'iJiiFJUil »7i1 iFI« I I i IM MJ No. 16. ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1923 6de JAARGANG. Kroniek I I Clubbericht I Ledenlijst. i I I Mr De voetbal rolt wederom en ook op de Ajaxvelden is de cricketbal en basebal vervangen door het bruine monster, den voetbal. Nauwelijks aangevangen hebben onze spelers reeds voor enkele overwinningen kunnen zorgendie na de debacle tegen V.V.A. zeer welkom waren. Tegen Haarlem I te Haarlem wisten wij met niet minder dan 6-0 te winnen en j.l. Zondag moest een volledig N.O.A.D. met 5-3 op ons terrein de Ajax-meerderheid erkennen. Onze ploeg heeft een verjongingskuur ondergaan en dat deze ploeg in twee matches voor 11 doelpunten heeft gezorgd pleit voor de voorhoede. Kik Geudeker had er j.l. Zondag aardig de slof onder en scoorde 3 goals, zonder in het veld buitengewone dingen te doen. De doelpunten zijn echter het doel van het spel en met goed spel zonder doelpunten degradeer je! In zooverre mogen wij dus niet klagen. Wat echter van fan de Boer te zeggen, die zijn vorm voor de competitie blijkt te bewaren en eenige gemakkelijke ballen heeft door gelaten in de achter den rug liggende oefenmatches. De achterhoede is als van ouds en met Joop Martens Hassink en Joop als ruggegraat hebben wij een team dat zeker voor de noodige overwinningen zal zorgen. As. Zondag Ajax-DFC en op den daar opvolgenden Zondag ZFC. Ajax! Ajax rekent minstens op twee gelijke spelen. Twee overwinningen zullen het niet worden maar geen van deze matches behoeft een nederlaag te worden De voorhoede met Jan de Natris, Volckers en Hamel als uitstekende spelers zal er voor zorgen dat er gescoord wordt en Asbeekzeter vanzelfsprekend alles op. Tenminste we zullen het hier maar ophouden. In de lagere elftallen wordt hard gewerkt voor de samenstelling. Eenige goede oefenwedstrijden zijn gespeeld ook as. Zondag weer verschillende wed strijden) en de Elft.-Comm. heeft oogen tekort gehad om leering uit deze wedstrijden le trekken. Wat wij persoonlijk gezien hebben geeft ons reden te ver moeden dat de lagere elftallen dit seizoen goed voor den dag zullen komen. Verschillende jongere krachten zijn aan het uitbotten en worden langzaam maar zeker stevige knapen, die met eere het rood witte shirt zullen dragen. Met Egeman, die in de laatste E.C. vergadering een lofzang in dezen geest hield besluiten wijHet seizoen staat voor de deur, allen in training! Aangenomen als w.l. L. v. Dijk, E. P. L. Baars, J. F. M. Cramer, W. Robles, A. H. Heidenreich, J. lepenga, A. Smit, J. H. Pieters Graafland, C. Kruijswijk. Als adsp. lid: A. A. Smits, R. Welcker, J. G. Evers, P. C. van Campenhout, F. Haberer, J. H. Klaver, W. F. G. L. Schroder, A. O. G. Meijer, A. v. Ramesdonk, J. M. Heidenreich, J. H. Westrik, E. C. Müller. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Bedankt als o.l.: O. Eijlardi, A. J.B. de Waay en J. B. Hessenhouwer, H. F. Duim, H. M. v. Reemst Jr. Bedankt als w.l.: D. Swaan en G. v. Parreren, G. J. Wigmans.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 1