I zfc Brieven uit de Meyery. yfc .f...?....M.......... [r 120 CLUBNIEUWS Het maakt tegenover mens.chen als scheidsrechter Snapper een beroerden indruk en men heeft er verder geen greintje succes mede! A.s.,Zoiidag AjaxH.V.V. Zondër die paar foutjes gaan wij dus Zondag het veld in. Hetzelfde vuur, dezelfde'geestdrift en wij winnen opnieuw. En wij spreken hier af dat we deze week een paar keer gaan trainen. Jopie. Martens om zijn laatste' 10% fighting spirit te gaan .herwinnen, Geudeker om zijn snelheid te vermeerderen!. Gebrek aan plaatsruimte verbiedt ons hier uit te spinnen, waarom de andere Heeren naar Jack moeten, hetgeen overigens niet noo- dig is! Ze weten het voor zich zelf het beste! Ten slotte een eeresaluut aan Couton, die ondanks een hoofdblessure zich geheel gaf tegen R.C.H. en die de tweede helft als een rots voor de Boer stond! Bravo Fransde vijf! Het tweede won gisterente Zaandam van Z.F.C. II met 2-1, Voor onze reserves een zeer verdienstelijk resultaat! Het derde verloor op het A.F.C.-terrein, met 2-1 van A.F.C. II. P. Bakker bleef zonder eenig be richt weg en gaat dus op de'iVon. Want zonder eenig bericht je medespelers in den steek laten wordt niet getolereerd. Varia „Polonia"! VIII Het is juist m'n Hollandsche neus voorbij ge gaan! Polen-Roemeniël Toen ik in Krakau, die prachtige oude stad met haar beroemd slot en talrijke schoone bouwwerken, binnenst oomde was daar juist een paar dagen te voren de Pool- sche jongelingschap de Roemeensche idem in een enthousiasten voetbaUldndenstrijd te lijf- gegaan! Voor zooveel pech bogen wij nederig het hoofd! En verheugden ons dan tenminste op den eerstvolgenden Zondag, die den grooten strijd Krakau-Wien (Sparta) zou brengen. Doch ziet, juist voor dien Zondag deden dringende zaken ons naar Silezië reizen! En andermaal bo- gen wij nederig het hoofd! Zaken zijn zakenl Wdarmede ik maar zeggen wil, diep-vereerde Redactie, dat U van een Poolsch-Roemeensch of Krakau-Weensch verslag gespeend blijft! Overigens liet ik mij vertellen, dat het Pool- sche voetbal met reuzenschreden vooruit gaat en aangezien Warschau eene, zij het voor Wester- sche begrippen ietwat onfrissche, a tout dire, ge nietbare stad is met attracties, zou 't idee niet kwaad zijn, wanneer Ajax eens de stoute (voet- K CR A. F. C. AJAX baljschoenen aantrok en naar Polen reisde! It is only a step (one step!) Van Berlijn uit is 't 'n zitjc van 18 uren! De moeite niet voor wereld- bereisde keien als onze Ajacieden. Dus Groot- meijer, aan 't werk voor die toerl Poolsch is 'n taal om te zingen zoo schoon! In vier dagen tijds was ik in staat een volledig gesprek te voeren in.het Poolsch met Droschke- koetsiers. Fijne ridders, waarbij onze ,,aapjes"~ drijvers nog lieve engelen zijn. Zolo'n gesprek luidde: J,Naar En aan 't einde van de rit: „Hoevèel?''.Ben je besuikerd, ik be taal de helft. Onweer-op, Kerel! Altijd goed! 'n Recept, zooals je er ,,bij ons in Polen", dagelijks noodig hebt. Vanwege de eer lijkheid en goede trouw. Want neppen", zooals in 't Oosten de vakterm luidt, is natuurlijk dage- lijksch brood. Grappig is het overigens, hoe in het algemeen over Polen de meest zonderlinge begrippen nog opgeld doen. Wie bij ons over Polen hoort spre ken, denkt onmiddellijk aan iets vreeselijks on beschaafds, iets onmogelijks en achterlijks, en aan Polakken" met zwarte handen en vieze gezich ten. En dit zou misschien Ajax ook van 'n toer afhouden. Hetgeen jammer zou zijn. Daarom wil ik de dames en heeren gerust stellen, mits zij uit de volksbuurten blijven en verre van de wij ken, waar de zonen en dochteren van het oude volk samenholen! In de hoofdcentra van de groote steden gaat het meer dan Westersch toe. Warschau kan wedijveren met Parijs en de Ajax-lui behoeven dus niks niemendal bang te zijn Als impressario biedt zich bescheiden aan Uw dw. Eindhoven, 22 '9 '23. VLOKKIE. Verloofd: JAN OOOSEN en NELLY ESSELMAN kerkstraat 181 huis amsterdam. Hartelijk Gelukgewenscht Red.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4