CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 169 Dat hij ons volkomen in het gelijk moge stellen En dat onze pennevrucht in dit Clubblad- nummer weerklank moge vinden in de geheele sportpers en bij alle voetbal-autoriteiten en voetbal-enthusiasten. Dat wenscht bij den aanvang van 1924, Eindhoven, 1 Jan. 1924. Wedstrijdprogramma N. V. B. vt' 6 Januari: D. F. C. IAjax 1. Ajax IIBlauw Wit II. Ajax III—Z. V. V. II. 13 Januari: Ajax IH. F. C. I. 20 Januari: Feyenoord IAjax I. 27 Januari: R. C. H. IAjax I. ill Kroniek. *1^ Het zag er voor den aanvann van den wed strijd AjaxS. V. V. somber uit. Frans Couton geblesseerd en André de Kruijff ongesteld, waardoor de verdediging werd geformeerd uit Deen en Fons, terwijl de middenlinie samen gesteld was uit Joop Martens, Joop Pelser en Jacques Hoogland. Zoo zagen wij deze com binatie op hoop van zegen in zee trekken (er stond aardig wat water op het veld) zonder dat wij van den uitslag een groote verwachting hadden. Het is echter ditmaal meegeloopen. Het geluk diende ons wel daar de S. V. V.'er Maltha reeds na enkele minuten een bal liet glippen, welke voorsprong wij tot de pauze behielden. Na de rust was Ajax veel sterker, doch na een keurige uitval maakte de rechtsbinnen van S. V. V. met een juweel van een schot ge lijk. Dit was voor onze spelers het sein om er alles op te zetten. Binnen de minuut lag de bal opnieuw door een fraai schot van Bröckmann in het S. V. V. net. Henri Delsen liep nummer drie in de goal en Bröckmann volbracht het vonnis met een hard schuin schot, waaraan Maltha geen schijn van een kans had. Veel moois hebben de toeschouwers niet gezien. Daarvoor was het terrein te zwaar. In ieder geval hebben de Ajax-aanhangers kunnen genieten van het aan pakken en doorzetten van het elftal, waarbij de twee reserves niet voor de anderen onderde den. De Natris was voor de pauze subliem doch werd na de rust door middenlinie en voorhoe de-trio te veel verwaarloosd. Indien dezen emi nente speler meer ballen toegespeeld waren, was de score zonder twijfel beduidend hooger geworden: 41 is echter al een resultaat waarmede alle Ajax vrienden aardig in hun sas zullen zijn. Het tweede toog zeer onvolledig naar F. D. O. II. Een rits invallers! Rutte, Hassink, Deen, Hoogland, ontbraken o.a. op het appel. Met 11 werden de punten gedeeld waarbij Wim Addicks een vinnig doelpunt heeft ge maakt. Veel moet het spel in deze ontmoeting niet beteekend hebben. Ondanks het feit dat wij het niet tot een overwinning brachten blijven wij begeerig naar het eerste plaatsje kijken. Het kan nog best en als wij er in slagen Zondag a.s. Haarlem II te kloppen geven wij aardig wat voor onze kansen. Ajax III won met 60 van W. F. C., dat juist zoo aardig op dreef bleek den laatsten tijd. Doch j.l. Zondag presteerde deze ploeg niet veel of beter gezegd ons elftal bleek te goed voor de Wormerveerders door met 60 te winnen. Onze medewerker van III zal over dezen match wel meer verhalen, zoodat wij met deze simpele mededeeling kunnen volstaan. X. Ajax 3—W. F. C. 2 6—0. Deze, voor 't kampioenschap der reserve 2e klasse A, zoo belangrijke wedstrijd, is in een tamelijk gemak kelijke overwinning der Ajacieden geëindigd, al dient direct te worden gezegd dat de Roodwitten wel iets meer kregen dan eigenlijk de verhouding was. 52 had zeker beter den uitslag weer gegeven. Als Ajax 3 zich opstelt blijken er invallers te zijn voor Goosen en v. d. Berg, zoodat de volgende combi natie in 't veld komt: -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1924 | | pagina 3