r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J 137 Al Vrijdag 19 October. Vanmorgen langs de Leidsche- straat naar kantoor. Met Oudheusden over wedstrijden Ajax—Blauw-Wit en deze zeker niet onder auspiciën van A.V.B. te spelen. Het Ajax Bestuur namelijk aardig plan en hierover niets te publiceeren daar anders aardigheid er af. Verder ZEd. mij het bericht Ajax met de Olympische spelen naar Frankrijk en enkele dagen naar Parijs teneinde hier iets op te steken. Bleek mij verder gisterenavond Bestuursvergadering en tal van huishoudelijke zaken onder de hamer. Zaterdag 20 October. Vandaag naar de Kruislaan, al waar een deel oude Ajax-gardeV.R.A.-combinatie. En herinnering wakker aan vroeger jaren toen Vol harding nog aan de Baarsjes. Doch herinnering aan spelers als Dubois, Qerke, Quelhorst, Kuneman en Blote bijna vervaagd. Ajax gelijk gespeeld 44, doch Rey nolds center-voor en twee rustige goals. Het Kruislaan- veld puik en wij wel gelukkig met dit stukje grond.. Met Volkers in lijn twee en ZEd. naar Prof. Snapper voor medisch onderzoek. En bleek mij later Volkers massief als eikenhout en dit hout blijkbaar doorn in het oog van Nevoh, dewelke volgens Grootmeijer in flink artikel tegen ZEd. te keer. Zondag 21 October. Vanmorgen weer voor dag en dauw op pad. En om half elf de Münnik c.s. in de Kruislaan, dewelken naar het vierde en adspiranten. Op het Kruislaan-terrein vlugge ontmoeting, namelijk adspiranten tegen Avanti en hier met 71 gewonnen. Vanmiddag de kern van de vereeniging, namelijk het eerste tegen V.O.C. En hier onze rood-witten zege-ge vierd met 52. Het veld akelig glad, doch dit kolfje voor onze voorwaartsen, dewelke 4 stevige goals na de pauze. Jan de Natris uitstekend, doch mijn advies geen debat met grensrechter over scheidsrechterlijke beslissingen. Maandag 22 October. Vandaag met Biscuit naar de soos. De Heeren juist over Ajax I E.V.V. I en deze match op 4 November aan Middenweg. Verder op 18 November opnieuw iets belangrijks op ons veld. Name lijk oefenmatch NederlandSch elftal tegen onbekende combinatie. Aan Grootmeijer de vraag waarom gisteren stagnatie aan hoofdcontrole en Z.Ed. mij verteld con trole op spelers, welke ongesteld en voor wedstrijden afgeschreven. Doch bleek gisteren een tiental niet te ernstig ongesteld om naar AjaxV.O.C. en Bestuur van plan deze ziekte te bestrijden. Dinsdag 23 October. Met den Heer Zweesaardt in de Paleisstraat. En deze oer-Ajacied zeer content over uitslag Ajax-V.O.C. en ZEd. mij a.s. Zondag voor lunch genood, indien naar Gooi-Ajax. Doch het weer belab berd en indien geen verandering ten goede, reis naar Hilversum bezwaarlijk te Bussum te onderbreken. Aan Oudheusden hedenmiddag de vraag, hoeveel menschen wij te bergen bij oefenwedstrijd Nederl. elftal en ZEd. mij in vertrouwen ongeveer 3500 zitplaatsen en 8000 staanplaatsen, zoodat recette, indien het weer gunstig, zeer stevig. Vanavond conferentie Elftallen-commissie, doch het weer te slecht en geen hond door te jagen, zoodat rustig in mijn pantoffels. Woensdag 24 October. Van Jan Schoevaart voor de Bank dat gisterenavond de Elftal-commissie een tien tal spelers uitgenoodigd ten einde onderzoek waarvoor niet opgekomen. En bleek der Commissie ingrijpen noodzakelijk en verschillende Heeren voor schorsing bij het Bestuur voorgedragen. Hierover vanavond nog met Marius en deèe officieel elftal 9 uit de com petitie A.V.B. teruggenomen na ruggespraak met Be stuur. Verder belangrijk bericht in de Telegraaf en van deze plaats aan Bestuurderen Blauw-Wit en Ajax hulde voor prachtig plan wedstrijd rivalen ten nutte Hol- landsche afgevaardigden naar 8ste Olympische te Parijs in 1924. Donderdag 25 October. Met Reynolds over onze training in verband met de door Sportkroniek te hou den enquête inzake training voor Olympiade. En bleek mij Ajax inderdaad niet in slaap. Integendeel activiteit te loven daar recept Reynolds in de buitenlucht: sprint, drijven met bal door stokjes, koppen, doelschieten, bal stilleggen, enz. En vooral bal stilleggen de moeilijke kunst. Binnenkamers d.w.z. in de kleedkamers: punch- bal, touwtje springen, Sandow apparaat en tenslotte bad op temperatuur. Verder massages door Eckstein en lezingen door verschillende autoriteiten over spel en regels. Wie doet je wat met zoo'n regeling! Vrijdag 26 October. Gisterenavond weer iets moois in de Kroniek. Namelijk een klap op de rechterwang van Jack Reynolds. Ons aangewreven, dat bij oefenin gen onzer spelers niet systematisch geoefend wordt. En dit terwijl systeem precies hetzelfde als toen Ajax I in Holland en ver over de grens onoverwinlijk. Hier over vanavond met enkele spelers op Clubavond. Doch deze Heeren het in geenen deele eens met de bewering in de Kroniek. Toevallig Grootmeijer aan onze tafel en deze de Redactie Sportkroniek reeds uitvoerig over onze training ingelicht, en dit in verband met hoogst nuttige enquête door Jaap Moorman te houden. Zaterdag 27 October, Vanmorgen tegen Westenberg en deze Heer bedankt als lid van diverse commissies. ZEd. namelijk) naar Baarn verhuisd en dus minder gelegenheid voor Ajax-werk. Kooiman thans in Elf tallen-Commissie opgenomen en Commissie B dus weer compleet. Vanmiddag in de Meer en Reynolds mij ver teld a.s. Donderdag Eindhoven Engelsche trainers en Jack rechtsbinnen in de ploeg. En trainingavond hier door niet Donderdag maar Vrijdagavond a.s. (Mededee- ling onjuist. Trainingavond blijft Donderdag. Red.). Zondag 28 October. Vanmiddag in de Meer weer heel wat puiks. Veel stevige overwinningen en veel goeds in het veld. Vooral het tweede bekijks en Rutte alhoewel geblesseerd, het op de heupen. Om 4^ uur ijskoude waterstraal enbleek mij wij met 32 ge slachtofferd. De ploeg reeds om half zes terug aan de Muiderpoort en met enkele supporters in de Poort van Muiden afzakkertje. Allen vol lof over pittige Gooiers en dit elftal zeker nummer drie of vier, daar

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5