CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =:S1 hoekschoppen tegen ons is de verdediging niet beslissend genoeg en men wacht bij aan vallen op ons doel steeds te veel tot onze te genstanders den bal goed onder controle hebben. Men weet verder even goed als ik, dat een verdediging die de tegenpartij insluit en het zaakje op zijn gemak kan afdoen juist door gevaarlijke doorbraken wordt overrom peld. Dat is de groote puzzle bij voetbal en voor een verdediging is het veel gemakke lijker geregeld in touw te zijn, dan een enkele aanval te moeten afslaan. Resumeerende moe ten wij dus de volgende punten voor oogen houden: 1. Meer open spel, daar alle voorwaartsen klein zijn. 2. Voor het doel meer doorzettingsvermogen van het binnentrio, openingen maken en zich in goede positie opstellen. 3. Steviger spel vooral tegen zwaardere te genstanders. 4. Hard en veel meer schieten. 5. Indien wij achter zijn dan de oude Ajax fighting spirit toonen, zooals een paar jaren geleden. 6. Geen onderling geklets in het veld. Niets maakt een speler meer van streek dan op merkingen tegen hem maken. Vergeet niet dat een ieder tracht zoo goed mogelijk te spelen Dit zijn de voornaamste punten, waaraan onze aandacht besteed moet worden en als onze spelers deze wenken nakomen zullen de resultaten niet uitblijven. Ons spel is inder daad niet op dezelfde hoogte als eenige jaren geleden en ofschoon wij dikwijls in het veld verre in de meerderheid zijn, verliezen wij omdat wij steeds vergeten dat de doelpunten tellen! Als ons elftal tenslotte bewegelijker speelt en meer beslistheid in het optreden legt dan zullen wij ons beter kunnen aanpassen aan de veranderde speelwijze in de eerste klasse en dan zullen de resultaten binnenkort in den vorm van eenige overwinningen niet lang op zich laten wachten. JACK REYNOLDS. Van onze Enquête commissie Voorgesteld als werkend lid: Th. Kalkhuis, Holendrechtstraat 61 gaf zich op: R. Holzmüller, Prinsengracht 653, door Koolhaas en Jan Schoevaart. Als adspirant lid: J. M. Ruiter, Bankastraat 32 huis door W. en D. v. Gelderen; G. van Domburg, Hembrugstr. 33, gaf zich op. In verband met de plaats gehad hebbende indeeling eerst dan personen voorstellen na met mij hierover hebben gesproken. J. J. GROOTMEIJER, Secr. Ledenlijst. Bedankt als w. 1. A. Muller en E. v. Gelderen, als o.l. J. H. v. Willigen, Ch. Hageman, afge voerd als w. 1. J. A. Ilsen, K. W. Dokter, G. H. Tang. Wedstrijdprogramma voor December. 2 December: R.C.H. I Ajaxl. Ajax-II Z.F.C. II. Ajax-III A.F.C. II 9 December: H.V.V. I Ajax I. Ajax II Spartaan II. R.C.H. II Ajax III. 16 December: Ajax I S.V.V. I. E.D.O. II Ajax II. Ajax III W.F.C. II. 23 December V.O.C. I Ajax I. Ajax II Haarlem II. 30 December:Ajax I 't Gooi I. V.V.A. II Ajax II. Ajax-III O.D.E. II. Elftallen voor December. Ajax I: Boer Jr., J. de; Brokmann, Th. J. F.; Couton, F.; Delsen, H.; Hamel, E.; Kruyff, A. J. de; Martens, J. H.; Natris, J. D. de; Pelser, Joop; Pelser, V.; Volkers, W. J. Ajax II: Asbeek Brusse, J. F. H.; Bakker, E.; Bierman, E. N.; Deen, G.; Geestman, H.; Geu- deker, C.; Hassink, J.; Heeswijk, J. van; Hoog land, J. Rutte, F. R.; Rijnders, J. M. 159 f,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 8