OEFENT UI! Y 179 i Bericht j J. J. GROOTMEIJER. Amstelveenscheweg 65 AMSTERDAM. Clubs, die ons geregeld hunne bladen zenden, mordt eueneens uriendelijh uerzoeht uan de uerhuizing nota te nemen. j Sport staalt, alcohol vergiftigt 1 CLUBNIEUWS DER A, F. C. AJAX ons voorlaatste nummer door mij een opmerking ge maakt. Doch dit mij heel duidelijk en mijnerzijds deze mogelijkheid reeds geopperd. Maandag 7 Januari- Nog steeds ijs en weder dienen de en een sterke groc met biscuit in de Schiller bar. Z.Ed. langzamerhand van deze ijsperiode tabak en van morgen zonder ooren en neus op kantoor gearriveerd. In de Kroniek 't training-systeem gepubliceerd van Ajax doch dit alles thans grauwe theorie daar onze ground mo menteel een ijsvloer, waarop alleen 't gaan reeds levens gevaarlijk. In de bus 'n uitnoodiging van Blote c.s. voor lezing Hjertberg in Kras op Maandag a.s. en hoop dit waar te nemen. Dinsdag 8 Januari, Vanmorgen 10 graden vorst en vanmiddag een paar uur op de schaats. Doch dit weer tje feitelijk niet geschikt daar cie wind te scherp en be trekkelijk weinig ijsgangers. Vanavond in de Roode Leeuw Jubileum Ietswaard van den Volks. En hier duidelijk gebleken Ietswaard goud waard daar van alle kanten gelukwenschen. Ajax een mooie vulpenhouder, aangeboden en Grootmeyer, dewelke met Biscuit aan wezig, een flinke speech. Woensdag 9 Januari. Met Oudheusden bij den be stuurder op lijn 1 en van dezen ter inzage een brief van den N. V. B. Men in Den Haag niet van plan ons het rapport i.z. straf Geudeker ter inzage; daar dit niet de gewoonte. Hierover natuurlijk in komende Bestuursvergadering van gedachten te wisselen. Komt mij voor ons Bestüur overspelen van Blauw Wit II Ajax II aan te vragen daar duidelijk gebleken Geest man onrechtvaardig uit het veld gezonden. En scheids rechter Broeksmit nog andere fouten waardoor Ajax leelijk gedupeerd. Straf Geudeker inmiddels reeds met 1 maand gereduceerd daar in weken geen wedstrijden en voorloopig hier niets van te komen. Donderdag 10 Januari. Vanmiddag in d'Industrieele met Egeman de koffie. En bleek mij opnieuw deze ge legenheid het centrum voor Amstels kooplieden. Even met Sinzig, dewelke met den captain van Duisburg Ruhrort en Z.Ed. begroet. Van den president wij feite lijk hedenavond bestuursvergadering. Doch deze uitge steld wegens ijsgang terwijl de modder een d.M. dik op den Dam. Egeman over de terreintoestanden van leer getrokken en bleek mij na informatie ons contract per Juni a.s. af te loopen. Doch Ajax drie obtiejaren te goed en zij hiervan natuurlijk gebruik te maken. Vrijdag 11 Januari. De schaatsen in het vet en naar zolder en voorloopig geen ijsjool meer. Bleek mij heden de N. V. B. en A. V. B. weer alles stop gezet, doch bericht uit Groningen de velden hier prach tig bespeelbaar. En Ajax in haast voor a.s. Zondag nog iets moois gearrangeerd, n.l. Be QuickAjax. In de Kroniek het bericht de S. V- V. speler Mulder voor verderen duur van het seizoen uitgesloten in verband met gebeurde bij Ajax S. V. V. En dit voor Schie- damsche club groote strop, daar Mulder een van de besten. \l Zaterdag 12 Januari. Pas laat thuis gisterenavond daar naar Clubavond. Eerst een partijtje biljard en later een gezellige pandoer. Doch aan tafeltje naast ons groote consternatie daar de jongens van Dalmolen en Sweering, Tjerk, Hcmminga c.s. een lawaaierig spelletje 21. En deze jongeheeren Grootmeyer geslachtofferd dewelke bankhouder en deze minstens 27 ets verloren. Bleek mij de recepties bij Jan Schoevaart c.s. nog steeds goed bezocht, daar talrijke bekende gezichten en o.m. amice Bogers weer eens aan de bridgetafel. Zondag 13 Januari- Reeds gisterenavond naar Gronin gen en in Frigge overnacht. Traditie Greuningers leuke ga stheeren, volkomen gehandhaafd en enkele aange name uren voor ter ruste. Ajax vanmiddag eerst om half twee gearriveerd en om half vijf weer in de expres. Doch in deze paar uren Be Quick met 31 een lesje ge geven. Jan de Natris schitterend en de heele ploeg pret tig en vlug voetbal gedemonstreerd. Rutte fabrikant van twee goals en deze opnieuw raadsel van onze spelers, daar vanmiddag een der gevaarlijksten in ons elftal. Maandag 14 Januari. Vanmorgen met eerste trein naar Amsterdam daar gisterenavond nog familiebezoek in Groningen. En aan het station 1 Groninger-koek, de welke te mijnent geliefkoosde lekkernij. In de Maan dagavondcourant helaas geen verslag over wedstrijd teiwijl hier en daar een enkele friendly-game gespeeld. Ditmaal niet eens met artikel in de M. O. C. tegen N.V.B. bestuur inzake uitstel der wedstrijden. En deze maatreg te billijken daar paar wedstrijden, welke eventueel door te gaan, geen invloed op afwerking competitieprograrp en seizoen toch met één Zondag verlengd. Het dagboek ten einde en hoop komende maal weer over daadwerke lijke Ajax zaken, welke door ijsvermaak successievelijk in vergeetboek. Men wordt dringend verzocht alle stukken, dit blad betreffende, vanaf 28 dezer te richten aan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5