r "N I De Pers De Pers slooft zich de laatste weken op „niet te kwalificeeren wijze uit", onze spelers „persoonlijk", aan kritiek te onderwerpen. Of schoon wij de Pers geenszins 't recht om kri tiek uit te oefenen ontzeggen, hadden wij van eenige Heeren die „De Koningin der Aarde" vertegenwoordigen, een meer „hoffelijker" wijze van oordeelen verwacht. Het doet pijn lijk aan, te moeten constateeren, in welke „groffe en onheusche termen" enkele journa listen meenen, onze spelers aan te kunnen blaf fen. De Sportkroniek die „zeer terecht" alle ge vallen van ruw en onbeschaafd optreden van spelers vermeldt, zou goed doen, ook 'n hoekje te reserveeren van ruw en onbeschaafd optre den van „Heeren-Pers-vërtegenwoordigers". Met schelden op spelers die „het spel alleen om het spel" beoefenen, dient men onze mooie sport niet ën het zou wel eens een reden kun nen zijn, dat Ouders hun zoons verboden, in een eerste elftal uit te komen. Persmuskieten brom en zoem, Ga nóg scherper vitten, Boor je angels wreed en fel, In ons „Rood-en-Witten", Toon vooral je lezers-kring, Dat je ons niet spaarde, Spuw venijn en schrijf met slijk, „KONINGIN DER AARDE". Houw en Hak en Breek als Slier, Dat de spaanders vliegen, Hekel heel de „Ajax-Bent", Al moest je soms ook liegen, Schrijf met vitriool of gal, 't Kan ons heusch niet deeren, Rood en Wit is Kracht en Pit, 't Is eikenhout Mijnheeren. Tric-Trac. Dagboek van een voetballer IV. 128 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX v|/ Maandag 1 October. Onbegrijpelijk zacht weer en na den eten de mooie Museumbuurt doorgewandeld. En in de van Baerlestraat Prof. Snapper, dewelke mij in vertrouwen verteld gisteren zeer teleurgesteld door enkele Ajacieden, En deze Heeren hun mond enkele keeren wagenwijd open, na decisies van pro fessor. Mijn opinie deze wedstrijden juist voor scheidsrechters de zwaarsten en het verloop, ondanks buitengemeen stevig spel zeer ordelijk, zoodat dit voor umpire groot succes. Doch vertrouw de spelers verder rustig, daar scheidsrechteren ock zoo lekker niet en vele referees van Prof. Snapper nog iets te leeren- Met één beslissing echter geheel oneens, nl. waarschuwing aan de Natris, dewelke gegeven na „fair charge" en Prof. deze waarschuwing beter in portefeuille kunnen houden. Dinsdag 2 October. Vandaag de Ajax krant en guerilla-oorlog onder huisgenooten, welke eerst het blad ter lezing. Mij de vraag gesteld, waarom Geu- deker en Hoven niets ter perse den laatsten tijd, doch dit afdeeling van Redactie, dewelke zeer zeker au fait. Met de Munnik in het „Groentje" naar de Adm. de Ruyterweg. En ZEd. Zondag grensrechter bij A.F.C. 2.Ajax 3, daar de Wit voor Bakker ingevallen en wij dus geen linesman. De Munnik over capacitei ten diverse spelers en zijn oordeel in e.v. elftallen- commissie ter tafel. Woensdag 3 October. Vandaag brief geconcipieerd aan de Elftal-Commissie. En dit in verband met ver sla ggeverij in Sportkroniek. De Commissie op het hart gedrukt zij zich niet van de wijs te laten bren gen en kalm verder gaan. Het thans in werking zijnde systeem zeer goed en wij reeds nu zonder Hordijk,. Delsen, Hamel en de Kruijff met 3-1 R.C.H. geslagen. En dezelfde verslaggever nota bene het vorige jaar advies oudjes opruimen. Doch m.i. hier addertje onder het gras en Nevoh zeer handiglijk de Elftal- Commissie de schuld, doch deze Heer mij geen knollen voor citroenen. Met Grootmeijer hierover, doch deze van oordeel Nevoh een van de beste voetbalreporters en overigens ZEd. al jaren alle kritiek dankbaar aan bekende laars. Donderdag 4 October. Vandaag Koolhaas gebeld en gevraagd of indeeling reeds bekend, daar zeer benieuwd in welk elftal ingedeeld. Doch Z.Ed. mij dat a.s. Zondag laatste proefwedstrijden a/d Kruislaan en uitnoodiging waarschijnlijk morgen in de bus. Verder adsp. A tegen A.F.C. als voorwedstrijd van AjaxH.V.V. en hoop op interessante match dezer jongsten. Met Oudheusden een paar zaakjes af te wikkelen en deze uit zijn notities het publiek bij Ajax—R.C.H. in grooter aantal aanwezig dan tegen D.F.C., n.l. over 7000 personen en niet minder dan 1700 op de open tribune, terwijl 3000 plaatsen achter doelen. De jongensrang tevens goed gevuld daar 800 jongelieden achter het net.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4