7 157 instructies, deze vergadering kalm afseinen waar con ferenties en vergaderingen genoeg. Nog kort onderhoud niet 23333 en bleek mij Commissie van onderzoek geval Broeksmt reeds benoemd. Zondag 18 November. Vanmorgen om 12 uur van huis en eerste honk op Ned. Bank veld, alwaar Juniores B goede wedstrijd, doch verloren met 31. Vele velden afgekeurd en eenige scheidsrechters met 5—0 gewonnen gegeven door niet opkomen. Met dikke Vlügt hierover en ZEd. leelijk in wiek geschoten daar 3 kwartier in voetbalkleeding op een spijbelaar gewacht, En deze verstek laten gaan, zoodat spelers voor noppes !n het yeld. Ned. Elftal heel goed op dreef en Jan de Boer Jan de Boer, waarmede genoeg gezegd. Na afloop v. d. Lee opnieuw in de Beursbengel en hierdoor eerst om half acht thuis, waarover in deze rubriek niets. Maandag 19 November. Leelijk bericht in de Tele graaf. H. F. C. namelijk te Schiedam gewonnen en wij er magertjes voor. Vooral nu bekend Reynolds zes weken met ziekenverlof naar Liverpool en wij dus zon der coach. Doch vertrouw wij thans allen In het geweer opdat malaise-periode spoedig voorbij. In de Kalver- straat Couton en deze met Jan Schoevaart aangezocht leiding in handen te nemen op oefenavonden. Couton bekend training-specialist en Jan Schoevaart puntjes op de i, dus Bestuur hoop op goede resultaten. Dinsdag 20 November. Elftalcommissies vanavond vergadering daar elftallen opgesteld voor December. En commissie ingrijpende wijziging, namelijk voorhoede Ajax-I thans Natris, Brokmann, Volkers, Delsen en Ha mel. Deze samenstelling van links naar rechts. Asbeek Brusse dus vervangen en dit na laatste wedstrijden eenigszins begrijpelijk. De puntjes thans heel hard noo- dig, doch genoeg vertrouwen in elftal wij behouden aan wal. Van Jan Schoevaart het veld bar slecht en voor- loopig onbespeelbaar, doch enkele Zondagen geen home match en dit voor terrein uitstekend. Woensdag 21 November. Vanmorgen met Tric-trac en deze mij een nieuw model clubinsigne. Het insigne heel aardig uitgevoerd en beduidend fraaier dan het oude, hetgeen niet veel om het lijf. Verder van hem vanavond Bestuursvergadering en hier onder meer ter tafel voorstel Ajax v/edstrijd tegen Blauw Wit voor N-O.C. Doch Blauw Wit ons voorstel niet in zijn geheel overgenomen en beduidend amendement. Hem naar toe stand speelvelden gevraagd en ZEd. gisterenavond naar de Meer, doch alles blank en Marathonloopers voor a.s. Zondag zwemvesten gereed. Donderdag 22 November. Vanmorgen Egeman getele foneerd en ZEd. gevraagd of nog iets bizonders ter be stuursvergadering. En onze hoffelijke president mij voor lunch genood in de Industrieele Club. Wedstrijd voor N.O.C. Ajax—Blauw-Wit hoofdschotel van gesprek. Egeman van opinie wij onmogelijk contra-voorstel Blauw-Wit aan te nemen daar Ajax' voorstel spontaan naar voren gekomen en hier niet aan te pingelen. ZEd. van oordeel wij eventueel naar andere tegenstanders uit te zien en deze match dan op ons terrein. Doch Ege man volle vertrouwen Bestuur Blauw-Wit ons voorstel zonder restrictie aan te nemen, daar dit algemeen belang. Vrijdag 23 November. Met Fr. Schoevaart op Club avond en boom over aan te leggen nieuwe kabel naar Ajax-terrein en wij 500 K.W. te garandeeren per jaar. En dit geheel afhankelijk van liefhebberij om te trainen. Het Ajax-Bestuur contract thans geteekend en de firma Schoevaart thans alles keurig in orde gemaakt. Dus %ans het wachten op spelers, dewelke nog geen kennis met training-avonden gemaakt. Komt en overtuigt u! Verder over de muziekmachine Hulsewé, doch deze Stentorphone te prijzig en Bestuur niet tot aanschaf be sloten. Zaterdag 24 November. Met Mulder van den A.V.B. in het Pijp-lijntje. ZEd. thans bericht Ajax gaarne aan Gouden Kruis-wedstrijden deel te nemen. Doch één voorwaarde door ons gesteld. Wij namelijk eenige eerste klasser, welke deelneemt en Bestuur voorwaarde ge steld ons eerste direct in de finale. A.V.B.-Bestuur de baten hard noodig en wij vertrouwen in A.V.B.-leiding deze voorwaarde te accepteeren daar ons program rij kelijk overvoerd en geen gelegenheid twee of drie Zon dagen hieraan te besteden. Naar het Centraal Station ter begroeting Zwitsers en vele bekenden uit Alpenland warme hand gedrukt. Zondag 25 November. Met Oudheusden in American Hotel kleintje koffie en ZEd. van oordeel hedenmiddag 25000 toeschouwers naar Stadion en 10000 plaatsen on verkocht. Onze penningmeester mij na informatie verteld wij bij oefenwedstrijd 11000 toeschouwers geborgen en hieronder 850 Ajacieden, dewelke van free-ticket ge bruik gemaakt. Doch staanplaatsen lang niet uitver kocht daar slechts 4300 liefhebbers en het mogelijk wij 6000 te bergen. Recette echter ruim voldoende en Ajax hier rond rooie rug uitgeklopt. ZEd. mij uitnoodi- ging van Slavia Praag voorgelegd, doch deze in Tsechi- sche taal en dit niet overduidelijk. De staking in Taxi bedrijf in vollen gang en mitsgaders als gebruikelijk per tram naar Stadion, alwaar groot voetbalfestijn. Maandag 26 November. Met Biscuit in de Ameri- kaansche 2 harden met roggebrood en kaas -f- heer lijke mokka en natuurlijk napraat over Holland-Zwit serland. ZEd. volkomen eens Zwitsers gisteren niet veel indruk gemaakt. En spijt mij N.V.B. niet meer af wisseling op dit gebied, daar matches tegen Frankrijk en Zwitserland voor Olympiade geen vooroefening. Biscuit de vraag wanneer wij tegen Tschecho-Slowakije of Hongarije en indien dergelijke matches goed resul taat, wij beter tevreden dan na overwinning op Zwit sers, dewelke zacht kostje en niets beter dan gemid delde eerste klassers. Gisteren geen moment indruk wij bij Internationale match en stemming van het publiek even kil als de mist welke in Stadion hing. Dinsdag 27 November. Van Jack Reynolds een kaart uit Meves en onze trainer in dit mooie plaatsje met

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6