CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 129 Vrijdag 5 October. Vandaag Piet Dorresteijn op mij af en gevraagd of mogelijk een der komende Zondagen demonstratie met politiehonden op ons veld. Doch door regen laatste dagen velden zeer drassig en Piet naar F.geman verwezen, daar de eerste toch langs huize Pericles en ik over de zaak geen centje te zeggen. Met Polk secr. van O.D.E. over de. bekende Identiteitskaar ten affaire en Besturen O.D.E. en Ajax de handen in elkaar voor opheffing genomen besluit. En dit door mij zeer; toegejuicht daar geheele Identiteitskaarten ge schiedenis mij een doorn in het oog. Zaterdag, 6 October. Vanmiddag Asbeek Brusse de welke groot verband op het oog. En bleek mij Asbeek een staalsplinter in dat kijkgat. Doch geluk gewenscht dit malheur zoo goed afgeloopen daar niets ernstigs beleedigd. Doch Asbeek onaangename pijn en morgen naar specialist, teneinde advies of spelen mogelijk zon der kans op verergering. Op verzoek van enkele H.V.V.'ers groote auto gehuurd en bleek mij morgen Heijnen niet van de partij en diens afwezigheid voor de groote Haagsche handicap van belang. Zondag, 7 October. Van je heila, hola! De Haagsche met 21 geslagen. En Ajax belabberd gespeeld en elftal geen snars volgens verschillende menheeren- Doch deze kenners reeds eerder gezegd dit team vod den en altijd onaangenaam ongelijk bekennen. Maar de puntjes naar de Reijnier Claeszenstraat en „Hauptsache sind beim Spiel die Punkte!" Natuurlijk een 11 Meter. Stosz tegen en dit in de laatste matches gewoonte. In de Beursbengel opgetogenheid en van een journalist twee Voorburg, dewelke met graagte geaccepteerd en verorberd. Maandag, 8 October. In de „Bitterbal" vanmiddag geen kik over voetbal en mij dit begrijpelijk na geleu ter over elftal de vorige week. Met rustig gezicht twee gewonnen sherry's verwerkt en met beminnelijk ge zicht met verliezers aangestooten: „op ons eerste"! Van iemand van den A.V.V.B. thans definitief verzoek aan Ajax om scheidsrechters van A.V.V.B- vrije toegang bij wedstrijden. En dit om verrichtingen van eerste klasse scheidsrechters gade te slaan. Doch spreekwoord „aldoende leert" hier van toepassing, daar zelf fungeeren beter dan kijken alhoewel mijnerzijds gunstig advies aan Qrootmeijer, dewelke steeds voor goede raad open oor. Dinsdag ,9 October. Vanmiddag ter Beurze met Hartog, president Haarlem, over geruchten in zake stedenwedstrijd HaarlemAmsterdam. En ZEd. mij in vertrouwen inderdaad onderhandelingen gaande over twee matches HaarlemAmsterdamt, en returnmatch. Dit plan mij zeer toelachende, daar vooral Haarlem iets goeds op de been en inderdaad de Bloembollers iets heel representatiefs. Doch rekening te houden met uit gebreid programma w.o. verschillende internationale wedstrijden. Nabeurs nog Biscuit hierover doch ZEd. dermate druk dat hierover niets meer ter publicatie. Woensdag, 10 October. De politiehonden wel in de lucht. Althans Politiehondenclub „Geduld overwint" aan Aiax eveneens verzoek demonstratie op het terrein. Doch gestage regen en dit mooi motief geheele honden- affaire afpoeieren. Een speciaal verzoek van Biscuit, dewelke steeds philantropisch, wij rekening te houden met plannen Roode Kruisweek. Daarom hierover Oud- heusden, doch ZEd. mij niets meer hieromtrent voor a.s. week daar Bestuurderen tezamen hierover beslissing. Donderdag, 11 October. Gisterenavond vergadering Elftal-Commissie over elftallen. En ter beurze hier over met Biscuit, dewelke van secretaris vernomen commissie geen ooren voor wijziging van Ajax I. Geen der leden der Commissie overigens van plan ook maar één verandering en hiermede volkomen accoord daar met deze spelers uitstekend in zee. Mij verder ter oore Delsen a.s. Zondag in actie en deze te beginnen met Ajax 2E.D.O. 2. En stel mij voor a.s. Zondag beslist naar de Meer en oögen de kost of fijnste balcontroleur Ajax ooit gehad thans nog voldoende capaciteiten voor eerste elftal. Doch hoop van harte van wel daar in deze competitie minstens 16 spelers van noode. Vrijdag, 12 October. Vandaag door den penning meester uit de school geklapt j.l. Zondag ongeveer 8000 toeschouwers bij Ajax-H.V.V. Namelijk 3000 menschen op de zittribunes en 4600 staanplaatsen. En begrijp niet de kranten er steeds met hun mutsje naar en nooit de goede cijfers. Steeds cijfers van 12000 en. meer en deze er hopeloos naast. Verder ZEd. mij het beiicht gisteren weer een tiental nieuwe leden door de Enquête aangenomen doch een veel grooter aantal ge kitst. De Ajax-administratie thans op volle kracht daar a.s. Zondag bijna alles in het veld en met aandacht a-s: Maandag studie van de uitslagén. Zaterdag, 13 October. Hedenavond de beste links binnen, ooit in Nederland gespeeld, in American uitge luid. Namelijk Hisgen uit R.A.P. en ZEd. nu cricketbroek eveneens aan de wilgen en hiermede sportloopbaan van een eerste klasse sportsman ten einde. Hisgen en Guy Zweerts in '95'98 de beste linkervleugel ooit in Amsterdam gespeeld en deze Heeren dotjes van goals. En spijt mij destijds hoogstens 1000 toeschouwers doch deze lieden zeer zeker Hisgen nooit te vergeten. Wel is waar voetbal in dien tijd niet op zulk hoog plan als thans. Doch HiSgen's spel buitengewoon en stijl Gupffert het meest nabijkomende. Zondag, 14 October. Mijn kas opgemaakt en bleek mij geen contanten te over voor reis naar Schiedam. En dies heden verschillende brokstukken van wed strijden in de Meer aanschouwd. Ajax 4 leuke, pittige match met 5—0 gewonnen en het tweede opgekalefa- teid met Delsen en Rutte 'stevige victorie op E.D.O. 2. Ajax 6 prima keeper en de juniores enorm uit de slof geschoten. En speet mij een mensch maar twee oogen en beenen, daar nog veel gemist. Na vieren in de Beursbengel met Henri en Jacques, mitsgaders de echtgenooten, de borrel, doch stemming spoedig onder

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5