CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I Ingezonden IV_ Aan de aanvoerders. De volgende Heeren werden bij stemming door hun elftal tot aanvoerder gekozen: Joop Pelser Eerste Elftal J. Hoogland Tweede A. Smit Derde A. de Wit Vierde H. L. Over Vijfde W. de Vlugt Zesde W. Mast Zesde B. J. Visser Zevende J. Ettiger Achtste E. v. d. Zwaan Junioren A. C. v. Qelderen Junioren B. C. E. Jurriaans Adspiranten A. H. F. Dalmolen Adspiranten B. p" 138 van alle markten thuis. Vanavond de uitslagen van Koolhaas en spijt mij twee zwarte schapen onder de kudde overwinningen. Maandag 29 October. Mij vanavond opgeblazen over bericht in Sportkroniek van November. Ajax-Bestuur geen knip voor de neus indien bericht juist Ajax hals over kop wedstrijd Blauw-Wit met recette aan N.O.C. En dit zonder N.V.B. vroede vaderen geraadpleegd. Direct toestel van de haak en 25005, doch Qrootmeijer lakonieke mededeeling mijn beurt af te wachten en neus niet in andermans zaken, waarmede voor heden weer genoeg. Dinsdag 30 October. Vandaag Adé mij verschillende fraaie kieken en deze de moeite waard. En deze foto's met aardig wat copij naar adres Redactie en deze Adé heel wat mans. Verder met Tjerk de Munnik en ZEd. nog onder de modder van Zondag bij O.D.E. II Ajax III. Reserve Dabrock namelijk vertikt te grens rechteren, alhoewel in voetbaltenue en snap niet de jongens zoo weinig medewerking, dat oudere leden met goede kleeding de hondenbaantjes op te knappen. Hierover nog met Biscuit en ZEd. van oordeel derge lijke plichtverzakers voor een maand op de bon te. slingeren zonder pardon. -TT Amsterdam, Oct. 1923. Geachte Redactie, De praestaties onzer lagere elftallen zijn, met enkele jaren geleden vergeleken, in zeer groote mate voor uitgegaan. Terecht mag de elftal-commissie er trotsch op gaan, dat ze den geest in deze elftallen dusdanig heeft weten te verbeteren, dat j.l. Zondag (Ajax-Voc.), alle aangeschreven spelers, tot en met het 7de elftal, op het appèl verschenen, waarvan vele éclatante over winningen het gevolg waren. Helaas schijnt in de jongste elftallen nog niet het be wustzijn doorgedrongen, dat men allereerst lid is van zijn club om den naam zijner vereeniging op het veld hoog te houden. Nog altijd zijn er jongelui, die meenen dat ze bij een thuiswedstrijd van Ajax I liever moeten kijken, dan zelf te spelen. Dat ze hun elftal en dus hun vereeniging daarmede in de kou laten staan, beseffen ze blijkbaar niet. Dat ze het werk van de elftal-com missie saboteeren, dringt evenmin tot hen door. Maar dan is het tijd, dat tot krachtiger maatregelen worde overgegaan. J.l. Zaterdag bleken niet minder dan 17 aangeschre ven spelers verhinderd. Jan had een kou, Piet had kiespijn, Willem's overgrootmoeder werd juist 87 jaar en 3 maanden, enz., enz., al de bekende smoesjes, waarmee Koolhaas gelukkig wordt gemaakt op den laatsten der week. Merkwaardig genoeg bleken zelfs bijna alle spelers van het 8/9 elftal, dat om 2 uur match had, verhinderd! Of het feit eenig is in de Ajax-annalen, is mij niet bekend; dat het ergerlijk is, is stellig een feit. Ergerlijk, omdat het goede werk van de Elftal-Com missie op deze wijze niet tot het gewenschte resul taat kan leiden. Ergerlijk, omdat op deze wijze van Koolhaas' tijd misbruik gemaakt wordt. Ergerlijk, omdat tegenover de respectieve tegenpar tijen de naam van Ajax allerminst wordt hooggehouden. Mij dunkt, er moet remedie zijn tegen de?e kwaal, nu het Zondag bleek, dat vele der „verhinderden" een opvallende belangstelling voor Ajax-V.O.C. aan den dag legden, tot bijwoning waarvan ze blijkbaar wèl ge zond genoeg waren. En deze remedie is op twee wijzen te vinden. Bij een eerste „verhindering" houde 't Bestuur voor geruimen tijd de diploma's der betrokkenen in, te ge- ruimer naarmate de goede trouw van de afschrijving meer afwezig bleek! En bij een tweede „verhindering" om-voor-zijn-elf- tal-te-spelen en desniettegenstaande naar-Ajax I-komen kijken" is er een ultimum remedium in art. 13 H.R. Wegens wangedrag kan een lid door het Bestuur worden geschorst. Ik hoop, dat het Bestuur te gereder dit nog te weinig gebruikte artikel zal willen toepassen, naarmate het weet den vollen steun der goedwillende leden achter zich te hebben tegenover de spijbelaars. Mogen deze woorden het Bestuur de overtuiging schenken, dat het bij het nemen van krasser maatre*- geelen op veler sympathie mag rekenen. Hoogachtend, KEESING.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6