tv {r Na een gezellig boottochtje arriveerden wij vol goeden moed in Zaandam en constateer den, dat de Heeren Tump en Roodenburg reeds aanwezig waren. Om half drie stelde ons elftal zich als volgt op: v. Heeswijk Deen Hoogland Bakker Rijnders Burk Bierman Geestman Rutte Robles de Bois Onmiddellijk na den aftrap wisten wij een corner te forceeren. Deze, keurig door Bier man genomen, werd vriendelijk door den Z.F.C.-doelman in eigen doel gestompt. En binnen, drie minuten wist Rutte op fraaie wijze ons tweede doelpunt te fabriceeren. Dat was feest, binnen vijf minuten, twee goals. Maar de Zaandammers zorgden wel, dat wij niet te grootsch werden en troklcen ook herhaaldelijk ten aanval. Bij een dezer aanvallen wist Deen slechts ten koste eener penalty te redden, die onhoudbaar in een doelpunt werd omgezet. Even hierna werd theedrinken geblazen en trokken wij wat bij, want het was warm. Dat het warm was, liet zich duidelijk blijken na de rust. Het speelpeil daalde aanmerkelijk, vooral aan onzen kant en de tegenpartij kwam geweldig opzetten, ook al doordat Bakker na eenigen tijd door een blessuur uit viel. Doch door stug verdedigen wist onze achterhoede verdere onheilen te voorkomen. Tegen het einde raakte het spel meer ver deeld en kregen wij nog enkele goede kansen, die niet benut werden. Toen het eindsignaal klonk, hadden wij onzen eersten wedstrijd gewonnen en togen we ïn de beste stemming huiswaarts. Van Heeswijk voor zijn fraai doelverdedigen een extra bouquet. W. de B. A 126 AMSTERDAM, 7 Oct. 1923. Spartaan 2Ajax 2 11. Ajax verscheen met dezelfde opstelling als verleden week. Aanvoerder Hoogland verloor den toss en de roodwitten trapten, tegen een fiks windje in, af. Al spoedig bleek, dat er met de tegenpartij niet te spotten \iel, want A werd in den beginne op eigen helft terug gedrongen. Spoedig werkt Ajax zich echter los en wordt de Sp.-doelman aan het werk gezet. Onze voor hoede begaat echter de fout te weinig op de buiten spelers te spelen, waardoor v. d. Broecke c. s. weinig moeite hebben den bal weg te werken. Bij een plotse- lingen uitval van de roodbroeken ontstaat een doel- worsteling, waarbij één der Sp.-spelers doelpunt. 10. De Ajacieden niet ontmoedigd vallen thans met groote heftigheid aan, doch door stug verdedigen weten de polderbewoners den stand gelijk te houden. Na de rust wordt in een druilerig motregentje direct enthousiast verder gespeeld met Ajax in de meerderheid. Voorloopig ontbreekt echter de „finishing touch." Na een algemeen opbrengen scoort Rutte met een hard laag schot. 11. De Sp. komt thans weer aan het woord, doch de achterhoede houdt stand. Hoogland krijgt een ongeval aan zijn knie en gaat linksbuiten spelen. Zijn plaats wordt door Rutte ingenomen. Ajax blijft echter aanvallen, doch het geluk is niet met ons, als de Sp.-keeper een schot achter de lijn stopt, wat den scheidsrechter (die overigens wel voldeed), ont gaat. Nog eenmaal -denken wij onze rechtsbuiten te zien doelpunten, doch zijn schot gaat over. Zoo komt het einde met een gelijk spel. B. Ajax V A.F.C.V. H—0. Het 5e won 7 Oct. j.l. met dubbele cijfers, voorwaar een goed begin, doch gememoreerd moet worden dat 't geen tegenpartij was. 't Was zeker geen competitie elftal van A.F.C. Wij hadden den aftrap en stevenden direct, dat wil zeggen de voorhoede, keurig combineerend op 't AJF.C.-doel af. Onze linksbinnen gaf met een goed schot aan Ajax de leiding. Zoo voerden onze mannetjes den stand tot 80 op. Voor de rust kwam een enkele maal slechts de vijandelijke voorhoede tot aan de backs, slechts eenmaal tot aan 't doel en toen wisten ac Bruin's slangen-armen zich sierlijk om den bal heen te slingeren en deponeerde onze keeper hem weder veilig in 't middenveld. Na rust speelden we met 10 man verder. Jan, je moet er geen gewoonte van maken je elftal in den steek te laten, ook niet bij een oefenwedstrijd. We maakten er nog drie goals bij, hoewel het veel meer had kunnen zijn. De voorhoede vond 't voldoende en knoeide er maar wat op los. Voor rust werd er goed gespeeld. Jutte gaf ook vlugger dan hij gewend is den bal af: moet je vol houden, boy. Bijl en v. Hesteren schoten zeer goed. H. Over, op de linksbuitenplaats, gaf keurige voorzetten, waarvan er eenige fraai in 't doel belandden. Van A.F.C. was de keeper nog de beste. Nu jongens, voor de competitie zoo gespeeld en de plakken zijn al voor jullie besteld. D. B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2