*•>1 i»7i1M MJ s-Wif /«V No. 1. VRIJDAG 1 FEBRUARI 1924 7de JAARGANG. 1 Adres verandering. Mijn adres is vanaf heden Amstelveensche- weg 65, Amsterdam. Alle stukken het secre tariaat en dit blad betreffende aan bedoeld adres te richten. Telefoonnummer blijft 25005. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Kroniek. FeijenoordAjax. Deze wedstrijd herinnerde aan de groote da gen van Ajax. Aan de dagen dat ons elftal ge vreesd, gevierd en Rotterdam op Spangen. geducht werd. Het kwam ons voor dat onze ploeg in tijden niet zulk kranig voetbal heeft gespeeld als in dezen wedstrijd. Zonder Fons en Joop Pelser, die door Hassink en Rijnders schitterend werden vervangen hebben wij Feijenoord verdiend met 31 geslagen. Dit maal verdeelde Fortuna hare gaven en kreeg elke partij haar deel. Op 't zware doch bespeel bare terrein heeft Ajax echter beter voetbal gedemonstreerd dan de tegenpartij en de over- winning Was welverdiend. Voor de pauze had Ajax dë V'ind mede. Na een flinke aanval van de Rotterdammers komt onze aanval in actie: Jan de Natris is gedurende de eerste tien mi nuten nonhctief daar geen enkele bal in zijn richting Jsömt. Zoodfa hij echter de kans ziet is het Feijenoord-doel in gevaar. Hij wordt door den rechtsback van Feijenoord met de elleboog bewerkt en puft een oogenblik aan de zijlijn uit. Opnieuw schiet een bal in zijn richting. De Natris rent het veld in, brengt snel op en plaats hoog in het doel. Volkers doet een mislukte poging om te scoren, doch Rutte zet stevig door en duwt het heele gezelschap met z'n stoer lichaam, bal incluis, over den lijn 10. Hardnekkig vallen de Rotterdammers aan doch onze achterhoede wijkt niet. Onze voor hoede is buitengewoon actief. De vijf voor hoedespelers zetten enthusiast door en Hamei brengt ons door een paar keurige centers in vervoering. Even voor de pauze plaatst hij naar den vrijstaanden Rutte, die met een enorme kei het tweede punt maakt. In de pauze heerschte er in de kleedkamer een opgewekte geest. Men wilde winnen! Het spel is nauwelijks weer begonnen of Jan Hassink gebruikt z'n ellebogen en Dijke scoort uit den strafschop, onhoudbaar voor Jan de Boer. Feijenoord valt onstuimig aan doch captain Gouton is letterlijk overal. Trou wens in deze periode is onze verdediging schitterend. Jan de Boer blijkt tenslotte een onoverkomelijk struikelblok. André en Joop Martens spelen als panters en wat Rijnders in deze momenten verzet is meesterlijk. Wat een actieHier bleek opnieuw tot wat een getrainde body het brengen kan. Onze voorhoede speelt voor de tegenpartij zeer gevaarlijk. Reeds enkele malen no-f

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 1