CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =S\] 147 aan de Spanjaardlaan hebben gespeeld, dan kunnen wij eerlijk verklaren, dat ons elftal in het veld uitmuntend werk heeft geleverd. De verdediging was een klasse beter dan die van H.F.C. De middenlinie, waarin de Kruijff blijk gaf nog heel wat te moeten trainen om weer de oude te worden, en Joop Martens moet afleeren den bal te lang vast te houden, doch waarin Joop Pelser prima prima was, heeft haar plicht gedaan. Men zat meer achter de voorhoede aan dan in de voorgaande matches en zoodoende vol deed deze opstelling wel. Doch de voor hoede faalde bij herhaling voor het doel der tegenpartij. De Natris werd verschrikke lijk op zijn huid gezeten en was voor de rust beter dan in de tweede helft. Nochtans leek ons de rechtervleugel het gevaarlijkst. Brok- mann, die eerst linksbinnen en later center voor speelde, is geen midden-voor meer. Daarvoor speelt hij te voorzichtig na de op gedane ervaringen. Wij konden ons de omzet ting na de rust niet verklaren. Rutte was van middag zwak en Asbeek zou heel wat meer presteeren als hij minder vuur en meer overleg in zijn spel legde. Het is onmogelijk om door een speler heen te gaan. Het is wel de snelste weg, maar de eenvoudigste weg ïs toch maar steeds om langs een verdediger te glijden. Af gezien van het feit, dat deze fanatieke jonge ling zich vandaag of morgen op dusdanige wijze blesseert, dat hij voorloopig zijn schoe nen wel kan opbergen, is het voor de tegen partij niet prettig en wij meenen, dat deze verstandige raadgeving door Asbeek naar juiste waarde zal worden geschat. Een verslag kan gevoegelijk in de pen blij ven. Wij waren, zooals gezegd, het grootste deel van den strijd in de meerderheid, combi neerden fraai, doch in de richting H.F.C.-goal was het steeds mis. Hierin zit de fout! Wij moeten goals hebben en rondzien in de lagere elftallen naar een doorzetter, die in deze voor hoede de noodige pit brengt. Niet dat wij direct gevaar loopen voor degradatie, maar het geeft een rustiger gevoel, zoo spoedig moge lijk uit de gevaarlijke zone te raken. Al zal Z.F.C. wel de groote .eandidaat blijken, je kunt tcch nooit weten! Tenslotte een j woord van erkentelijkheid aan Theo, die ondanks den verjaardag van zijn vrouw, present was. 5 \tr E E E Meerum Terwogt aan het woord. 'f* Op Vrijdagavond 9 Nov. j. 1. hield de Heer Meerum Terwogt voor onze werkende leden en jongeren een leerrijke causerie in ons club lokaal „De Poort van Muiden". Ongeveer 150 werkelijke spelers vormden een aandachtig auditorium van den Heer M. T., welke Heer ongeveer 2 uren aan het woord geweest is. Spreker behandelde verschillende onderwer pen. Achtereenvolgens sprak de Heer M. T. over den scheidsrechter, het publiek en de spelers. Daarna behandelde spreker in het kort verschillende spelregels en het laatste half uur werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan menigeen een dankbaar gebruikt maakte. Spreker, die op. zeer geestige en dui delijke wijze het; gehoor tot zich trok en ten slotte den vragers op niet min der geestige doch zakelijke wijze beant woordde, kreeg na afloop van zijn rede een dankbare en hartelijke ovatie. Het Ajax- Bestuur bood den Heer M. T. na afloop uit erkentelijkheid een zilveren vloeier aan. Vanaf deze plaats dient de Clubavond-commissie hulde gebracht voor het initiatief een derge lijke nuttige lezing georganiseerd te hebben. Doch ook in ons orgaan willen wij den Heer Meerum Terwogt nogmaals openlijk dank zeg gen voor zijn causerie, welke zeker haar nut zal afwerpen voor de spelkwaliteit. Zoowel ouderen als jongeren zullen uit het uitstekende betoog iets geleerd hebben. Spreker ver zocht ons nog dank te brengen aan zijn gehoor voor de betoonde vriendelijkheid gedurende de lezing niet te rooken. Wij hopen den Heer Meerum Terwogt bin nen niet al te langen tijd nog eens uit te noodi- gen over een of ander onderwerp van ons

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3