7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 115 Ik geblesseerd. Naar het C.S, en hier afscheid van Piet Prins dewelke eenige jaren naar London. ZEd. mij verzocht hartelijke groeten aan alle Ajacieden en deze hier in dagboek. Het weer belabberd daar hevige storm en onweer en hoop Piet morgen ochtend behouden in Harwich. Zondag 2 September. Vannacht zeer slecht geslapen en bliksem en storm niet van de lucht. En verschillende malen gedachten naar Noordzee alwaar geen lolly. Doch tegen den morgen het weer bedaard en tenminste nog enkele uren rust ingehaald. Lange brief uit Texel en een mijner vrienden de vraag of Ajax wellicht half September aldaar spelen. Doch dit lang niet zeker daar dan competitie en verzoek doorgezonden naar R. C. straat Onmogelijk vanmiddag naar Haarlem daar veel privé-correspon- dentie in te halen. En boeken enz. bijgewerkt daar a.s. week feestweek en hierdoor verschillende uren verloren te gaan. Met Hardeman, Secretaris N A.U. op het Damrak en ZEd. het voorstel wedstrijd AjaxBlauw-Wit voor geldmiddelen uitzending Athleten naar Parijs doch vermoed Bestuurderen hiervoor geen ooren. Maandag 3 September. Met Reints de Weteringschans afgestapt. Doch ZEd. veel haast daar vanavond 70 candidaten voor de Enquête-commissie. En Ajax nog steeds voortrappende jeugd het idiaal. Doch Commissie slechts een enkele candiddattoe- gelaten daar verschillende liefhebbers slechts candidaten omgoed- koop tribune-abonnement te krijgen en commissieleden oogen en ooren goed open. Met Van Campen van de Spartaan een onderhoud en D.H.C. en Spartaan alles in het werk om alsnog in de eerste klasse. En in het veen niet op een turfje te kijken dus m.i. best een stuk of wat eerste klassers er bij! Dinsdag 4 September. Druk gedoe in de stad en overal kwistige versiering. Vanavond proef illuminaasje en duizenden ondanks de regen een kijkje. Het Ajax Bestuur blijkbaar ver gadering, althans Oudheusden en Koolhaas met actetasch naar stad. Mij op de hoogte gesteld of Ajax iets bizonders met de feestdagen en van Daan Roodenburgh Ajax met kampioensvlag défilé voor H. M. op het Stadion. Enïl2 grenadiers van de partij daar gaarne kloek figuur. Verder demonstratie honkbal Ajax— Blauw-Wit en hoop onze mannetjes keurig voor den dag. Van Grootmeijer wij a.s. Zondag oefenwedstrijd doch tegenpartij nog onbekend. Woensdag 5 September. Vandaag intocht van H. M. en naar mijn berekening 350.000 menschen op de been van station Willemspark tot Dam. Mij voorgekomen Museumplein het meest geschikt voor goed plaatsje. Inderdaad met vrouw en de jongens om half twee prima stalles plaatsen na oordeelkundige opstelling. Biscuit tegen het lijf, dewelke in American Hotel na afloop. Doch hier bijna geen plaatsje te krijgen en ZEd. mij terloops dat Couton en Joop het voorstel gedaan eerste elftal voortaan 3 klasse reizen met oog op bezuiniging en dit door Bestuur met graagte aanvaard. Donderdag 6 September De gang thans in hetjubileums- feest en reeds vroegtijdig naar Dam alwaar aubade. Het gedrang geweldig doch er stevig tüsschen in en mooie plaats op eerste rij voor de Bisschop. Eenige toehoorders getracht mij te kraken doch deze Heeren enkele malen gebigt en lust hierdoor spoedig vergaan daar gebruik gemaakt van ellebogen en ditmaal hier voor niet gestraft, daar geen scheidsrechter aanwezig. Mij vandaag reusachtig geamuseerd en broek en schoenen afgetrapt. En fantasiehoed finaal ingeslagen terwijl boord van pap doch overigens veel plezier daar thans alles „oranje boven leve de Willemien!" In de Nationale hulde ijskoud medegewandeld daar hierdoor mooi plaatsje doch in afdeeling Limburg en hiermede feitelijk niets te maken. En hier weer spreekwoord van pas brutale menschen halve wereld. Vrijdag 7 