A 119 Ajacieden. Maar goed spel? Ho maar! een enkele maal iets dat op eerste klasse spel ge leek, maar voor de rest was het al een zelfde onbenullig getrap als bij Ajax. Met de rust was de stand gelijk 22. Volkers en Geude- ker maakten ieder een fraai doelpunt en Couton zorgde met een effectvol schot voor een derde doelpunt; dit echter in eigen doel. Na de rust maakte van der Wel het win nende punt en alhoewel Ajax tot het einde toe de overhand behield, slaagde men er niet in de partijen op gelijken voet te brengen. De oorzaak van dit falen is: 1. De pech die ons achtervolgt. (Couton trapt in eigen doel). 2. Groote onvolledigheid. Brokmann, André, de Boer en Hamel ontbraken ditmaal weer op het appel. 3. Gebrek aan geestdrift. 4. Ongeoefendheid. Vooral het laatste punt is de oorzaak van het falen. De afgeloopen week hebben slechts 4 spelers geoefend en dit viertal stak stukken boven de anderen uit. Jan van Heeswijk en zijn backs hebben zon der onderscheid gefaald. Slechts het laatste kwartier leek het op iets. doch toen was het te laat. In de halfback-linie, die merkwaardig slecht steunde, bleek Joop nog de beste en ook Hassink heeft ditmaal veel beter voldaan dan tegen D. F. C. Joop Martens moet oefenen, an ders loopt het mis. Zijn fighting spirit is geen 50 pCt. van verleden jaar. Van de voorhoede was de rechterlinie goed. Jan de Natris en Volkers hebben goed gespeeld en dit deel van de ploeg was tenminste niet onvoldoende. Geudeker begon heel goed, maakte een mooi doelpunt, waarbij de Zaansche keeper zich ernstig blesseerde. Geudeker was daardoor blijkbaar zoo gedeprimeerd, dat hij na dien zoo mak als een lam was. Addicks deed zijn best doch bleek nog veel last van spit te hebben en gaf daardoor weinig steun aan Asbeek, die er ook al niet veel van terecht bracht. Resumeerende een door Ajax akelig tam gespeelde wedstrijd, die ons alle reden tot wam hopen geeft. Want als wij zoo door spelen dan gaat het mis! Men moge ons niet vrijpleiten van pessimisme, maar het is beter reeds nu op de gevaren te wijzen dan over een paar maan den, als het wellicht te laat is. Wij hebben een dergelijke inzinking reeds eerder beleefd en kunnen er dus van meepraten. A.s. Zondag Ajax-R. C. H. en daarna Ajax-H. V. V. Wij kunnen thans uitschakelen de idee: „Wij winnen toch wel!" Aan de andere zijde mag ook niet begonnen worden met het denkbeeld voor oogen: Dezen wedstrijd verliezen wij toch. Inderdaad, het is mogelijk dat wij de vol gende matches winnen! Namelijk„Als w ij wille n." Alles kan nog in ons spel opgevoerd worden, allereerst techniek; en als wij daarin te kort schieten dan geestdriftig, fanatiek en enthousi ast doorgewerkt. Ook de laatste drie factoren zijn voldoende om te winnen. Maar voor alles op handslag beloofd: Vandaag willen wij winnen en dan zal de Ajax-haan weer victorie kraaienWat Z. F. C. ons lapte in een onbe waakt oogenblik, dat snoepen wij a.s. Zondag weer van R. C. H. af. Mannen, de tanden op elkaar. De volgende twee wedstrijden worden niet verloren. De w i 1 van önze spelers om te winnen zal er voor zorgen dat de eerste winstpunten ge boekt worden! CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het bovenstaande was reeds gezet, n.l. op Zaterdag en inderdaad de wil om te winnen van onze spelers is oorzaak geweest dat Ajax de eerste twee punten in de wacht heelt gesleept. Zonder dat ons elftal door een extra opwekking in ons cluborgaan is opgezwiept heeft onze ploeg de kampioenen van Nederland met 3-1 ge klopt. R.C.H. heeft goed, zeer goed gespeeld! Maar moest tenslotte zwichten voor het élan van ons team. Jan de Boer heeft zich ten volle gerehabiliteerd. Fons en Couton hebben weer heerlijk gespeeld en de eerste heeft opnieuw kans gezien voor een penalty tegen ons te zorgen. Onbegrijpelijk! In de middenlinie heeft het geheele trio onze verwachting overtroffen. Bravo! j Joop iets meer naar links en Hassink iets meer achter de voorhoede en d e zaak is als van ouds! Van het voorhoede vijftal toonde Jan de Natris zich de beste, terwijl Theo den fijnen smaak aan het geheel gaf. Die aroma waar weinig spelers het geheim van kennen. Asbeck maakte twee en Geudeker het derde punt en Volckers was als in Zaandam. Meer dan voldoende! Prof. Snapper, die zeef goed fungeerde, beklaagde zich over te veel appèls. Mën late dit na!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3