yEQ^HIJNTe^ No. 22. ZATERDAG 15 DECEMBER 1923 6de JAARGANG. 'O Kroniek. I Na onze overwinning op V. O. C. blijven de winstpunten uit. J.l. Zondag bleek tegen l i. V. V. in Den Haag opnieuw de niet-produc- tiviteit van onze voorhoede. Met 31 slaag den Tonny de Beus c.s. er in revanche te nemen voor den nederlaag in Amsterdam, met 21 geleden. Wij waren verhinderd het tochtje naar Den Haag mede te maken en vernamen van enkele spelers, dat de ploeg niet slecht heeft gespeeld. Doch ook thans kwamen dezelfde fouten, door Reynolds zoo nauwkeurig in zijn artikel in ons vorig club nieuws gepubliceerd, aan het licht. Een kwar tier na de pauze waren wij met 10 voor, maar gemis aan fighting spirit en heel weinig geluk waren de oorzaken, dat de Ajacieden zich met 31 in hun nadeel konden gaan ver- kleeden. Het ziet er intusschen somber uit! Wij doen een ernstige gooi naar de laatste plaats! Als Z.F.C. niet zoo hopeloos uit vorm was, ston den wij al muurvast onderaan het lijstje der W.E.K. I. Het verschil tusschen de clubs on derling is niet groot, maar zoolang de over winningen uitblijven, zakt het gemiddelde met een angstige regelmaat! Voor onze imitatie-trainers Couton en Schoevaart is de nederlaag wel jammer. Wat een belooning ware het geweest, als wij met een klinkende overwinning huistoe waren ge komen. Allerminst zal deze tegenslag de Hee- ren echter ontmoedigen en wij roepen alle spelers toe, minstens zoo flink te blijven trai nen als in de afgeloopen weken, dan zullen de goede uitslagen „moeten" komen. Het tweede elftal ontving Spartaan II en won met 5—2. De reserves speelden iets beter dan de Spartanen en een 43 had de ware spelverhoudingi beter weergegeven. Rutte c.s. tvaren geweldig op stoot en scoor den vijf uitstékende doelpunten. Rutte blijft het vraagteekenIn de. wedstrijden voor het eerste presteert hij dikwijls niet veel, maar een week later is hij in het tweede niet te houden en loopt door de vijandelijke verdedi ging heen, dat het een lust is. Wij blijven in de Reserve eerste klasse zoodoende een mooie plaats houden met nog een kleine kans op een blikje. Jacques Hoogland, houdt de gang er in! En van harte geluk met deze kloeke overwinning. Het derde elftal heeft te Haarlem tegen R.C.H. II zeer goed gespeeld en won zoowaar met 21. Voor de Haarlemmers, die er dit sei zoen alles opzetten, om in de Reserve eerste klasse te komen, is dit wel een groote tegen slag. Nu de wedstrijd Ajax III R.C.H. II wordt overgespeeld, blijft Ajax III een mooie kans houden op het kampioenschap. A.s. Zon dag wordt een zware strijd aan de Kruislaan gestreden, daar W.F.C. II niet mis is. Doch als wij winnen, gaat het den goeden kant op. Vasthouden derde elftallers! Nadere mededee- lingen over de mooie Haarlemsche overwin ning leze men inheEverslagje.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1