September. Oorspronkelijk besloten vandaag geheelen dag zaak geopend doch feestvreugde zoo algemeen wij besloten hedenmiddag één uur sluiten. Twee optochten gadegeslagen en auto Ceurvorst bloemenweelde en eveneens auto's bierbrouwerijen schitterend. Het weer zeer slecht en daardoor reeds vroegtijdig naar American, alwaar Biscuit op terras. ZEd. ter oore dat Ajax a.s. Zondag N.O.A.D. daar Go-Ahaed en Fijenoord afgeseind. Verder Fons Pelser morgen voor A.V.B. elftal verhinderd, zoodat nu de Boer, Couton, Jan de Natris en Hamel in het elftal tegen Groningen. Hedenavond in het gedrang tusschen club Ajacieden en deze ook blijkbaar „alle dagen bruine boonen." Zaterdag 8 September. Vannacht eerst om een uur ter ruste daar gezellig dansje in Trianon en vanmorgen half uitge slapen aan den arbeid. Om een uur Stadionwaarts alwaar sport- demonstratie en honderden sportjongens en meisjes optocht voor H. M. Ajax goed vertegenwoordigd door Honkbalafdeeling en Roodenburgh voor regeling alle lof. Roelof vaandeldrager en komt mij voor Ajax spoedig vaandel onze club waardig daar thans kampioensvlag medegevoerd, dewelke verschoten en hier door indruk veel minder dan anders het geval geweest. Onze spelers in pauze van voetbalmatch goed geslaagde honkbal- demonstratie en na afloop met hartelijk applaus beloond. Zondag 9 September. Prachtige zomerdag en met stroohoed naar de Meer. Reeds vroeg present daar eenige proefwedstrijden en verschillende elftallen in het veld. Mij opgevallen onze club tal van jonge veelbelovende spelers en eenigen zelfs reeds nu goed geschikt voor eerste elftal. Vanmiddag Ajax—N.O.A.D. en ons elftal met 5—3 gewonnen. Aardige match en tegenstanders flinke en faire spelers. Jan de Boer zijn huis kwijt en blijkbaar het feest in de beenen, althans 2 ballen laten glippen dewelke houdbaar. Egeman met Voorzitter A.V.B. ernstig discours en dit blijkbaar over wedstrijden Blauw-Wit—Ajax om kampioenschap van Amsterdam.. Talrijk publiek en Oudheusden na afloop in bestuurshuisje in handen zien wrijven. Maandag 10 September. Vandaag bekend a.s. Zondag AjaxD.F.C. en Biscuit met de mededeeling vanavond elftal 1 gepikt door commissie. En goede hoop de E.C. geen verandering in de ploeg daar laatste twee wedstrijden mooie victories en liefst 11 goals door voorhoede, hetgeen zeer productief. Verder in de Sportkroniek bericht gelanceerd wij spoedig voor A.V.B. kas twee matches tegen Blauw-Wit en hierover aan de stamtafel hilariteit. Wij namelijk niet van plan alleen voor A.V,B. werken en diverse clubs het er overigens niet naar gemaakt wij melk koetje voor A.V.B. Dinsdag 11 September. Vanavond geen tijd voor dagboek daar nieuwe roman onder het oog n.l. van Jack London en deze schrijver reeds tal van lezenswaardige Engelsche boeken het licht doen zien. Doch even voor ter ruste gaan van vrouwlief een tip dat dagboek niet gereed en dus nog een paar regels o papier. Met Grootmeijer vanmiddag in lijn 3 en deze mij het verzoek nog eens speciaal in dagboek publiceeren wenschelijk- heid leden steeds adresverandering opgeven. En begrijp niet onze leden niet meer assistentie opdat administratie met meer gemak in orde. Woensdag 12 September. Nog iets gepasseerd hetgeen zeer zeker in dagboek. Ik namelijk j.l. Zondag op het terrein tegen Jopie Smit. En deze geheel in orde na rustkuur in Renkum weer thuis gearriveerd. Onze rechtsbuiten ettelijke kilometers aangekomen en naar schatting 180 pond aan de haak. En hoop Jopie binnenkort weer in het veld doch geadviseerd nog enkele maanden van den bal afblijven. Verschillende ansichten uit Polen van Vlokkie en ZEd. wedstrijd Polen—Rumenië te Warschau bijgewoond en hoop Vlokkie iets hierover in de Ajax-krant. .J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5