I \xr i^/2TtU3005Z\\i£i^# - -^£^£//S>-TLL:;>005Z\\i£ No. 18. MAANDAG 15 OCTOBER 1923 6de JAARGANG. -i- Kroniek „De wil van onze spelers om te winnen zal er voor zorgen dat de eerste winstpunten ge boekt worden." Deze regels schreven wij vóór den wedstrijd AjaxR.C.H.! En ziedaar onze voorspelling bleek nog zoo slecht niet. Nadat R.C.H. inder daad door 'n stevig en vasthoudend Ajax-elftal met 3-1 geklopt was, heeft Ajax I ook H.V.V. I geslagen. Het verdienstelijke van de tweede overwinning zit hem echter hierin, dat in de ontmoeting AjaxH.V.V. onze spelers niet al leen fanatieker maar ook beter gespeeld heb ben! Vooral in de eerste helft speelde Ajax veel en veel beter dan H.V.V. Onze voorhoede combineerde keurig, waarvan twee mooie doelpunten het gevolg waren. Ondanks het ge schrijf van verschillende Heeren, die beweer den dat er maarf twee doelpunten gemaakt waren en de voorhoede minstens een viertal had kunnen produceeren, durven wij hier ver klaren, dat wij met de twee goals volkomen tevreden zijn. Twee nul voor de rust, mijn liefje wat wil je nog meer!? H.V.V. maakte een onverdiende tegengoal! Penalty? Geen kwestie van! De bal speelde de hand van Vol- ckers, doch de scheidsrechter Prof. Snapper, meende anders te moeten constateeren en wees tot onze verbazing naar de bekende stip. Het was intusschen één van de weinige fouten die professor dezen middag maakte en welk scheidsrechterlijk dog is alziende? Ons ach tertrio was dezen middag superbe. Joop blijft er in en voelt voorlöopig niets voor afgetrapte schoenen aan de wilgen, terwijl de rechter- wing hard vooruit gaat. Jan de Natris wordt langzaam maar zeker onze oude Jan de Natris. Heelerriaal de oude jan moet-ie niet worden! Hij denkt daar trouwens zelf ook zoo over. Nog iets kalmer Jan! Hirschman heeft je in de gaten, houdt daar'in hemelsnaam rekening mede. Kikkie maakte goal! Vooral de halve was voor het oog van den kenner om te smul len. Wat een truc! En wat jammer dat zelfs de voetbalverslaggevers zoo iets niet zien. len. Oefenen Geudeker! Snelheid; vlugger met den bal en met lust, aan je tweede tiental doel punten begonnen. De eerste tien van 't seizoen 1923/4 zitten er nu, medio October, al in en heb je er kolosaal vlug in gejaagd. Theo blijkt de aangewezen man voor links binnen en alhoewel onze oud-middenvoor zich spaart, is hij ^ijn plaats nog ettelijke kee- ren waard. Asbeek, met een geblesseerd oog, speelde als bekend. Iets minder stevig en iets meer gebruik maken van die dingen onder je pet en je komt er! Zie zoo, de eerste vier punten zijn binnen! ONS TWEEDE NAAR ZAANDAM. Evenals het eersté; speelde ook het tweede tegen de kampioenen; van zijn afdeeling, waar ook Ajax II als overwinnaar 't terrein verliet.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1