I Si 1mué4:i »7±i mm mi*» imj nrjfiit No. 19. DONDERDAG 1 NOVEMBER 1923 6de JAARGANG. i Kroniek De zesde competitiewedstrijd van dit sei zoen, Ajax-V.O.G., leverde voor Ajax twee punten op, welke winst wij heel goed kunnen gebruiken, daar ons gemiddelde hierdoor weer op 1.00 wordt gebracht. Het is een aardige wedstrijd geworden, zooals alle wedstrijden tegen deze rood-zwarte Rotterdammers in vorige jaren. Ajax had Geudeker vervangen en onze voorhoede bestond thans uit: Asbeek, Brokmann, Volkers, Delsen en de Natris. Voor rust scoorde Theo met een enorm hard schot, terwijl de Boer niet ongelukkig was, daar van Herwaarden twee dotjes van kansen ongebruikt liet. In de rust een geweldige regenbui, doch scheidsrechter Brossois liet onmiddellijk na den plasregen weer beginnen. Het werd een flinke glijpartij, waarbij onze spelers betere skiloopers bleken dan de „Voor onze clubmenschen". Volkers kopte nummer twee onder de lat door en maakte niet lang daarna een handig derde punt. Theo scoorde het vierde en Volkers het vijfde punt, doch intusschen was de Boer ook tweemaal gepas seerd. Een verdiende overwinning, door beter spel en door fighting spirit gewonnen. Het gaat den goeden kant op met ons elftal. Als men de reeks overwinningen raadpleegt, door de lagere elftallen j.l. Zondag bevochten, dan valt het dubbel zwaar in deze rubriek te moeten schrijven over den 23 wedstrijd tegen 't Gooi. Een wedstrijd, die op sportieve, faire en welverdiende wijze door de Hilver summers is gewonnen. Struisvogelpolitiek ware het, de nederlaag te wijten aan pech of aan het gladde veld. Liever eerlijk erkend dat wij vanmiddag zwakker waren dan onze tegenstanders en tegelijkertijd het middel voor de kwaal gezocht. De oorzaak van het falen? Wel, geachte lezers, het was opnieuw ons „short passing", dat ons gefnuikt heeft. De Hilversummers speelden - anderhalf uur een flink open spel, terwijl ons binnentrio geen moment deze speelwijze overnam. Het werd een aanhou dend gepeuter in het binnenveld, dat slechts één doelpunt opleverde, wanneer wij het fraaie schot van Theo (penalty) even uitscha kelen. De Erfgooiers hadden binnen tien minu ten twee mooie goals van den voet van Gorel. Wij slaagderi er niet meer in te scoren, alhoe wel ons spel minstens zoo geraffineerd, doch niet „open" genoeg was. Na de rust maakte Gorel idrect nummer drie. Jan de Natris, die er heel goed in was, doch meer moet voorzetten, miste een penalty. Theo deed het beter en pangde een strafschop in de touwen en Del sen maakte nummer twee, uit een door Vol kers handig aangegeven bal. Hierbij bleef het, waardoor het Gooi de derde overganger is, die een lange neus tegen ons trekt! In de halflinie konden Jopie Martens en Has- sink ons matig bekoren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1