fr' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "Ni IL_ e Tr j Dagboek van een voetballer j j J) 170 Becker Bieshaar ten Hag Lindeman Smit Burk Kuipers Ingenbleek Schetters Robles Debois. W. F. C. 2 trapt tegen den flinken wind in af, doch de Ajacieden nemen direct het spel in handen, maar de verdediging der gasten met den spil aan 't hoofd, is in goeden vorm, zoodat scoren vooreerst is uitgesloten. De linksbuiten van W. F. C. 2 onderneemt eenige aan vallen doch zij hebben niet het gewenschte resultaat. Plotseling brengt Kuipers snel op, zet voor en na eenig heen en weer getrap doelpunt onze rechtsbin nen? van korten afstand. Onze voorhoede speelt een mooi open spel, waartegen de W.F.C. achterhoede op den duur niet bestand blijkt. Verdere doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven. Spoedig maakt Robles no. 2 en even later Schetters no. 3. Spoedig hierop is het rusten. Na rust zijn de blauwwitten direct in den aanval doch hun voorhoede speelt te laksch om het Becker lastig te maken. Onze voorhoede denkt er echter anders over, want spoedig weet Ingenbleek no. 4 in 't net te de- poneeren. W. F. C. niet ontmoedigd valt thans krachtig aan, en eenige corners zijn hiervan het resultaat. Als Debois den bal krijgt plaatst hij naar Schetters en deze weet dan Ajax' 5e doelpunt te scoren. De linksbinnen der W .F. C.'ers schiet vervolgens den bal keihard tegen den paal. 5 minuten voor 't einde weet Debois op han dige wijze het halve dozijn vol te maken. Door deze over. winning is Ajax 3 weer candidaat voor de begeerde titel geworden, en als de E. C. het elftal zoo in z'n geheel laat, twijfel ik niet of het derde elftal der Meerbewoners behaalt opnieuw het kampioenschap van zijn afdeel'ing! Volhouden spelers van Ajax 31! B. Zaterdag 15 December. Vanmiddag naar het terrein en 1 harde bokking in achterzak voor onze Ajax-poes. En poes op verwarming zittende mij vragend aangekeken waar het met Ajax naar toe. Architect Roodenburgh met enkele bestuur- deren onder tribune zoekende en het gezelschap ge vraagd of assistentie noodig. Doch bleek mij de Heeren bezig met controle der steunpunten van over dekte tribune, dewelken op order Bouw Woningtoezicht geheel bloot te leggen. En hiervan geen jota verstand waarop met enkele Heeren in Beursbengel een partij biljard. Zondag 16 December. Vanmorgen in de Meer de A juniores met 83. A.F.C- dito met boter en suiker ingemaakt. De ex-Blauw Witter van Dijk geweldig op stoot en deze een paar hoekschoppen om te zoenen. Bleek mij deze juniores zeer goede spelers en Jurriaans, de aspirant, bij deze ouderen reeds als kind in huis. Na afloop naar het eerste en dit groote modderballet door ons met 41 gewonnen. Het publiek matig en afwezigen geen ongelijk daar spel op geen hoog plan, waarvoor terrein trouwens te slecht. Een S. V. V.'er reeds voor het einde onder de douche, daar deze enkele minder aangename woorden aan adres Mr. v. Bisselick. En deze juist voorstander van snel recht, hetgeen S. V. V.'er maar al te duidelijk gebleken. Maandag 17 December. Een ansicht van Reynolds uit Meves en deze mij verzocht aan alle bekenden kind regards. Gezondheid iets beter en goeden moed per 1924 weer fit. De situatie van Ajax I vanavond eens ernstig bestudeerd en wij bijna buiten gevaar. Programma S. V. V. der mate zwaar deze vereeniging ernstige reflectant vöor laatste plaats. Doch dit eerst als Z. F. C. eenige matches gewonnen. En mijn conclusie Ajax geen kans op zak ken mits alle spelers in training en wij nog een 4 of 5 matches uit het vuur gesleept, hetgeen zeer wel mogelijk. Dinsdag 18 December. Reeds- enkele dagen zeer zacht weer en kwam mij vanmorgen voor wij op 21 dezer lente in plaats winter. En tegenwoordig alles op den kop. Doch deze luwte voor toestand terrein zeer goed daar wij met Kerstdagen goed veld hard van noode. Met Jan Oudheusden het Park doorgestapt naar de City voor daagsche beslommeringen en Z. E.d. lang niet te spreken over belangstelling publiek daar recette j.l. Zondag niet voldoende. En Z.E.d, van plan binnenkort voorstel verlaging entréeprijzen daar 4 voor 2 overdekte tribuneplaatsen voor tegenwoordig te veel. Kwam mij voor 1.50 overdekt; 0.80 open; 0-60 vervallen en 0.40 alle staanplaatsen billijk tarief en penningmeester beloofd hierover te denken. Woensdag 19 December. MetRoef Vunderink in de Linnaeusstraat over j.l. Zondag. En deze thans onder behandeling van Dr. Blauwkuip opdat knietje eindelijk tot verleden. Roef j.l. Zondag voor zesde gespeeld en knie zich buitenge woon gehouden. Spijt mij wij met dezen coming-man dergelijke pech dat mooie illusie tal van jaren bruikbare kracht aan Vunderink vervlogen. Van Biscuit deze met Jan de Boer waarschijnlijk naar Parijs om oogje in het zeil te houden bij meisjes van Montmartre. Doch m.i. wel omgekeerd het geval te zijn en Jan de Boer op Biscuit te letten, dewelke thans op de gevaarlijke leeftijd en reeds aan kruin kalend. Volksvoetbal naast ontbijt en van der Lee hier blijkbaar heel wat te zeggen daar iedere week goede rubriek der Heeren v. d. Lee's hand. Donderdag 20 December- Een brief van Reynolds met de morgenpost. Onze coach steeds vooruitgaande, slaap beter, doch nog veel last van hoofdpijn. En onze trainer j.l. Zaterdag in Liverpool bij Liverpool-Cardiff City. Het laatste team a splendid side en met 20 gewonnen. Toe schouwers 45000, waarvan 4000 supporten uit Cardiff rnedegekomen. Reynolds verder de mdedeeling het hem

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 4