164 CLUBNIEUWS ER A. F. C. AJAX rustig volgende opgaven af te wachten en trachten 250 te verdienen, welk bedrag evenwel in deze dure tijden druppel op gloeiende plaat. Dinsdag 11 December. Vanmorgen de Sportkroniek ingeneusd en allereerst Nevoh opgeslagen. Doch deze thans geen woord over nieuwe opstelling en prognostic van Z.E.d. er glad naast daar Nevoh voor speld wij met deze gewijzigde voorhoede een reeks overwinningen tegemoet gaande. Een kolosale aardig heid over de Sparta Piet en deze kanarie gejongd en het kleintje voor Ajax. Doch wij hier geen behoefte aan en mijn optimisme nog niets verminderd daar wij tenslotte boven nummer 6 eindigende. Hierover met Biscuit en Z.E.d. volkomen eens daar Ajax z.i. sterk genoeg voor vierde of vijfde plaats. Doch Elftal-com missie de verstandige raad thans geen gescharrel meer en opstelling tot Mei handhaven. Woensdag 12 December. Vanmorgen met van Qelderen en deze jonge vriend mij de vraag of iets bekend over Kerst-toeren. Hem medegedeeld ik van een der Be- stuurderen vernomen dit jaar geen toeren gearrangeerd daar strikt noodig wij op velerlei te bezuinigen. En deze toeren telken jare veel geld en daarom een jaartje overgeslagen. Eveneens geen uitmatch voor Ajax I en wij met de Kerstdagen één thuiswedstrijd te spelen, doch niet bekend of op eersten of tweeden dag. Van middag Harinck mij dezelfde vraag en deze dus in dag boekje beantwoord. Donderdag 13 December. In de Telegraaf en Handels blad gisterenavond het gunstig bericht Ajax I met de Kerstdagen gastvrouwe van Go Ahead I. Doch tweede elftallen eveneens tegen elkaar binnen de lijnen. En dit heel aardig idee van Bestuurderen, dewelken steeds iets aardigs te arrangeeren .weten. De oude Heer Kellérsman in lijn 9 en ZEd. klaagzang over feit Ajax 9 uit com petitie teruggetrokken. Verschillende spelers namelijk vol vuur en gaarne in het shirt. Hem geadviseerd zich tot Grootmeijer en Koolhaas te wenden, doch ZEd. niet wetende of bezoek gaarne verwacht. ZEd. beloofd iets hierover te schrijven en daarom deze opmerking in dagboek. Vrijdag 14 December. Vandaag opnieuw laatste dag van dagboekje. En al aardig wat vellen vol gepend voor Clubnieuws, daar plus minus een jaar hiermede be- schaftigt. Mij gisteren nog de vraag door een insider gesteld wie eigenlijk schrijver van dagboekje. En hem helaas iets op mouw moeten spelden, daar dit alleen bij Redactie bekend. En dezelfde mij ook gevraagd wie eigenlijk Tric-Trac. Doch hem hier eerlijk op geant woord dat Tric-Trac dezelfde als Biscuit, waarna Z.E.d. mij aangestaard of van lotje getikt en na minzame knik van tram gesprongen. A.V.B.-krabbels. 7JC Ons succes in de le klasse A. V. B. Ziedaar het meest belangrijke feit na 2 maanden A. V. B. voetbal. Zoowel Ajax 4 als Ajax 5 zijn tot lieden ongeslagen en we willen ons eens een oogenblik bezighouden met het beschouwen der competitiestanden van deze elftallen. Ajax VI is weliswaar ook nog onge slagen doch voor het trekken van conclusies zijn er in deze afdeeling nog te weinig wedstrijden gespeeld. Ajax IV heeft zooals het ranglijstje laat zien, keurige resultaten behaald. Vooral de voorhoede heeft zich met 3o doelpunten in 4 wedstrijden niet onbetuigd gelaten. Toch is Ajax IV nog lang niet binnen, E. D. W. li volgt onze jongens op den voet met slechts 2 verliespunten. YVe zullen op de beslissing waarschijnlijk niet lang be hoeven te wachten. Voor Zondag a.s. staat n.l. de wed strijd Ajax IVE.D.W. II op het programma en we ver moeden dat onze jongens hun beste beentje vóór zullen moeten zetten om hun mooie positie te handhaven. Ie klasse A. V. B. afd. D. doelp. gesp. gew. gel. versl. voor teg. punt. gern. Ajax iV 4 4 0 0 3U— 3 8 2. E. D. W. II 4 3 0 1 7— 4 6 1.50 X. 8. li 6 2 2 2 lü—11 6 1.— T. O. G. 11 4 1 1 2 4— 8 3 0.75 V. V. A. hi 3 1 0 2 6— 4 2 0.66 A. E. C. iV 5 1 1 3 6—24 3 0.60 W'meci UI 4 1 0 2 7 16 2 0.50 A^ax V klopte Zeeburgia in een spannenden strijd waa.in oe partijen beurtelings in de meerderheid waren. De voorhoede heeft in dezen wedstrijd zeer verdienste lijk gespeeld, vooral bijl wist üoor stevig doorzetten menige kans te scheppen, èn voor zichzelf èn voor een anaer. Van Hesteren pingelde teveel. De midüenlinie was door 't ontbreken van W. v. Gelde ren verzwakt cioch speelde dank zij D. v. Gelderen's hard en goed werk eveneens zeer voldoende. Jutte ver viel vóór rust weer in de fout den bal te lang bij zich te houden. Het backspel kon ons ook in dezen wedstrijd niet be koren, er waren wel goede momenten doch ook vele slechte, voornamelijk te wijten aan te weinig trap- astheid. Keeper De Bruijn heeft veel en goed werk gedaan. Mogelijk had hij de penalty kunnen stoppen, doch daar staat tegenover dat verschillende zeer moeilijke ballen door hem gehouden werden. De eerste momenten waren voor Zeeburgia. Th. Hörchner trapt kort na elkaar 3 maal mis. Een gevaar lijke Zeeburgia aanval wordt door De Bruijn bezworen en dan komt onze voorhoede in actie. Een corner op het Zeeburgia doel wordt door Bijl juist over de lat ge kopt. Een mooie voorzet van Kreuger wordt niet benut. (Over lost een goed schot, doch de Z. keeper is op z'n post. Zeeburgia doet dan eenige goede aanvallen doch de Bruijn laat zich niet verlakken. Een snelle door braak van Ajax volgt, v. Dijk profiteert van een ope ning in de Z. verdediging en met een keurig in de hoek geplaatsten bal geeft hij ons de leiding 10.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4