\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J 172 Maandag 31 December. Het oude jaar weer voorbij en morgen 1924 te beginnen. En dit de juiste tijd even om te kijken naar 1923 en ons in ernst ai te vr,«gen wij inderdaad al het mogelijke gedaan voor Ajax. Komt mij voor ondanks malaise Ajax I wij een goed jaar achter den rug zonder onverkwikkelijke tafreelen, terwijl club geest uitstekend. En daarom vanavond om 12 uur een prosit Nieuwjaar op Ajax en al haar leden, vrienden eri supporters! A.V.B.-krabbels. Alweer 'n magere oogst. Slechts één wedstrijdzondag te raporteeren. De voor ons 4e zoo belangrijke wedstrijd tegen E. D. W. 2 eindigde met 21 voor onze jongens. De cijfers toonen overigens wel aan dat m'n waarschuwing om dezen wedstrijd niet te onderschatten, juist is geweest. Naar we vernamen speelden onze 4e elftallen beneden hun gewone vorm doch mogelijk is dit ook te wijten aan de hevige tegenstand waarop zij ditmaal gestuit zijn. Intusschen zijn de puntjes binnen en gaat Ajax 4 keurig ongeslagen aan den top van de le klasse E. Ajax 6 zorgde voor de bittere pil, in den vorm van een 50 nederlaag tegen Neerlandia 2. Onze boys die ge dacht hadden te zullen winnen, brachten er op 't slechte terrein niet veel van terrecht. De doelman was in de modder vastgezogen. Rust 02, einde 05. Theo Muller pingelde. Ajax 7 speelde tegen D. S. V. 2 een 44 gelijk spel. D. S. V. trad aanvankelijk overrompelend op en stond binnen 5 min. met 20 voor, waarna v. Willigen tegen- coorde 21. Uit een doorbraak maakte D. S. V. er 31 van, welke stand nog voor rust door v. Willigen in 3—2 veranderd werd. Na rust met wind mee wil het aanvankelijk niet vlot ten, er wordt te peuterig en te weinig enthousiast- ge speeld. Een mooi schot van Baars wordt goed gestopt. V. Willigen komt los en 2 doelpunten zijn 't resultaat 34. Een foutief teruggespeelde bal wordt ons nood lottig en D. S. V. maakt gelijk 44. Een wedstrijd die met wat meer geestdrift gewonnen had kunnen worden. Ajax 6B stelde weer teleur; een 13 nederlaag tegen Steeds Voorwaarts 2 werd geboekt. Ajax 8 klopte zoowaar Avanti3 op eigen veld. Verschillende spelers kwamen te laat, waardoor met 8 man begonnen moest worden. Successsievelijk wordt het elftal met de laatkomers gecompleteerd. De links buiten geeft ons de leiding. Na rust scoort Beek 2 maal. Een penalty (Ajax 8 krijgt in eiken wedstrijd minstens 1 penalty tegen zich, soms wel 2) werd keurig door Langenhof gestopt. Einde 30 voor ons. De Jun. A. klopten de A.F.C. dito's met 83, in een wedstrijd, die spannender was dan de cijfers doen ver moeden. Na ongeveer 10 minuten spelens gaf Koppen met een mooi schot ons de leiding. Lang plezier hebben we er niet van, want na goed werk van Jurriaans begaat Bak ker een blunder en de stand is gelijk. De linkervleugel speelt in deze periode uitstekend, Niemeyer herneemt met 'n mooie schuiver de leiding. Een prachtkans om te scoren gaat door treuzelen van v. Dijk verloren. Door een 2e blunder van Bakker kon A.F.C. met een tam schot wederom gelijk maken, 22. Na rust gaat het spel aanvankelijk gelijk op. E. v. d. Zwaan loopt een goed door Koppen aangegeven bal in het net, 32. Vrij spoedig maakt A. F. C. echter weer gelijk, 33. Een tweetal magnifiek door van Dijk geno men corners worden door v. d. Zwaan en Koppen in 2 doelpunten omgezet, 53. Dezelfde spelers zorgen voor nr. 6 en 7. Kort voor tijd krijgt Ajax een vrije schop te nemen, die door van Dijk onhoudbaar ingezet wordt. Einde 83. Alzoo totaal van de 12 punten 7 binnen, is 58 1/3 Volgend jaar beter! Adé. Varia. De ijs-sneeuw-regen periode is oorzaak dat de sport bladen naar copy zoeken. Het Sportblad geeft echter als goed smakende Kerstpudding de volgende Varia, die inderdaad een beschouwing waard is. Een zee van hu morisme: Hier volgt het: Voetbaltrucs. Uit een onuitgegeven handleiding voor voetballers: Truc No. 234. Wanneer ge als voorwaarts den bal hebt, drijf dan zoo lang met het leder om den achterspeler heen totdat hij duizelig wordt en omvalt. Dan kunt ge rustig den bal in het net trappen. Truc No. 1034. Wanneer ge als voorwaarts komt te staan tegenover een verdediging, welke geen last van duizeligheid heeft, neem dan opgemerkt een club- hemd van de tegenpartij mee in het veld. Wanneer een verdediger u aanvalt, verwissel dan bliksemsnel van hemd, de achterspeler zal dan denken een partij genoot voor zich te zien en u kalm laten gaan, waar door ge ongehinderd een doelpunt kunt maken. Een voortreffelijke truc, alleen moet ge oppassen dat 4e scheidsrechter het niet merkt. Truc No. 1038. Alleen toe te passen wanneer het waait. Waait de wind dwars over het veld, dan is het uiterst gemakkelijk om doelpunten te maken. Trap den bal tegen den wind in naar de zijgrens en blijf staan. De verdediging van de tegenpartij zal den bal naloopen. Deze wordt evenwel door den wind teruggedreven en komt weer voor uw voeten neer. Schiet daarna onmiddellijk hoog in een der hoeken van het doel. Correspondentie. P. B. te A. Stukje ongeschikt voor plaatsing.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 6