\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 IV. 149 der Zuidelijken. En onze Clubbladredacteur iiog uit stekend in de theorie, doch practisch niet veel zaaks meer- Het tweede er met 10 tegen reserves Blauw-Wit in en bleek mij hedenavond dit zeer onaan gename vertooning vooral door frappante beslissingen van scheidsrechter Broeksmit, dewelke geen meester in zijn vak. Maandag 5 November. Gisterenmiddag een gezel lig hoekje bij Mevr. Sweering. En hier van der Lee, dewelke exceptioneel in de familie-kring. Deze Heer verschillende staaltjes op scheidsrechterlijk gebied en onder meer een heel leuke vraag. Centervoor lost ver en hard schot in den hoek. Keeper springt er heen en zal waarschijnlijk bal stoppen. Voetbal-wellusteling achter het doel werpt een appel juist in den nek vati den keeper. Keeper onthust, laat bal loopen. Goal? Geen goal? Wie weet het? Niemand weet het! En een heele verzameling dergelijke staaltjes waarover hilari teit. En stel mij voor deze vragen a.s. Vrijdag aan Terwogt. Dinsdag 6 November. Het Nederl. elftal gepubli ceerd en Jan de Boer voor 50 pCt. in het team. En over de opstelling hier en daar mijn licht opgestoken. In verschillende kringen bevreemding geen der Storm vogels in het elftal en naar mijn oordeel Pijl, toch zeker de handigste goalgetter, gepasseerd. Doch op 18 dezer op ons terrein dit elftal nader te aanschouwen en hoop voor alles Hirschman c.s. ook heden goede kijk op de zaak. Postwissel a 3 gereedgemaakt en hiervoor 1 open tribune aangevraagd daar de overzijde mij te duur. Met Koolhaas praatje over Blauw-Wit 2 Ajax 2 en wij waarschijnlijk bij het Bondsbestuur beklag over scheidsrechter Broeksmit. Woensdag 7 November. Gisterenavond in de Meer bekend Ajax officieel geprotesteerd tegen de scheids rechterlijke dwalingen des Heeren Broeksmit. Deze rechtspreker o.m. Geestman het verder spelen ontzegd op grond van het feit Gees+man geroepen „Voor den man staan". En dit bij een hoekschop. En komt mij een dergelijke beslissing dermate absurd voor dat N. V. B- maatregelen te nemen niet scheidsrechter doch in dit geval spelers beschermd tegen arbitrale beslissingen. Hierover met Biscuit en Z.E.d. over het geval danig te keer en gememoreerd v. d. Vlis exceptioneel vrije schop tegen zich, doch door Broeksmit destijds ontzegd aan spel deel te nemen. En voor Ajax te hopen wij Broeksmit laatste keer als refrec. Donderdag 8 November. Vanmorgen Seignette van H.F.C. op het Spui en deze mij mededeeling a.s. Zondag reeds in de ochtend-uren Ajax 2 H.F.C. 2, teneinde reserves de gelegenheid tijdig te Haarlem voor H.F.C. 1 Ajax 1 bij te wonen- Verder vanmiddag iets zeer be langrijks. Namelijk van Oudheusden ter inzage alleraar digste foto van Lady's X van Dick Kerr F.C. Dit team met de Kerstdagen naar Holland en niet onmogelijk deze dames op het Ajaxveld tegen Fransch dames elftal. De Engelsche dames zich noemende wereld kampioen club en dit, omdat het team goed als nooit geslagen. Grootmeijer hierover thans druk briefwisseling en hoop op zeer bizonder Kerstprogramma. Vrijdag 9 November. Vanmorgen Biscuit in de Oporto, alwaar 1 kleintje koffie. Z.E.d. gisteren van Seylhouwer Blauw-Wit definitief besloten niet mede dingen dan Gouden Kruis, Ajax bemiddelingsvoorstel gedaan, nl. winnaar Ajax - Blauw-Wit, direct in de finale, doch Seylhouwer c.s.- hier geen ooren naar. En Biscuit het vermoeden Ajax thans ook niet mede te dingen, waardoor belangrijkheid dezer wedstrijden nul comma nul. Reeds vroeg het middagmaal teneinde goed plaatsje bij causerie -Meerum en dies om IV* uur met lijn 16 naar clublokaal. Zaterdag 10 November. Gisterenavond eerst te mid dernacht thuis, daar in Clublokaal lezing Meerum. En deze kenner van ons spel alleraardigste rede. Talrijke bekenden onder gehoor en verschillende eerste klasse scheidsrechters op appèl'. Na afloop Grootmeijer harte lijk woord van dank én zilveren vloeier aangeboden. En Meerum pittig antwoord gereed door te zeggen hij hopenlijk nog veel beschreven kampioensoverwinningen van Ajax af te vloeien. Met lijn 6 naar huis en kwam mij voor sneeuw in de lucht. En dit niet te hopen, daar van wedstrijden Nederlandsch elftal anders niets- terecht. Zondag 11 November. Vanmorgen Biscuit met zijn Citroen voor en wij door de Haarlemmermeer naar H.F.C- Aan de Spanjaardslaan onze oude mannen van de H.F.C. dito gemakkelijk met 60 gewonnen en wij juist op tijd om een brrllant punt van Tric-Trac te be wonderen. Het eerste minder mooi en wij met 10 verloren. Doch kwam mij voor wij zeer ongelukkig en met eenig geluk wij minstens vier doelpunten. Doch Biscuit geheel niet eens en ZEd. deze voorhoede s.o.f. en wij spoedig een center-trio te fokken, dat in staat een verloren match uit vuur te halen. Met 80 K-M. snelheid naar Amsterdam' en hier het bericht Blauw- Wit zelfde laken een pak, althans 11, doch dit in ieder geval beter dan met 1—0 over de knie. Zondag avond subiet vergald en na den eten geen deur meer uit. Maandag 12 November. Vanmorgen in de M.O.C. te Zaandam de Zaankanters van H.V.V. verloren, waar door wij tenminste voorloopig buiten schot. De soos overgeslagen, daar anders heibel over mijn sterk elftal en de gebruikelijke een en een halfje in andere nette gelegenheid geconsumeerd. Van Trinus wij Zondag 25 Nov. een deel van de kleine Marathonrace op ons veld, namelijk over Nederl. Bank en veld III Midden weg. En komt mij voor, wij eigenlijk nooit iets aan laatste veld, daar hier zoo goed als nooit matches. Aan 25005 de vraag of iets bekend over Jan de Boer, doch ZEd. mij, dit reeds gisteren na 20 minuten ge decideerd. Dinsdag 13 November. Vandaag iets bizonders voor onze afdeeling statistiek. Namelijk van Oudheusden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5