudheusden en Grootmêijér, geaccompagneerd door den Ouden Heer Bakker, een vreugdedans op de tribune. Bij drommen verlatende toeschouwers het veld en even daarna fluit de Heer De Haan, een verdienstelijk rechtspreker, het einde. Wij constateerden het reeds hierbovende ploeg heeft zeer fraai gespeeld. Wat evenwel het mooiste is: er warén' dezen middag geen uitblinkers! Het geheele elftal heeft heel hard gewerkt en daarbij een techniek getoond, die gezien mocht worden. Zonder dat het ons mee liep kunnen wij zeggen dat wij ook vandaag eens geen pech hadden *eri daarmede kunnen wij ons tegenwoordig al; gelukkig achten. Dat een dergelijke ploeg zou degradeeren is eenvoudig te dwaas. Met zulk een élan, met zulk een samenspel en baltechniek blijven wij in de bovenste helft van het ranglijstje, waar wij eigenlijk thuis hooren! i Van het tweede elftal. zfc j Zondag, 20 Jan. 1924. Een dag met een gaatje. De Donderdag er voor leefde we nog in de heilige overtuiging dat er schaatsen gereden zou worden en was er een programma in elkaar gedraaid, van min stens 100 Kilometer. Helaas;.een geweldige strijd tusschen Vorst Voetbal en Vorst Vorst, die voor „den ridder van den kouden grond" in een nederlaag uitliepv Nu werd het voetbal met spatborden. Het eerste ging met invallers naar Rotterdam; 't tweede moest met nog meer invallers tegen D.E.C. 2 uitkomen. Waar wij uit gelijk hadden gespeeld vreesden we voor het ergste. Het Kruislaan-terrein was wel zwaar, maar bespeelbaar. In de kleedkamer was Geestman aan 't mopperen over een te late aanschrijving en nog een paar aanmerkingen en was Heeswijk nog veel meer aan het mopperen over een onrechtmatige behan deling en ook nog veel meer aanmerkingen. Dien je bezwaren in het vervolg schrif telijk i n, dan maar steeds te pruttelen en te sputteren en dan kan meteen dat vervloekte „kankeren" achterwege blijven. Debois leende hier een kous, daar een broekje etc., neuriede onderwijs een vroolijk liedje en vroeg of de Heeren geen klachtenboek noodig hadden. Een clubman waar diverse spelers een voorbeeld aan kunnen nemen. In het veld was ons spel de eerste 25 minuten schitterend. Een razend snel tempo (short- passing), afgewisseld met lange centers naar de vleugels, 't Was tip-top en een genot om naar te kijken. Geestman en Robles waren uitsteken de middenspelers; steeds den bal ophalen en keurig afgeven. Bierman was bizonder gevaar lijk, z'n snelle starten deed aan de Natris den ken en we raden hem aan, eens een week of zes serieus te gaan trainen. Voor de rust hadden we reeds een 3-1 voorsprong, niettegenstaande wij den feilen wind tegen hadden. Een harde schuiver van Bakker (de Wilde) dient extra vermelding. Na de thee namen we het spel ge heel in handen. Vonden we in het eerste ge deelte van den wedstrijd Schetters eenigszins „remmend" werken, na de rust whs deze gewel dig op dreef.Hij dribbelde, plaatste en schoot dat het een lust was om te zien en een prachtige kopbal, „welk punt onbegrijpelijk niet toege kend Werd", gaf hem een welverdiend applaus. Ook Geestman verdient een extra pluim, hij incasseerde met de grootste gemoedelijkheid diverse biggen, maar bracht den keeper met goed geplaatste schoten tot wanhoop. Robles moest een kwartier voor het einde wegens spierkramp het veld verlaten. Trainen Boy.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2