136 eikenhout poeet mogen in spontane veront waardiging minder vriendelijke dingen schrij ven, hij, Grootmeijer, lapt al die schrijverijen eenvoudig aan z'n welverzorgde laars. Trou wens, hij kent 't klappen van de sportjourna listieke zweep, 't Bestaat niet, waarde Ajacie- den, geachte eikenhouters, dat er journalisten zijn, die deze of gene meening verkondigen, omdat zij dit volgens huh eerlijke overtuiging vcrrneenen te moeten doen; 't bestaat ook niet, dat zulk een criticus1 z'n werk volkomen zelfstandig verricht, wars van iedere beïn vloeding en 't is eveneens'onbestaanbaar, dat zoo'n willekeurige krantehknul er een eer in stelt geheel en al zich zelf tv zijn en dat juist dat voor hem de be teekenis van z'n werk be duidt en de liefde voot z'n vak levendig houdt. Kletspraat, rood-witte 1 eikenhouters. Als zoo'n persmuskiet een meening verkondigt, die de onze kruist, dan is datomdat hij omgekocht is, of omdat hij tegen ons is, of tegen eenige onzer, of tegèn een enkeling van ons, ofomdat hij v a n de tegenpartij is, of om 'k weet niet welke reden, maar in elk geval, rood-witte geweldenaars,; schuilen er addertjes onder 't gras (dat zeg ik niet om te insinueeren, denk dat toch vooral niet!) én is 't bij voorbaat een vaststaand feit, dat als hij beweert, dat dit en dat bij ons niet deugt, wel dan deugt hij niet. Voila! Ziet, dat alles mogen de jongere medewer kers van ons Clubnieuws misschien in een na tuurlijke opwelling van rood-witte veront waardiging tegen de Tric-tracsche vitriool- pennelikkers een ondeelbaar oogenblik uit 't rood-witte oog verliezen, doch hij, Groot meijer, de rustige, de zekere, hij niet. Fallt ihrn gar nicht ein! Hij lapt het aan z'n laars. Zoo maareen, twee, drie Ik buig 't moede hoofd voor dit grootsch ge baar. Werkelijk, dat is weer een doorslaand bewijs van de groote paedagogische kwalitei ten van dit opperhoofd der rood-witte eiken houters. En al zouden er nog een half dozijn nederlagen volgen tegen onbekende pruts- clubjes; al zou 50% van de beste spelers in plaats van in 't veld langs 't veld staan en 25% van de overige 50% in 't veld dan nog op 'n verkeerde plaats, ik blijf er bijeiken hout is eikenhout! En als 't niet zoo is, lapt Grootmeijer 't wel aan z'n rood-witte laars. NEVOH. A'dam, 20-10-'23. J. J. G. [f~~ Zegt U dat welmeneer Neuohl Vooral met de slotalinea van Uw artikel ben ik het eens! Dat is de groote kunstl Aan je laars lappen, amigoNiet happen!! Vooral niet op zoo'n een voudig pennestreekje van onzen jeugdigen dag- hoekenier of een simpel vaers van onzen vete raan Tric-Trae. Gaat heen en betert U! j Dagboek van een voetballer Dinsdag 16 October. Vanmorgen Daan Roodenburgh en Grootmeijer in de Amerikaansche Lunchroom. En beide Heeren over Baseballmatch. Gisteren namelijk groote Amerikaansche Oorlogsbodem in Rotterdam aan gekomen. Ned. Honkbal Bond het team van bemanning uitgenoodigd voor wedstrijd en deze morgenmiddag op het Ajax-veld te spelen. En op dit schip zeker 9 men- scben te vinden, welke Nederlandsch Honkbalteam met boter en suiker inmaken. Doch spijt mij deze match niet op a.s. Zaterdag, daar Woensdag niet bij uitstek geschikt. Woensdag 17 October. Vandaag om 12 uur naar het C.S. en aldaar verschillende bekende Ajacieden. Na melijk de Pittsburgh baseballers op komst en om 12.48 de oolijkeiJantjes;gearriveerd. De Ned. Honkbal Bond de zaak goed geregeld en mooie autotocht door de slad. Op het Ajax-terrein een 800 toeschouwers w. o. 80% werkeloozen. En deze tijd van malaise wel be treurenswaardig. Het spel der Amerikanen enkele klassen beter dan de Hollanders, doch prestaties der roodhemden ruim voldoende. Door Daan Roodenburgh het eerste punt voor Holland gemaakt en dit levendig toegejuicht. Om 4 uur met sneltreinvaart naar de zaak tot teekenen der post. Donderdag 18 October. Vanmiddag in Trianon Meerum Terwogt en met ZEd. over lezing voor Ajax- leden te houden. Bleek mij ZEd. uitnoodiging geaccep teerd doch Meerum eerst nog enkele lezingen in België en ZEd. niet voor volgende maand avond dis ponibel. Hiprovër met Jan Schoevaart en deze vol vertrouwen een honderdtal vaste spelers auditorium van Meerum, welke zeker leerrijke rede. Vanavond het bericht wedstrijden Haarlem-Amsterdam niet op bet programma en dit van Bestuur goed gezien daar pro gram reeds dik genoeg.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4