\r 112 CLUBNIEUWS Verdienstelijke leden. Leden van verdienste. In de een dezer dagen gehouden bestuursver gadering werd ter sprake gebracht dat binnenkort het tijdstip zal komen dat w.l., die jarenlang voor Ajax I tal van schitterende wedstrijden hebben gespeeld, spelers die Ajax aan de spits van het Nederlandsche voetbal brachten, door jongeren vervangen zullen worden. Langzaam maar zeker komt het moment dat ouderen door jongeren verdrongen zullen worden en dat de mannen, verschillende thans reeds huisvaders, hun plaats in genomen zullen zien door krachtige jongelingen. De tijd eischt zijn slachtoffers! Er is nu eenmaal niet aan te ontkomen en een gebiedende eisch voor Ajax is naar de toekomst te kijken. Doch op dat tijdstip moet ieder rechtgeaard Ajacied voor een wijle omkijken en dankbaar gedenken die spelers die Ajax groot maakten Onhartelijk zoude het zijn bij het scheiden van de markt geen gewag te maken van onze dankbaarheid. Nog enkele jaren wellicht en namen als Hordijk, Delsen, Rutte, Brokmann zullen niet meer over de velden klinken Tegen dien tijd moeten dergelijke leden, wier namen reeds met gulden letteren in onze geschie denis geboekstaafd werden, iets uit naam van onze vereeniging aangeboden worden. Niet iets stoffelijks, maar iets waardoor deze namen, door jaren en jaren heen op de eereplaats in onzen club blijven. Ten tien einde heeft het Bestuur onzen Secretaris opgedragen de redactie samen te stellen van een reglements-artikel waardoor derge lijke leden uitgeroepen kunnen worden tot Leden van Verdienste. Een mooie daad lijkt ons als het Bestuur van Ajax bijvoorbeeld ter gelegenheid van ons 25 jarig jubileum op 1 Maart 1925 een aantal leden dit lidmaatschap aanbiedt, nadat de Algemeene Vergadering het komende jaar haar goedkeuring aan een dergelijk Reglementsartikel heeft gehecht. Dit plan, uitgaande van J Schoevaart kunnen wij niet genoeg aanbevelen. Wij blijven met belangstelling nadere berichten hieromtrent tegemoet zien. i Elftallencommissie j j In de gehouden vergadering van de Elftal commissie werden tot Voorzitters der Commissies A en B resp. gekozen de heeren J. J. Grootmeijer en A. L. Desmit. DE COMMISSIE. De Elftallencommissie stelde in hare vergadering d d. 10 September 11. het eerste en tweede elftal als volgt samen: Ajax 1. Addicks, De Boer, Brokmann, Couton, Hamel, Hordijk, Martens, Natris, J. Pelser, V. Pelser en Volkers. Ajax 2. Asbeek Brusse, Bierman, Burk, Deen, H. Delsen, Geestman, Geudeker, Hassink, Hees wijk, Hoogland en Rijnders. Als alg. reserve werden aangewezen: Goosen, Ten Herckel, De Bois, Rutte, Schetters, Buwalda en Bies haar. Daar de Commissie thans nog niet voldoende op de hoogte is van de beschikbare spelers, moet deze samenstelling als voorloopig beschouwd worden. De overige elftallen worden zoo spoedig mogelijk vastgesteld. Echter zal het noodig zijn, dat de e.k. Zondagen nog proefwedstrijden gespeeld worden. De Secretaris van de Elftallencommissie M. J. KOOLHAAS, Tel. 23333. Oranje Nassaulaan 81. De bakker j Er werd driest gebeld Da's de bakker zei m'n 99%, ach neem jij even het brood aan en betaal meteen even hé, maar zeg hem dat ie niet weer zoo'n akelig, zacht, bleek, half gaar brood geeft want Ik luisterde niet meer, daalde de trap af en dacht. - dat kost me weer 36 spie. Werktuigelijk doe ik de deur open, zeg anderhalf panne bakker, maar niet zoo'n bleek, enstaar in het pokdalige schele gelaat van Van Santen, U weet wel de Ajax-pessimist in 't quadraat. Je moet me nog eens zoo lang laten wachten, foeterde ie, k' wou net wegloopen, 'k zal voortaan eerst audiëntie aanvragen, je lijkt potdome de Minister-president wel. A. F. C. AJAX

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2