it 146 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV, etc. etc. zijn. Zijn daaronder kampioens elftallen of niet? Zijn dat koene knapen, of niet?" Ik staar als gemetamorphoseerd in het ge laat mijner getrouwe! „Welbewaar me! Je hebt gelijk! De juichtoon kan gerust verder klinken over de velden en als-maar harder en opgewekter!! Natuurlijk, is 't niet voor Ajax I, welaan dan voor de jongere generatie! „Natuurlijk! Er zijn kampioenselftallen bij! Allicht! En dus is 't Clublied nog steeds van toepassing. Hoezee! Neen maar, hoe kon ik. Die vrouwen toch! VLOKKIE. Kroniek I i iv. AjaxEindhoven zei het reclamebiljet en wij noteerden bij voorbaat een kleine neder laag tegen deze Zuidelijke broeders, die er in de zuidelijke eerste klasse heel goed voor staan. Ajax bracht voor deze ontmoeting een eigenaardige combinatie in het veld. Doch de mixers van deze „Ajax-drink" bleken het vak te verstaan, want het was een pittige ui goed spelende Ajax-combinatie, die Eindhoven met 30 verdiend sloeg. In de achterhoede was Hassink als partner van Couton geplaatst; de middenlinie bestond uit Joop Martens, Schet- tens en André, terwijl Jan de Natris, Volkers, Rutte, Wim Addicks en Asbeek de voorhoede vormden. Er is alleraardigst gespeeld en het vertoonde was goed genoeg om de zuidelij ken, die een stuk minder speelden dan bijv. Willem II of N.A.C., geen schijn van een kans te geven. Volkers was de maker van de twee eerste goals en Jan de Natris zag een ver schot over de vingers van den ove rigens prima spelenden Eindhoven-keeper in het net zeilen. Jan de Boer heeft heel goed gespeeld en ons vertrouwen is weer ettelijke procenten vermeerderd. Dat was weer de oude Jan de Boer, de international, die zeer veel moeilijke- ballen op voortreffe lijke wijze stopte. In de verdediging viel André de Kruyff op. Het was een genot naar het tactvolle aange ven en zuivere koppen te kijken. De voor hoede dreef voor 80 pCt. op de rechtervleugel en alle goals kwamen van het duo Natris- Volkers. Bij Eindhoven was de linksbuiten de man en ook de keeper blonk uit. Overigens was de ploeg, die veel last van het zware veld ondervond, niet heel sterk. Doch wij ho pen het elftal, dat zeer fair speelde, poedig gelegenheid te geven zich in Eindhoven te revancheeren. Twee Eindhoven-spelers kwa men te laat op het appèl. Tot de pauze passa gierde op de rechter-wing van Eindhoven onze scribus Qrootmeijer, die „zonder" den bal be duidend beter op dreef bleek dan „met" den bal. (Dank U wel, G.) Een dankbaar applaus beloonde hem bij zijn vertrek naar de kleed kamers voor zijn goeden wil. Wat doet je ook in de kou, als je tegen de dertig loopt!! (Nog maals dank, G.). H.F.C.Ajax! Het „eitje" durfde men voor den wedstrijd beweren, maar den optimisten zal het „harde" eitje leelijk tegen de keel krop pen! Ook de vierde match tegen een ex- overganger moesten wij verliezen. Veel geluk hebben wij tegen H.F.C. niet gehad. Minstens vijf maal is het H.F.C.-doel ternauwernood voor doorboring behoed, terwijl Ajax minstens van den speeltijd in het offensief is geweest. Maar wat doe je zonder doelpunten? Het H.F.C.-vijftal zag tenminste kans den bal eenmaal langs Jan de Boer te werken, nadat onze keeper gelegenheid gekregen had zich in het Nederlandsch elftal te werken door de eerste aanvallen van H.F.C. op buitengewone wijze af te slaan. Een kanjer van v. Beekum was hem na 20 minuten te machtig. Veel moei lijks heeft hij na dien tijd niet meer gehad. Ons team heeft geploeterd om ten minste ge lijk te maken, doch de verdediging van H.F.C., arm in arm met Mejuffrouw Fortuna, stond als de bekende rots in de branding, waardoor wij met 01 konden inpakken. Als men ons op den man af vraagt, hoe wij -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2