IT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ga mee naar boven, noodde ik. Niks noodig, grauwde ie, ik kan liet je bier ook wel vertellen, en met een mislukte poging om te glimlachen stotterde ie. ik was gister in Haarlem met het Eerste, scharrelde stuntelig een stuk papier uit z'n zakken, en met een zenuwachtig „voor 't clubblad", verdween ie. Ik stond perplex, Van Santen een siuk in het clubblad! De wonderen zijn dan toch de waereld nog niet uit. Haastig vouwde ik het epistel open en las 5 Breng Volkers nog wat bal-techniek en zelf vertrouwen bij, dan is ie er. 6 Zeg Hameitje dat ie snelheid en nog méér ausdauer te kort komt en dat hij deze nood zakelijke eigenschappen niet krijgt door steeds naar de tribune te koekeloeren. 7 Laat Hassink flink trainen, zeg vooral dat ie nog alles moet leeren vooral niet over het paard tillen, dan wordt het een goede spil. 8 Laat de andere spelers op hun plaats, dring op geregelde training aan en vertel hun dat Onze onöerlinge Weöstrijöen Eenige raadgevingen aan de nieuwe elftal-commissie. 1 Laat dit elftal een maand spelen, dan zie je tenminste weer voetbal. 2 Zeg tegen Asbeek dat ie Brusse niet onder steboven loopt, ze zitten soms van dartelheid in de knoop. 3 Laat „Jénnn" wanneer deze er tenminste prijs op stelt weer vrienden in Ajax te krijgen, de ballen méér ophalen, geen comedie maar voetbal spelen, geen handjes geven als er een goal ge maakt wordt en vooral de bal stiekurn in het vijandelijke doel laten liggen, dan wordt ie weer International. 4 Laat Geudeker flink trainen, vooral starten, dan mag de journalist den speler een pluim geven. is. de training-avond voor de oudere spelers, nu Donderdag-avond's is. In gedachten verzonken ging ik de trap op. Waar blijf je toch met je brood, bitste m'n Ega, moet het soms nog gebakken worden??? Juist vrouw, zeg ik, maar als ze het volgens dit recept bereiden, „en ik zwaaide met het stuk van Van Santen", kon het wel eens krintenmik worden, en als Brokmann en Addicks spoedig „Fitt" zijn, krijgen we een Paaschbrood, zoo als we in jaren niet hebben gehad. 'k Ben een boon als ik je snap, zei ze. Met sukade en rozijnen, neuriede ik. Toen belde de echte bakker. J. S. yj I I De Zuigelingenen de Opa's. {Foto De,mii)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 3