Blauw WitAjax. J.l. Zaterdag vergaderden de Besturen van Blauw Wit en Ajax. Het zal allen leden bekend zijn, dat ons Bestuur aan Blauw Wit het voor stel gedaan heeft bovengenoemden wedstrijd in het Stadion te spelen, waarvan de opbrengst voor het aan het hoofd van deze mededeeling gestelde doel bestemd zou zijn. Verschillende principieele kwesties resp. bezwaren zijn be sproken en overwogen. Het komt ons niet noodzakelijk voor op deze kwesties in ons periodiek dieper in te gaan, ook al omdat thans de bezwaren uit den weg geruimd zijn. De match wordt waarschijnlijk in het Stadion ge speeld en alle Ajacieden zullen met genoegen vernemen dat men den wedstrijd kan bijwonen alleen tegen betaling van belasting. Waar op dezelfden middag voor het goede doel, (steun voor het N. O. C.) kan geholpen worden door het koopen van een insigne e.d. vertrou wen wij dat alle Ajacieden, vooral waar men vrij intrée heeft, hun steentje zullen bijdragen door het in ruime mate betalen voor het insigne. Mocht de wedstrijd op ons veld gespeeld worden dan hebben alle Blauw Wit-leden na tuurlijk vrije toegang. Men zal den N. V. B. verzoeken binnenkort een vrije competitiedag aan beide elftallen te geven. Moge deze wed strijd een groot sportief en financieel succes op leveren Oefenwedstrijden. Op den lsten Kerstdag speelt Ajax II tegen Go-ahaed II op ons terrein Middenweg I of Kruislaan I, aanvang 12 uur. Om 2 uur wordt gespeeld Ajax IGo-ahaed I. Ledenlrst. Afgevoerd als ondersteunende leden: A. Beylevelt, O. Bosman, J. Franse, S. Grewel, T. Lem, H. W. Ree, B. W. Ruh- mann, S. Sajet, J. Villhaber, S. Adelaar, H. H. Rooseberg, J. C. H. Laboyrie, H. Stibbe, P. Hesterman, J. A. Visser, T. Thynbeen. J. van der Loo, J. Letschert, mej. A. H. Höhle, A. W. Geerling, J. M. de Jong, W. van Coe- vorden, F. van Vessen, J. de Wilde, J. Schmidt, C. J. G. Scheffer, J. G. de Graaf, L. Monnickendam. \T~ 162 R. C. H. ÏI—Ajax III. Bij mooi voetbal weer en op een uitstekend terrein is het Ajax III gelukt R. C. H. II een nederlaag toe te brengen. Al dient direct gezegd dat de Racing te brengen. Al dient direct gezegd, dat de Racing zeker een gelijk spel verdiend had. Het derde elftal, op zijn sterkst opgesteld, zag er als volgt uit: Becker Vliegen Goosen Lindeman Smit Burk v. d. Berg Ingenbleek Schetters Robles de Bois. Vliegen na 23 minuten vervangen door ten Hag. Onmiddellijk na den aftrap wordt er van weerskan ten uitstekend gewerkt, met Ajax eenigzins in de meerderheid, waarvan vele,, corners het gevolg zijn. Bij een aanval op ons doel wordt een overtreding ge straft met een penaltywat ons een doelpunt kost. Niet ontmoedigd wordt er energiek verder gespeeld maar niets mag baten en de rust gaat in met 10 in ons nadeel. Na de thee zijn de bordjes verhangen en is R. C. H. doorloopend in den aanval, ofschoon onze uitvallen zeer gevaarlijk zijn. Als wij een tweede penalty tegen ons krijgen ziet het er slecht uit, maar Becker denkt er anders over en weetden. strafschop keurig corner te werken. Dan een algemeen opbrengen der Ajax voorhoede en Ingenbleek weet met medewerking van den Racing doelman gelijk te maken. R.C.H. flink aange moedigd door talrijke supporters denkt niet aan ver liezen, maar ook de Ajax menschen spelen pittig door. Weer een uitval. Burk krijgt den bal taktisch aange geven en weet met een boogschot ons de leiding en tevens de overwinning te bezorgen. Even hierna fluit de scheidsrechter voor het laatst en gaan wij voldaan huiswaarts. WIM DE B. De geheele netto-opbrengst voor Nederlandsche verte genwoord i ging on de Fransche Olympiade. Corresnondentfe. C. G. te A'dam. Veel beloven en weinig geven doet de Redactie in vreugde leven! Vlokkie. Aangekomen, Merci. Behoefde niet afgehaald, werd netjes thuis bezorgd .Rest komt in orde. Zend je aardig onderwerp. Alles goed in boerenbedrijf? e Dagboek van een voetballer j Zaterdag I December. Bericht uit Haarlem terrein R.C.H. gedeeltelijk van sneeuw ontdaan en kans op doorgaan. Doch Theo Brokmann aan teen geblesseerd en thans voorhoede Jan de Natris, Addicks, Volkers, Delsen en Hamel. Naar verluidt de laatste serieus in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2