r 132 CLUBNIEUWS V A. F. C. AJAX ligt een boot, waarmede de spelers naar her veld wor den gebracht. Slotania. Zie Overtoom. Tolbrug. Zie Overtoom. Westerpark. Bijvoegen aan den Amstelveenscheweg 5 minuten voorbij Stadion. H. O. C. moet zijn Overman, over te brengen dus van bladz. 9 naar bladz. 14, onder Oranje Zwart- OPGAVE TELEFOONNUMMER. H.H. Spelers, die des Zondagsmorgens per telefoon te bereiken zijn, gelieven het telefoonnummer op te geven aan den Secretaris van de Elftallencommissie (M. J. Koolhaas, Tel. 23333). RESERVE-SPELERS. Verschillende reserve-spelers zijn Zondag zonder afschrijving weggebleven. Mocht dit weder voorkomen, dan zal het Bestuur genoodzaakt zijn 2.50 boete op te leggen. Ook zijn reserves verplicht als grensrechter te fungeeren. IDENTITEITSKAARTEN. Op den eersten dag van de" competitie waren er al spelers, die hunne identiteitskaarten vergeten hadden met het gevolg, dat de scheidsrechter hun het mede spelen niet kon toestaan. Ook hiervoor zal de Regl- boete ad 2.50 van toepassing zijn. Leg Uwe kaart in den voetbalkoffer, want het is een stuk van Uwe voetbaluitrusting. M. J. K. j zfc A. V. B.-krabbels. j Zoo draait dan ook in den A.V.B. het competitierad weer en wanneer we den oogst van den eersten wedstrijdzondag bezien, dan kunnen we voorloopig tevreden zijn. Voorloopigwant van de elftallen die vandaag de puntjes niet in de wacht sleepten, verwachten we spoedig beter, 't Is immers te gek dat van een vereeniging als de onze jaarlijks slechts 'n paar elftallen kampioen wor den. Dat moet dit. jaar beter, luitjes! Minstens 5 kam pioenen alléén in den A.V.B. En heusch 't kan, mits er gewerkt wordt. En waar, wat werken betreft, ons eerste tegenwoordig zoo'n keurig voorbeeld geeft, kunnen onze A.V-B.'ers bezwaarlijk achterblijven. Zooals gezegd, voor vandaag kunnen we tevreden zijn, beginnen we met Ajax IV, dat in een goed ge speelden wedstrijd een forsche 50 overwinning wist te behalen op F.O.G. 2. Vóór rust wogen .de partijen vrij goed tegen elkaar op met Ajax iets in de meer derheid. Na eenige goede aanvallen veroorzaakte een F.O.G.-speler penalty, die door Schaap genomen een 10 voorsprong beteekent. Na rust raakte onze voor hoede allengs méér ingespeeld. Met goed combinatie spel werd de F.O.G.-verdediging keer op keer in 't nauw gedreven er. 4 mooje doelpunten waren 't resultaat- Vooral onze voorhoede vertoonde goed spel. Smit hoede 2ich er echter voor den bal te lang bij zich te houden. De verdediging leek ons niet zoo hecht, mogelijk waren de 2 invallers en de daardoor gewijzigde op stelling daar niet vreemd aan. AjaxV deed eveneens zeer verdienstelijk werk door Rapiditas III op eigen veld met 41 te kloppen. Uit betrouwbare bron vernamen wij, dat dit elftal kampi oensplannen heeft en inderdaad dit eerste resultaat mag er zijn! Uit naar Weesp is altijd een zware taak voor onze jongens geweest. De jonge veteranen Ajax 6 B waren op bezoek bij V.V.A. 4, natuurlijk geëscorteerd door hun supporters eri wisten eveneens beslag op de puntjes te leggen. Bescheiden als altijd waren ze met 21 reeds tevreden. Ajax 6 speelde thuis tegen Bl.-Wit 5 en slaagde er in een 22 gelijk spel te forceeren. Een resultaat, dat zooals we hoorden, voor een niet gering deel aan 't goede werk van hun doelman te danken was. Dalen we in de laagste regionen af, dan constateeren we minder goede resultaten. Ajax 8 kreeg tegen Animo II een 40 nederlaag te slikken. 4 Ajax 9 kon 't tegen Pluvius ook niet bolwerken, met 41 in ons nadeel eindigde de wedstrijd. Nu de Juniores: In deze af deeling bleken de doel punten goedkoop. Ajax A Jun. begonnen liefst maar met dubbele cijfers. I11 't begin leek het daar anders niet veel op. Nadat onze voorhoede ettelijke kansen onbenut had gelaten, kregen we door penalty een 01 achterstand. Spoedig werd toen echter gelijk gemaakt en nog vóór rust stond 't 31 voor ons. Na half time kwam onze voorhoede pas los en regelmatig werd de score tot 101 opgevoerd, waarbij paal en lat den O.V.V.O.- doelman nog ettelijke malen voor nóg erger lot heb ben behoed. De B Juniores hebben het seizoen eveneens flink in gezet. Vóór rust deponeerden zij den bal liefst maar 5 keer in het F.O-S.-net. Na de thee ging het wat kalmer en met 82 kwam het einde. Vooral voorhoede, doch speciaal de midvoor heeft veel tot dit goede resultaat bijgedragen. De Adspiranten A speelden tegen de O.V.V. dito's een onfortuinlijke 44, na eerst met 42 voor te hebben gestaan. Zwak doelverdedigen was hieraan niet vreemd. Adspiranten B deden 't nog slechter door thuis van Hortus met 34 te verliezen. Aanpakken adspirantjes! Hiermede zijn we aan 't eind van ons résumé en constateeren, dat van de 20 te behalen punten er 12 binnen gehaald zijn oftewel 60 pCt. Het volgende ver slag hoop ik van 80 pCt. te kunnen spreken. Adé. (Ongecorrigeerd).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 8