CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 171 [r aardig wat waard geweest, indien ons eerste elftal dezen wedstrijd bijgewoond had. Doch hoop Jack met gloed nieuwe ideëen terug en ons team binnenkort modern voetbal van de bovenste plank. En tot besluit aan alle Ajax boys a merry Christmas and a happy new year! Vrijdag 21 December. In den D-trein van Groningen vandaag met Wiersema van Be Quick. En Z.E.d. voorge slagen Ajax I op 1 Januari a.s. naar Noordelijke kampi oen. Doch dezen dag niet geschikt voor uitstapje naar Koekstad daar minstens 60 pCt. verhinderd en wij alleen op volle kracht naar Be Quick. Het weer belabberd en alles dik van sneeuw zoodat van voetbal op Kerstdagen niet veel te komen Zaterdag 22 December. Vandaag Mr. Groote in de Leidschestraat en hem gevraagd hoe ver Z.E.delgestr. thans met bewuste Belastingkwestie. Doch onze raads man reeds enkele maanden wachtende op invitatie Hooge Raad der Belastingen en eerst daarna de zaak definitief opgelost. Aan het C.S. Daan Roodenburgh en deze met geheele staf via Bruxelles en Basel naar Oostenrijk voor wintersport. Met Grootmeyer over schorsing Geudeker en Ajax inzage van Rapport gevraagd en daarna op deze kwestie terug te komen, daar hier meer dan het volle ge wicht gekregen. Zondag 23 December. Vandaag buitenkansje daar geen ochtendwedstrijden en hierdoor tot 9/4 uur te bed hetgeen in geen jaren gepasseerd. Hedenmiddag mij met wellust op tal van Clubperiodieken geworpen en 't meeste respect voor Hercules-lijfblad. De redactie van dit lijvig- orgaan geheel zelfstandige fabrikant en alles zelf met machines in orde gemaakt. En dit bewijs goede geest door jaren heen in Hercules bewaard. Langs de Oranje Nassaulaan en hier Koolhaas druk met optuigen Kerst boom bezig en deze official benijd om werkkracht en vlijt. Maandag 24 December. Vanavond een oude paperas- senmap voor den dag gehaald en gesnuffeld in boeken en oude brieven i. z. Ajax. En bleek mij voorzitter Ege- man nu toch hard naar 12 jarig jubileum daar Z.E.d- op 22 Juni 1912 tot penningmeester benoemd in de plaats van Rike. En de president het komende najaar dus 122^ jaar onafgebroken bestuurslid. En de secretaris op 5 Juli 1914 tot secretaris benoemd en deze dus op e.v. jaarvergadering 10 jaar aan het roer. Bleek mij verder Joop Pelser een even fraai jubileum daar deze reeds in 1912 in het eerste als linksbinnen naast Grootmeyer op den vleugel. De avond spoedig voorbij en deze studiën altijd met genoegen. Dinsdag 25 December. Kerstmis zonder voetbal! En dit eigenlijk je ware. Eerst laat ontbeten en daarna mooie wandeling door het Park. In Krasnapolsky heden avond verschillende Ajacieden en bleek mij op de boven zaal o.m. Valse Schavotte en andere Middeleeuwsche dansen door aantal selecte Ajacieden. Doch helaas intro ductie onmogelijk en op de galerij een uurtje dit aardige bal aangekeken. André de Kruyff dansmeester en arran gement keurig. Met de laatste tram huiswaarts en hier Jan de Natris en ega, de welken zich blijkbaar uitstekend j vermaakt. Woensdag 26 December. Heden van plan naar Gouden Kruiswedstrijden doch alles dik van sneeuw en ijskoude Noordenwind. Dies een beetje in mijn correspondentie gescharreld. O. m. nog een schrijven van Jack Burton af te doen en deze thans trainer van Stormvogels. Burton vroeger coach van A.F.C. en thans waarschijnlijk uit Ymui- j den. Ons gevraagd of iets te doen doch Bestuur het niet wenschelijk engagement voor enkele weken daar Couton en Jan Schoev. de zaak mooi voor elkaar. En dit op verzoek van secretaris aan Burton gemeld. Donderdag 27 December. Vandaag de eerste Nieuw- i jaraswensch uit het buitenland. Namelijk van K'tje (jongen, wat worden wij oud en wat blijven we jong) van der Lee in de bus. En de beste wenschen voor alle bekende Ajacieden en Ajax-vrienden door te geven. Ver schillende vrienden uit Ajax naar de Ville de Lumière en ansichten van Maarten Smit, Jan de Boer en Vlokkie. En de laatste ook al naar de Fransche Hoofdstad en klaarblijkelijk „Reveillon" gevierd in de Folies Bergères en mijn duim en pinkvinger afgelikt! Doch dit laatste eigenlijk minder geschikt voor dag- dan wel voor nacht boek. Vrijdag 28 December. Sneeuw, vorst en alle andere factoren, dienstig voor uitstel der competitiewedstrijden en gisteren Mulder c.s. dit alarm reeds gepubliceerd. Vanavond in de Telegraaf de N. V. B. dit goede voor beeld gevolgd en wij dus het oude jaar zonder matches beëindigd. Mijn hartelijke gelukwenschen gereed ge maakt voor Dirk van Prooye c.s. daar V. O. C. op 1 Januari 1924 twintigjarig jubileum. Vanavond van plan ter Clubavond, doch de straten vet als boter en lichtelijk verkouden, dies met warme groc reeds vroegtijdig ter wolle. Zaterdag 29 December. Vader voetbal in geen weken gezien en weinig stof voor dagboekje. In het Sportblad een paar uitstekende voetbalmoppen en deze aan Re dactie doorgezonden. In Tuschinsky een prachtpro gramma hedenavond en mijn bescheiden oordeel dit het mooiste ik ooit in Binnen- of Buitenland op filmgebied gezien. Diverse Ajacieden in de zaal o.m. E. Bakker, Jacques Hoogland en Grootmeyer met de vrouwen en Frans Schoevaart dewelke met Swift. Eerst om twaalf uur in de Reguliersbreestraat en op het nippertje de laatste 2 naar huis. Zondag 30 December. Vanmorgen telegrafische ge lukwenschen naar Wisbrun en alle Vokkers en deze Heeren vandaag in Parkhotel 20 jarig jubileum V, O. C. Bleek mij heden weer hoe dikwijls in alle clubs en bonden oneenigheid. Thans reuzenheibel in Bond voor Daadwerkelijke Dierenbescherming en a.s. Donderdag Buitengewone Algemeene Vergadering in Hevstee. En zelfs het voortbestaan van den Bond bedreigd, doch I dit toch zeker in strijd met het principe van de orga- j nisatie en doel van den Bond n.l. het beschermen van Dieren en dit iets heel anders dan ruzie-maken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 5