r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A 143 6B voetballers 't hunne er toe bijgedragen om dit op gang te brengen. Onze eerste tocht was een bezoek aan V.V.A. 4, wat we, behoudens een regenbuitje en één doelpunt tegen, er zeer goed afgebracht hebben. We waren ge heel compleet plus een grensrechter. Bijna dezelfde spelers van 't vorige seizoen, een paar nieuwe gezich ten, doch daar zullen we niet over spreken, daar deze Heeren vermoedelijk nog niet vast bij ons gezelschap geëngageerd zijn. Overigens hebben zij hard medege werkt om de zege aan onze zijde te houden. We trapten dan of liever gezegd „Tienus" trapt af (er was geen zon en wind) en wij gaan direct goed combineerend op de vijandelijke veste af, waar na een goed schot van Karei bleek, dat de V.V.A.-achterhoede niet van koek was. Er wordt door allen goed gespeeld, beter dan het vorige seizoen; zooals het spreekwoord zegt: „Hoe ouwer, hoe gekker", pardon „beter". Na ongeveer 25 minuten spelen krijgt Karei een bal toegespeeld, geeft over aan Tienus en deze gaat met 't bruine mormel via de V.V.A.-backs op het doel af: de keeper gaat den verkeerden hoek in en Tienus heeft geen moeite om ons eerste doelpunt te fabriceeren. V.V.A. valt nu verwoed aan, doch de achterhoede is van 't oude merk „Bok" en alles wordt terug ge zonden. De captain raakt binnen het strafschopgebied den bal met de hand, wat buiten 't reglement is; het V.V.A.-been zoekt het doel te ver en de stand blijft tot de rust ongewijzigd. Na rust pakt V.V.A. beter aan en brengt eenige ma len een bezoek aan onzen kant, doch de koffie was nog niet getrokken, dus gaan ze weer terug. Na een schermutseling voor ons doel, wordt de bal corner gewerkt, wat driemaal herhaald wordt. Bij de laatste hoekschop gaat een der backs met den bal er tusschen uit, geeft deze aan Karei, verder combinee rend en door missen van een der V.V.A.-backs heeft hij geen moeite er 20 van te maken. Dit is V.V.A. te erg en zij maakt spoedig een ver diend tegenpunt. Er komt geen verandering meer in den stand en hebben we de eerste 2 puntjes binnen. We saane besjokke op unne klok. 21 October onze gevaarlijkste tegenstanders O.D.E. III. Ajax 6 B O.D.E. 3. Hadden we gemeend, met dezen strijd de big-match te spelen, we hebben ons ten zeerste vergist. Of zijn we zoo goed? In 't begin leek 't niet op een overwinning voor ons te zullen uitdraaien. 't Duurde ongeveer 20 minuten voordat Karei kans zag den bal in t ondeiste hoekje te deponeeren (pe nalty). Dit was blijkbaar 't sein voor de schappers, want spoedig maakte Tienus na goed samenspel tio. 2- Gerrit maakte met een goed schot er een drie van. Kemp (onze allround) op de linksbuitenplaats, gaf niet eerder den bal af voor hij er 40 van gemaakt had. Bij dezen stand vond een O.D.E.-er dat 't te snel ging en liet z'n collega's in den steek. Wat Karei geen ge wetensbezwaren bezorgde en no. 5 in 't net trapte. We kregenen nu even tijd om op adem te komen, tevens maakte Pluvius van deze gelegenheid gebruik om z'n gezegende stralen op 't veld te doen nederdalen. Met frisschen moed en een regenbui begonnen we aan 't tweede bedrijf. O.D.E. pakte nu wat beter aan en probeerde een doelpunt te maken, wat voorloopig door de achter hoede niet werd toegestaan. Karei, onze goalgetter maakte met een schitterend schot 't half dozijn vol. 't Wordt O.D.E. nu wat te erg en een verwoede aanval tot besluit een schot van rechts en de nul is weg. Onze voorhoede beloonde dit door nog 2 doelpunten aan 't totaal toe te voegen, resp. door Tienus en Jan Overeem. Er werd door de geheele ploeg goed ge speeld. Er was veel publiek bij Ajax I. 28-10-23. Togen we tevergeefs naar de Z. Wandel weg (hoeveel keer nog?), 't Union meer. 't Bestuur van die club moet maar een water-poloclub oprichten dan is 't terrein altijd goed. Door de bemoeienissen van Kemp, speelden we een friendly-game tegen een A.F.C.-combinatie, die met 41 in ons voordeel eindigde. A.s. Zondag 5 Nov. weer naar de Z. Wand. weg om Ahrends II te bekampen. Deze ploeg is nog onge slagen. J.l. Zondag wonnen zij van T.D.O. met 40. Dus lui, deze week vroeg naar bed en niet rooken. We moeten dezen strijd winnen, 't model voor de gouden plakken heb ik al gezien, 't ziet er keurig uit. 't Is een geheim. Dus lui, nu of nooit. WIMA. BESTUURSBESLUIT. Ernstige berisping: J. W. Dabrock, geweigerd te grensrechteren, reserve zijnde. L. Dijkman, te laat verschenen. W. J. C. Bruijnsteijn, uit het veld geloopen. Geschorst tot 1 Januari 1924. E. v. Ingen, ongemotiveerd afgeschreven. J. P. Meuwsen, dito dito. J. J. v. Opzeeland, dito dito. Geschorst tot Jaarl. Alg. Vergadering: P. A. Otten, uit het veld geloopen; wenscht niet meer te spelen; zeer onbeleefde houding in de verga dering der E. C. HET BESTUUR. LAATSTE BERICHTEN. Eckstein. Eerste elftalspelers en reserves kunnen zich bij Eckstein doen masseeren. lagere elftalspelers alleen dan, na van het secretariaat der Elftalcommissie een bewijs gehaald te hebben. 24-jarig Bestaan. Wordt gevierd met een Soirée in Belle\ ue, ongeveer 15 Maart.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 12