Uit Öen vreemöe CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 123 onder de lat. In de Maandagcourant verschrikkelijk be richt over ongeluk Willem-II-spelers en deze club ern stig getroffen door auto-ongeluk in België. Dinsdag 25 September. Vanmiddag naar de Schiller- Bar alwaar Biscuit en enkele vaste klanten. ZEd. mij de Sportkroniek onder de neus. En hierin candidaten voor Nederl. elftal namelijk 55 spelers. Hieronder slechts twee Ajacieden en dit illustratie hoe droef het met onze spelkwaliteit gesteld. Verder verschillende rake opmer kingen over laatste prestaties Ajax I doch mij uitstekend geweerd en naar voren gebracht dit overgangstijdperk en Ajax-team na eenige weken weer flink en pittig voor den dag. Doch komt mij voor Elft.Commissie dit seizoen niet maffen en flink op de zaak te zitten daar anders bij einde seizoen transport naar afdeeling 2 van N.V.B. En hoop maar Jan de Boer spoedig weer fit daar anders nog rare dingen te beleven in eerst volgende matches. Woensdag 26 September. Vandaag vergadering Elftallen-commissie en na afloop intervieuw met een der Heeren. Doch deze mij geheimhouding verzocht daar niet gaarne uit de school te klappen. Geluk kig Zondag Theo weer disponibel en voorhoede nu Jan, Volckers, Kikkie, Theo en Asbeek. En hoop dit 5-tal het klaar speelt met R.C.H. verdediging. Met Jan Schoevaart onderhoud en ZEd. van oordeel Ajax niets na te laten voor opheffing spelpeil. En Schoevaart met Grootmeijer overeen gekomen Meerum of Chris uit te noodigen voor lezing. En deze in loop van October op clubavond te houden. Verder eenige Heeren sympa thiek plan nl. enkele Ajax II-ers as. Zondag bezoek aan doelverdediger Z.F.C., welke met gebroken been opge nomen. En dit natuurlijk toegejuicht daar geval voor speler zeer betreurenswaardig. Donderdag 27 September. Vanavond met belangstel ling de sportbladen. En de Kroniek hervatting actie ruw spel beweging vooral wegens opname nieuwe elftallen in eerste klasse. Voor deze activiteit alle lof daar ruw spel uit den booze doch constateer tevens dat wel degelijk grens goed getrokken en geen slap gedoe. A.s. jaar namelijk Olympia en wij in Antwerpen voor >3 jaar figuur als modder door droomerig en slap spel. En Noren, Denen, Belgen als duivels op den bal, terwijl Hollanders als lammeren. Hier in dagboekje er op ge wezen Z.F.C. stevig doch volmaakt eerlijk gespeeld en zeker niet harder dan andere oudere eerste klassers de schouders er onder. Vrijdag 28 September. Simon Tump de Meer in per stoomfiets en ZEd. gevraagd waar naar toe- ZEd. recherchedienst en eenige banken op ons veld spoorloos verdwenen. Naar verluidt een listig man van twee banken een kippenhok getimmerd en Tump er op uit voor deze looze guit er een verfje overheen gehaald. Reeds vroegtijdig van de beurs en met Egeman een wijle in de Groote Club. ZEd. morgen naar Dordrecht en hier receptie D.F.C., dewelke geboren in '83 thans 40 jaien. En president hier persoonlijk namens Ajax naar toe met zilveren beker door Ajax geschonken. Vanavond poker op Clubavond (verlies ƒ0.81) en te voet naar huis daar het weer goed en retour-tram 1/5 gulden. Zaterdag 29 September. Vandaag dagboek in teeken aanbeveling. Een onzer beste Ajacieden, jong en ont wikkeld, door malaise plotseling buiten betrekking, tegen het lijf. Mij voorgenomen alle hulp te bieden om spoedig „a good situation" voor dezen jongeman. En hoop iedereen zijn oogen en ooren de kost voor een baantje en mij bekend Redacteur gaarne brieven in ontvangst, omdat wij allen voor Ajax en derzelver Ajacieden. Zondag 30 September. Vanmorgen reeds vroeg naar Kruislaan en hier adspiranten-wedstrijden. Plusminus 40 spelers examen en hieronder tal van veelbelovers. Hali en Jurriaans de besten doch er voor te waken deze jongens niet over het paard te tillen. Het eerste tegen R.C.H. 3-1 en het eerste schaap over de brug. Het spel veel beter en zoo voortgaande nog mooie plaats op de ranglijst. Na afloop een Heer op het veld er, dezelfde de overwinning zóó in het hoofd, dat deze niet te verwijderen. En deze persoon zich namelijk te belasten met de bewaking van het terrein tot Maan dagmorgen. Na lang gedebilereer den persoon huistoe en hem advies ijs op het hoofd en a.s. Zondag maar naar Stedelijk Museum daar dit blijkbaar beter voor 's mans nerven dan Ajax-H.V.V., daar dit nu Zondag titanen wedstrijd. v«/ 'F Geachte Redactie, Daar ik sedert zijn vërtrek naar Zuid-Afrika steeds in geregelde correspondentie ben gebleven met onzen oud-Clubgenoot Piet Van Os, bereikte mij onder dagteekening 14 Augustus 1923 van uit Pretoria opnieuw tijding van hem en lascht hij tusschen onze gewone briefwisseling een verzoek in, hetwelk ik gaarne na gepleegd overleg met ortzeh Heer Secretaris ter kennis van alle Leden breng. De zekerheid dat onze gemoedelijke, sympathieke Piet nog vele vrienden in onze gemeenschap heeft achtergelaten, geeft mij aanleiding aan allen te vertel- j len wat ik zoo ongeveer van hem zelf weet. Om hem allereeerst zelf aan het woord te laten, laat ik hier volgen wat hij zoo gaarne in ons Clubblad, hetwelk ik hem trouw elke mail toezend, zou wenschen geplaatst te zien. Het luidt woordelijk: Aan mijn Ajaxvrienden, Bij den aanvang van het nieuwe voetbalseizoen, zend ik U vanuit Pretoria mijne hartelijke groeten. Met belangstelling zie ik de verrichtingen van mijn ouden Club tegemoet en hoop, dat deze dit jaar met volledig succes bekroond mogen, worden. is..

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 8