CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 135 Nederland Frankrijk. I iv. De datum van dezen wedstrijd is vast gesteld op Zondag 25 Nov. a.s. Terrein Stadion te Amsterdam. Ieder werkend- en adsp. lid van Ajax kan twee toegangsbewijzen bestellen. Uiterlijk 6 November moeten alle bestellin gen per postwissel in ons bezit zijn. Aanvra gen, die later binnenkomen, moeten afgewezen worden. In verband met het beschikbare aantal plaat sen wordt niet gegarandeerd, dat het bestelde aantal, evenmin als de gewenschte rang wordt geleverd. Alle aanvragen aan ondergeteekende te richten, waarvoor postwissel gezonden moet worden met juiste opgave van rang. De prijzen, inbegrepen belasting, zijn: A. Overdekte (midden) 7.20 B. (binnenzijvak) 6. C. (buitenzijvak) 4.80 D. Open (midden) 4. E. (zijgedeelte) 3. F. Staanpl. achter de goals 1. G. (alleen voor jongeren) 0.50 Postwissels, later dan 6 Nov. in ons beztt, worden geretourneerd. Noch Bestuursleden, noch spelers kan meer dan twee plaatsen verstrekt worden. In ons Clubblad van 15 November a.s. wordt bekend gemaakt waar en wanneer de plaatsbewijzen uitgegeven worden. J. J. GROOTMEIJER, Reijn. Claeszenstr. 2. Secr. jVan eikenhout en laarzen lappen. Ge behoeft maar te „kikken" en daar ben ik al. Ik dacht zoo m'n waarde Clubnieuws- redacteur dat ge thans in 't volle seizoen zulk een overvloed van schoone en nuttige bijdragen zoudt hebben, dat ge mijn, zelfs wel misprezen, pennevruchten niet van noode had. Bovendien herinner ik me een tijd, dat de te genwoordige globetrotter Knegt wel eenige variatie op het overigens toch smakelijk menutje kon gebruiken, doch gij hebt thans een dusdanige keur van medewerkers, die in luimigen dicht ofweldoorwrocht proza de wondre evolutie van King Soccer van uit 't Ajax-huisje beschouwen, dat mijn sonore out- sidersstem wel nauwelijks nog doordringen kan. Hebt ge in de eerste plaats niet Uw geestige en puik geörienteerde dagboeker? Met hoe veel genoegen volg ik zijn soms van jeugdigen overmoed getuigende telegram-epistels? Tot zelfs critieken op scheidsrechters levert deze jeugdige pers-amateur. Hij is het zoo maar niet eens met zekere arbitrale beslissingen. C'est formidable! En ook de pers, de booze pers, kan het den vrijmoedigen dakboekenier niet naar den zin maken. Geen wonder ook. Die pers zegt, dat 't spel van Ajax maar matigjes is en er zijn zelfs perslui, die zoo maar verklaren, dat de oorzaak van het betrekkelijk falen(?) te zoe ken is in een onjuiste opstelling van de hoofd- ploeg. Begrijp je dat nu? De pers dat is een consortium van voor hun boterham of voor hun gratis persplaatsje schrijvende outsiders is ontevreden en wij zelf, wij, Ajax, zijn heelemaal niet ontevreden. Integendeel! 't Gaat schitterend, 't Heeft nog nooit zoo bril- lant gegaan. Hebben we niet van het sterk af takelend R.C.H. gewonnen? Werd ook de on benullige H.V.V.-ploeg niet geslagen? Nu ja, we hebben van Z.F.C., D.F.C. en S.V.V. ver loren, maar wat zegt dat? Men kan niet altijd winnen. Trouwens die wedstrijden hebben we „moreel" gewonnen. Dat is eigenlijk nog veel mooier. Niet wijs zijn ze, die jongens van de pers. Ik zeg maar eikenhout is eikenhout en rood-wit eikenhout, dat is heelemaal 't sum mum van onovertroffen degelijke kracht et\ krachtige degelijkheid. Zou je ze eigenlijk niet, net als onze landgenoot of ex-landgenoot Moeskops bij z'n vertrek naar Amerika deed tegen 't onderste ruggeeind van zoo'n Fran- schen pennelikker, zou je ze ook niet een trap Maar neen, denk aan den goeden raad van Grootmeijer! De Ajax-diplomaat, die is wijzer. De jeugdige dagboeker of de voortvarende \r~

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3