Sportsgirl j Afscheiö. iv= Clubavonöen Wilt U weten, hoe de elftallen uitkomen??? Wilt U den Secretaris der Elftal-commissie spreken??? Wilt U de Sportbladen even doorkeken??? Wilt U het „Ajax-strijkje" hooren, of van een draadloos concert genieten??? Wilt U „Zes B" in actie zien??? Wilt U de nieuwste photo's van Desmit bewonderen??? Bezoekt dan geregeld Vrijdag avond, de Club-avonden. de Commissie. Dagboek van een voetballer j yfc CLUBNIEUWS DER A. F. G. AJAX 121 aan aaaaaaaa aa aaaaaaaa aaaaai niaiaMaiaaaaiaaaa Laatst liep ik langs de velden Te wandelen heel alleen, Toen 'k zag een heel lief meisje In hulpeloos geween. Vlug ging ik naar haar henen Zooiets kon ik niet zien, 'k Vroeg of 'k haar mocht begelein En hulp haar soms kon biên. Toen lachte ze, door haar traantjes, En schudde stug van neen, Niemand kon haar nu helpen Want hèm, gold haar geween. Voor hem, haar trots, haar jongen, Haar stoere voetbalheld, Waarnaar ze steeds ging kijken, Als ie speelde op het veld. Maar hij, hij dacht aan niemand Anders, dan aan dien bal, Dat was zijn vrouw en liefje Dat gold hem 't hoogst van al. Ze kon hem niet vergeten. Steeds zag ze hem weer gaan, Of kon ze hern in gedachten Op 't groene veld zien staan. Ik bracht haar toen naar huis toe Het meisje, blond en teer, Dat steeds aan hèm moest denken Die trainde, in de Meer. Toen kon 'k mee ineens begrijpen, Wat op 't veld de meisjes doen, Ze komen niet voor het spelen, Niet voor het spel der schoen. Maar wèl, om er te kijken Naar jongens, flink en fier, Daar geven ze haar middag voor Daarvoor dient al die zwier. Toen 'k s'avonds in mijn bed lag Dacht ik aan 't meisje weer, Dat droomde en wellicht weende, Om den sportsman uit de Meer. POËTASTER. aBBaaaaaaBaaaaBaaaaaaaaaaBaaaBaaBaaaaaaaBBaaaaaaaaaaBaaaaaaaaBBBBaBBaaBaaaBBaaBaaBa iiaBBaaaaaaBBaiiiaaaaaaBaaBaaaBaaaBaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiaaaai Bij mijn vertrek naar Amerika roep ik al mijn vrienden en bekenden van Ajax een hartelijk vaarwel toe. Aangenaam was het mij voor onze vereeniging op bescheiden schaal werkzaam te kunnen zijn enik dank de leden van Elftal- resp. Enquêtecommissie voor de aangename samenwerking in de laatste jaren. Menigmaal zal ik terugdenken aan de prettige wijze waarop wij in het belang van Ajax doende waren. Voor het fraaie herinneringsgeschenk dank ik U, mede namens mijn vrouw, recht hartelijk. Vaarwel en tot weerziens. Ajax, zij leve tot in lengte van dagenC. REINTS. I Zaterdag 15 September. Vanavond als gebruikelijk kaartspel bij Biscuit. En dit familiespel telken jare ge durende wintermaanden. Doch verschillende malen kaarten laten rusten en over voetbal. Biscuit jobsttijding Jan de Boer op de invalidenlijst en Jan van Heeswijk's imposante figuur morgen opder de lat. En hoop deze knaap goed overzomerd en minstens half cwt aange komen. Met Adé in lijn 3 huiswaarts en deze spijtig mooie foto's van onderlinge wedstrijden niet allen ge plaatst. Cliché-kosten echter minstens ƒ25.en wij op alles en ook hierop volgens ZEd. bezuinigen. Het weer uitstekend en hoop morgen minstens 10.000 menschen rentrée op Ajaxveld. Zondag 16 September. Vandaag tenminste één ding zeker. Wij namelijk beslist geen kans meer op ongesla gen kampioenschap daar wij met 3—1 van D. F. C. op de broek. En tribunes goed gevuld, daar de weers gesteldheid uitmuntend. De ploeg voor eenige verbete ring vatbaar, doch ruggegraat voor goed geheel, zeker aanwezig. En geheel met Grootmeijer eens, dewelke in de Beursbengel, dat eenige nederlagen noodig om leering te trekken. Mijn advies de Natris weer rechts buiten en met Brokmann en Wim weer in de voorhoede

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6