r 176 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 tientallen clubs een periodiek, waardoor het clubleven intiemer, gezelliger is geworden. Het Ajaxnieuws neemt in deze rij der Club periodieken een goede plaats in! De achtste jaargang gaat dus per 1 Februari a.s. in zee. Moge dezesjaargang ten algemee- nen nutte zijn, moge de geest van eenheid in Ajax hechter en sterker worden door uitgave van ons periodiek. Met deze leuze beginnen wij aan onzen taak, ons blijvend aanbevolen houden voor de inzendingen van proza en poëzie. Opnieuw zal geen plaats geboden worden aan schrijvers, die geen persoonlijke kwesties van clubzaken kunnen onderscheiden. Medewerkers, drukkers en lezersIn het geweer voor den achtsten jaargang! J. J- G. Clubhetfcht. IV. Voorgesteld als wX G. v. d. Smit, Lange- straat, Hilversum door; i D. de Natrïs en M. J. Koolhaas. Th. Kalkhuis, Holendrechtstraat 61 gaf zich op. R. Holzmüller, Prinsengr. 653, door Kool- haas en J. SchoevaarG Als adsp. lid: J. M Ruiter, Bankastr. 32 h>; door W. en D. v. Gel deren. G. v. Domburg, Hembrugstr. 33, gat zich op. Dringend verzoek geen candidaten meer voor te stellen in verband met het gevorderde seizoen! Afgevoerd wegens, spelen voor andere ver- eeniging: W. H. J. Remmers. Bedankt als o.l. R. Oudes; Mej. M. M. de Groot; J. H. v. Willigen; Ch. Hageman; als w.l. A. Muller, Kanaalstraat 24. J. J.; GROOTMEYER, Secr. Geroyeerd als lid \yegens wanbetaling: W. van Etteger, P. J. Kaspers, D. v. d. Linde Jr., N. Quack, J. B. Hannema, C, de Nijs, H. Smit, J. Visser. J. GQPHEÜSDEN, Penn. Indrukken van onzen trainer Na vele jaren daartoe niet in staat geweest te zijn heb ik thans gelegenheid gehad ver schillende Liga-matches in Engeland bij te wonen. Tot de beste wedstrijden, die ik ge zien heb, behoorden Liverpool-Sheffield U; hverton-Bolton W: Liverpool-Cardiff C; Aston V-Liverpool en Bury-Leeds U. De eerstge noemde drie wedstrijden werden door onge veer 40.000 toeschouwers bezocht. Cardiff City gaat op het oogenblik aan het hoofd van de Liga ranglijst. Dit elftal is op alle plaatsen even sterk, doch speciaal de center half munt uit. Deze speler passeert den bal op ideale wijze naar de vleugelvoorwaart- sen en dit veroorzaakte de Liverpool verdedi ging menig benauwd oogenblik. De voor waartsen, feitelijk het geheele elftal, zit be wonderenswaardig snel op den bal, men speelt zeer goed samen en geen oogenblik constateert men „egoisme" bij een der spelers. Ongeveer 4000 supporters maakten een reisje van even 5 uur om het team in Liverpool aan te moedigen en meti vermaakte de talrijke menigte vóór den match met het zingen van „Welsch Natio nal songs". Sheffield U verpletterde Liverpool en gaf een schitterend spel te zien, vooral de linker- wing was buitengewoon op dreef. Gillespie, linksbinnen, een van de oudste voorwaartsen van Engeland, was de beste. Zijn spel naar zijn partner was keurig en zijn lang-passeeren naar den rechtbuiten verraste de Liverpool- backs telkenmale. Scott, de Liverpool doel man, toonde de menigte wat een doelverdedi- ger van de beste klasse vermag. In de Bury match zag ik weer wat snelheid en een goede conditie van de spelers waard is ook als de tegenstanders handiger met den bal zijn. Op een zeer zwaar terrein speelde het Bury eltal den bal van vleugel tot vleugel en iedere gelegenheid tot schieten werd benut. De midden-half gaf op die plaats wel het beste wat ik in jaren heb gezien, vooral de v</ '»s -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 2