CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "^1 165 Zeeburgia onderneemt eenige felle aanvallen op ons doel waarbij v. Gelderen en de Bruijn reddend optreden. Kreuger krijgt den bal netjes toegespeeld, zet keurig voor en Bijl zorgt even keurig voor ons 2e doelpunt, 2—0. Groote vreugde onder onze jongens, echter niet van langen duur, want Zeeburgia profiteert van een gat in onze verdediging en scoort haar eerste tegenpunt. Geen vijf minuten daarna weer een Z. aanval en met een on verwacht hard schot maakt Z. op fraaie wijze gelijk 2—2. Z. komt dan geweldig opzetten en slechts met inspan ning van alle krachten weten de onzen doelpunten te voorkomen. Met 22 komt de rust. Na rust is het spel aanvankelijk gelijk opgaand. Een poging van Bijl en Kreuger om te doelpunten wordt in de modder gesmoord. Een paar corners op ons doel veroorzaken gevaarlijke momenten. De Bruijn moet herhaaldelijk handelend optreden. Zee burgia valt steeds feller aan. Kreuger schiet na een doorbraak naast. Th- Hörchner schenkt te weinig aan dacht aan den Z. linksbuiten. Bijl haalt den bal op, spurt door doch kogelt naast. Doch dan gaat 't gebeuren, Bijl gopit. zich forsch door de Z. verdediging heen en schept een prachtkans voor v. Dijk die zich niet bedenkt en met een keurig schot voor ons de leiding herneemt; 3—2. Even later gaat Kreuger langs 't lijntje, zet voor en Bijl deponeert den bal in het Z. net, 42. Zeeburgia ontkomt dan 2 maal zeer fortuinlijk aan een doelpunt als de bal beide malen rakelings langs het verlaten doel gaat. Bij een Z. aanval welk^ afgeslagen wordt laat de scheidsrechter aanvankelijk doorspelen, bemerkt dan plotseling dat een Z.-speler en de Z.-grensrechter appe leeren, en vindt dit voldoende om een penalty tegen Ajax te geven! Een zwak moment van den overigens zeer voldoende fluitist. Z. maakt er 4—3 van en de spanning is weer op 't hoogte punt. Kreuger en Bijl lossen ieder een goed schot doch zonder succes. Z. doet wanhopige pogingen om gelijk te maken doch onze verdediging blijft de baas, en met een welver diende 4—3 overwinning komt 't einde van dezen emotie vollen en voor Ajax 5 zoo belangrijken wedstrijd. Ajax 5 blijft door deze uitslag met mooie cijfers no. 1. De zwaarste concurenten zijn hier Zeeburgia II en BI. W. 4 en vooral de 2 nog „Uit" te spelen wedstrijden tegen deze clubs zullen lang niet meevallen. Ie klasse A. V. B. aid. E. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten gem. Ajax V 7 5 2 0 23— 6 12 1.71 Zeeburgia II 5 3 0 2 18—10 6 1.20 BI. W. IV 4 1 2 1 9—6 4 1.20 2 1 2 7—11 5 1.— 1 1 2 7—10 3 0.75 1 2 3 8—14 4 0.66 1 0 4 621 2 0.40 Oosterpark II 5 Rapiditas III 4 D. E. C. III 6 Swift II 5 Aan Ajax 6 de taak er voor te zorgen dat wij in de volgende krabbel ook een dergelijke fraaie resultaat door hun behaald kunnen publiceeren. Als we voor deze keer de balans opmaken komen we tot buitengewone cijfers: 1 Gesp. 1 Gew. van de 2 te halen punten 2 veroverd is 100 pCt. „Opschepper", mom pelt m'n vrouw, die deze krabbel stiekum censureert. Maar een feit is het (n.l. de 100 pCt.)!!! Adé. S.v.p. wedstrijdverslagen véél korter. Moeten anders gaan schrappen. Red. v»> St. Nicolaas op clubavond. vj/ De Sint Nicolaas-avond was oer-gezellig, tenminste, voor de luidie een goed plaatsje veroverd hadden, 't Was, laten we het direct zeggen, véél en véél te vol en het moet zeker voor de hardwerkende Com missie een vingerwijzing zijn, om voor dergelijke avonden naar een meer ruimere lokaliteit om te zien. Het spreekwoord dat er veel makke schapen in een hok gaan, werd hier wel bewaarheid, maar liet tevens zien dat het clubleven in onze Vereeniging prima, prima, is. In 't kort willen we het verloop van den avond even vermelden. Nadat de heer Jan Schoevaart allen welkom had geheeten en met vreug de constateerde dat de opkomst geweldig was, kre gen we een paar keurige nummers van de „Ajax-Yaz- band", (hulde aan Desmit en Collega's). Toen kwam de humorist Henri Delsen aan het woord en de manier, waarop hij zich van z'n taak kweet, was in een woord af. Ga aan het tooneel, Henri, je bent je roeping mis geloopen. Hierna zong Mej. Edelenbosch een paar levens-liedjes. Haar keurige voordracht en fluweelen stem brachten haar een welverdiend applaus. Toen kwamen alle aspiranten en Juniores etc. popelden de Heilige en z'n Knecht. We zagen Delsen boven op een tafel de maat slaan en de Poort van Muiden dreunde op hare grondvesten van de wel bekende St. Nicolaas welkomst-liedies. Tevoren waren wij nog even getuige van een alleraardigst tafreeltje. W zagen Cluwen en Swijnenburg, pardon de Sint met Pieter, nog even bij een kleinen peuter, die in het Hotel logeerde en, toen ze hoorde, dat de Sint er was, van „emoosje" niet kon slapen. Wat een heerlijk vertrouwen in den Spanjool en z'n Moor. Toen kwam „de Oude" naar beneden. Eerst moest hij op een stoel geholpen worden, waarbij een paar lieftallige jonge dames zich niet ontzagen, den Heilige In z'n kuiten te knijpen en onder verrukte gilletjes vaststelden dat Pierre een „Schat" was. Zichtbaar bewogen dankte de Sint en begon met Pieter het volgende „Tric-trac" gedicht voor te dragen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5