CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 142 een kleine wijziging ondergaan had, zag er als volgt uit: Heeswijk Deen Hoogland Bakker Rijnders Burk Bierman Qeestman Rutte Delsen de Bois Even twee uur trapten wij af en onmiddellijk ging het spel snel op en neer. Bij een onzer aanvallen werd een hooge bal door den sterken wind door den Haar lem doelman onvoldoende weggestompt, Rutte zette een hooge borst en het was 10. Even hierna kwam een geweldige regenbui ons verdrijven, zoodat wij tot tweemaal toe in de kleedkamers vluchtten. Na een kwartiertje klaarde het weer op en daar het Haarlem- veld best een douche kan verdragen, was dit ook weer spoedig in orde. Nauwelijks rolt de bal weer of een voorzet van den Haarlem linksbuiten verdwijnt via een Haarlem-speler in ons net. Wij pakten de zaak nog eens flink aan, maar met rust was het 11. Deen verklaarde op overtuigende wijze, dat wij zouden win nen, maar de andere Heeren waren het niet met hem eens op dat moment. Onmiddellijk in de tweede helft bemachtigen wij den bal, die tot het einde slechts sporadisch bij ons doel komt. Plotseling raakt Rijnders in de knel en op advies van Hoogland wisselt hij met den linksbuiten van plaats om wat bij te trekken. Maar spoedig is hij weer opgeknapt en neemt zijn eigen plaats weer in. Er wordt keurig door ons gespeeld en hoeveel ballen er rakelings naast en over zijn gegaan is niet te gelooven. Maar een doelpunt kwam maar niet en de Haarlem- verdediging wist, geholpen door Fortuna den stand 11 te houden. de B. Ajax 2 V.V.A. 2. 6—2. Na eerst door den heer Desmit vereeuwigd te zijn geworden, stelt Ajax 2 zich op een glad terrein als voigt op: v. Heeswijk Deen Hoogland Bakker Rijnders Burk Bierman Qeestman Qeudeker Rutte Debois Aanvankelijk pakt V.V.A. de zaken ernstig aan, en wordt Ajax op eigen terrein teruggedrongen. De voor hoede der Roodzwarten speelt een pittig open spel, zoodat de achterhoede het hard te verantwoorden krijgt, v. Heeswijk blijkt echter betrouwbaar, zoodat succes voorloopig uitblijft. De Ajax-voorhoede wordt dan aan het werk gezet, en besluit een mooien uitval met een goed schot (10). Hierdoor aangemoedigd komen de Roodwitten hevig opzetten en scoren door hun linksbinnen no. 2. Ajax krijgt dan nog gelegenheid een 3e doelpunt te maken, doch de strafschop wordt gemist. Het blijkt echter uitstel van executie, want Rutte scoort met een „long" schot no. 3, onhoudbaar Voor den V.V.A.-keeper. Ajax blijft verder het beste van het spel behouden en voegt er nog 2 doelpunten aan toe, waarna de rust intreedt. Na de hervatting is het spel meer verdeeld en spoe dig heeft de V.V.A.-middenvoor succes. De scheids rechter heeft echter hands geconstateerd, zoodat dit vei diende doelpunt wordt geannuleerd. Even later maakt echter één der Ajacieden hands in het be ruchte gebied, waardoor V.V.A. uit de haar toegestane strafschop het eerste doelpunt maakt (51). De rood witten komen weer in den aanval, en Qeestman maakt no. 6. V.V.A. weet dan echter nog eenmaal door haar middenvoor het net te vinden, zoodat deze aardige ontmoeting ip een' alleszins verdiende overwinning der a.s. kampioenen(?) eindigt. Ajax 2 bezet momenteel de 2e plaats achter Haarlem 2, doch heeft de zwaarste uitwedstrijden, nl. tegen Haarlem 2, Spartaan 2 en Z.F.C. 2 al reeds gehad. A.s. Zondag Blauwwit 2! De Zebra's zijn blijkbaar niet zoo sterk als het aigeloopen seizoen, getuige hun nederlagen tegen Rapiditas2 en Z.F.C. 2. Oppassen is echter de boodschap, mannen! B. Ajax 6 Blauw-Wit 5. 22. 't Begin is sensationeel. Reeds na een halve minuut spelen neemt Blauw-Wit door een missen van de Ajax- achterhoede de leiding. Lang pleizier hebben de hee ren hier echter niet van, want na een goeden aanval van Ajax weet Baars na 6 minuten gelijk te maken. Ajax is dan overwegend sterker en het Blauw-Wit- doel beleeft menig benauwd oogenblik. Na ongeveer een half uur spelen wordt een strafschop aan Ajax toegekend. Wijting plaatst zich achter den bal, doch Wildeboer, de Bl.-W.-keeper, weet het schot schitte rend te houden. En 't lijkt of de Blauw-Witters hier door moed gekregen hebben, want nu zijn zij het die tot den aanval overgaan en niet zonder succes. Een keihard schot van den Bl.-W.-midvoor wordt wegge stompt, de bal komt echter terug en uit een scrimmage voor doel weet Blauw-Wit via den voet van Raatsie te doelpunten. Direct hierop is het rust. Na rust is Blauw-Wit weer in de meerderheid, maar dank zij het goede keepen van den Ajax-doelman slaagt zij er niet in te doelpunten. De uitvallen van Ajax zijn echter steeds gevaarlijk en bij een van die uitvallen weet Haring, de links buiten, kuit te schieten en de stand is 22. Blauw-Wit komt nu nog meer opzetten en het Ajax- doel ontsnapt enkele malen ternauwernood aan door boring. Even vóór tijd wordt aan Blauw-Wit een strafschop toegekend. De Ajax-doelman wil echter blijkbaar niet onderdoen voor zijn overbuurman en de strafschop wordt prachtig gehouden. Als de scheidsrechter, die den wedstrijd correct leidde, tijd fluit, is de stand nog steeds 22, een uit slag waarmee de Ajax-spelers tevreden kunnen zijn. Q. S. V.V.A. 4 Ajax 6 B. Wederom voor de zooveel en eenste maal is het competitierad aan 't draaien gebracht en hebben de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 11