CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX wijze om het leder met een through-pass voor de voeten van de voorwaartsen te leggen was uitstekend en hij maakte tegen het einde een fijn doelpunt na vier verdedigers gepasseerd te hebben. EvertonBolton werd gespeeld op een mistige middag. De grond was bevroren doch met zand bespeelbaar gemaakt. Het was mij nauwelijks mogelijk het publiek aan de over zijde te zien, zoo dik hing de mist. Ook hier waren 40.000 belangstellenden. Bolton een pri ma team; snel, handig en stevig over alle liniën. De binnenvoorwaartsen JacK en Smith waren zeer goed. De buitenspelers werden door keurige centers gedwongen eerste klasse te leveren. Smith, die nu reeds 16 jaren met Bolton mee- huppelt, blijft een „great player" en „wunder- fiiH" waren zijn centers van linksbinnen naar den rechtsbuiten. Telkenmale werd de tegenpar tij door de fnuikende trucs van genoemde spe lers in de luren gelegd. Het trappen van Tinney, een zeer jong achterspeler was de moeite waard om te zien. Zelden zag ik zulk goed „kopwerk" als op dezen middag. Men speelde elkander den bal met het hoofd zoo zuiver toe dat het als het ware afgemeten werk was. Van verschillende kanten vernam ik dat ver schillende clubs thans weer het spelpeil be reiken van vóór den oorlog. Verschillende knappe spelers komen naar voren en clubs als Cardiff, Sunderland, Bolton, Aston Villa en p.m. Everton krijgen langzaam maar zeker weer zeer sterke elftallen. Het half-back trio van Everton is een geduchte linie. Alle drie schotten en vooral Bain, de centerhalf is prima! Als men dergelijke matches tusschen sterke clubs ziet spreekt dit boekdeelen van het training-systeem. Voor zulk een snelheid meet iedere speler Wel in uitstekende conditie zijn en in een oog opslag ziet de kenner van ons spel als de spe lers in het veld komen, dat hier getrainde men- schen aati het werk zullen gaan. 177 Zoo menigmaal, als ik deze matches bij woonde wenschte ik onze spelers bij mij te hebben om hun te toonen hoe ver een goed getrainde ploeg het kan brengen. Dergelijke voorbeelden zouden hun uitwerking niet kun nen missen en de indrukken, hier opgedaan, zou het spelpeil van Ajax i binnenkort weer opvoeren tot het hooge plan, waarop ons spel eenige jaren lang stond. JACK REYNOLDS. Dagboek van een voetballer i \r Met belangstelling namen wij van bovenstaand artikeltje kennis, dat wij gemakshalve in het Hollandsch omgezet hebben. Het deed ons goed Reynolds weer in tip-top conditie te kunnen be groeten. De reis van Jack zaltenminste wij hopen het van harte, tweeërlei resultaten opge leverd hebben. In de eerste plaats dan hopen wij dal Jack weer de oude geworden is en daarenboven ver trouwen wij dat Reynold's versche indrukken in het voetballand bij uitnemendheid opgedaan ons spelpeil ten goede zullen komen. Hetgeen na een 10 jarig verblijf in Hollandgevolgd door een 6 weeksche trip naar het beste voetbal ter wereld zoo onmogelijk niet zou zijn. REDACTIE. Dinsdag 1 Januari. Gebruikelijkerwijs heden beste wenschen aan vrienden en bekenden en plichtshalve ook in dagboek. Het jaar voor voetbal slecht begon nen en veel menschen op de schaats. Deze sport toch eerlijk gezegd stukken meer populair dan voetbal en oud en jong, arm en rijk op het ijs. De A. IJ. C. van daag open en eenige uren bogen op het galmend kristal geschreven. Doch het ijs middelmatig en de club reeds om 5 uur gesloten. Kwam mij heden opnieuw voor hoe weinig rijders eigenlijk de kunst goed meester en het giootste deel heen en weer jakkerende met of zonder geleide. Woensdag 2 Januari. Vanmiddag mijn vrouw Jack Reynolds met Zwager in de Kalverstraat gesignaleerd eri Jack dus uit Albion terug. Nog veel nagekomen ge. lukwenschen van Ajacieden in de bus en van Daan Roodenburgh een kaart uit Engelberg (Schweiz). Z-E.d. klaarblijkelijk onderweg naar Jungfrau Joch, ongeveer 3000 M. boven de waterspiegel en dit met de jongens een heele stap. Vanavond aanhoudende regen en Am sterdam nu spoedig een groote modderpoel. Doch dit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3