Sluit Uwe verzekeringen de MUNNIK Co. "SI BL (ook ongevallen doop voetbal) bij Heerengracht 327 Amsterdam. =J) CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 109 heid voor revanche. Hartelijk afscheid en deze spelers en leider inderdaad keurige menschen welke naast uitmuntende voetballers zeer bescheiden en sympathiek. Met Grootmeijer via Damrak naar huis en ZEd. van harte gehoopt ons elftal van het lesje iets opgestoken. Maandag 20 Augustus. Vanmorgen met belangstelling het ochtendblad. De Duitschers met 3I van Sparta gewonnen en Rotterdammers het er beter afgebracht dan Ajax; Dit het bewijs wij een heel stuk ten achter met spelkwaliteit en ernstige training dringend noodig, opdat spoedig weer iets te vertellen op intern» voetbalmarkt. De andere Duitschers Wacker met 4—O van N.A.C. op de voetbal-pantalon en komt mij voor Wacker een stuk minder dan Fürth Nurnberg combinatie. Met Jacq. van Ooy over wedstrijden Arol-beker, dewelke a.s. Zondag op A F.C.- terrein doch ZEd. niet bekend wie tegenstander van Ajax. Verder ter oore dat Reynolds nog minstens 14 dagen rust en te bed en hoop onze coach spoedig weer op Amsterdamsch peil daar vooral nu training hard van noode. Dinsdag 21 Augustus. De Sportkroniek het volledige voorstel Moorman opgenomen en verder repiiek van Lamey aan Sajet. En betreur het dat enkele Heeren geen personen van zaken onderscheiden, daar o m. stukje de Nobel al heel on sportief. Mij wel duidelijk de Nobel het onplezierig deze als voorzitter Stormvogels gewipt, doch dit geen aanleiding voor scherp en onaangenaam artikel als in Sportkroniek van 16 Augustus. Woensdag 22 Augustus. Gisterenavond de voorstellen Moorman bestudeerd en inderdaad hoop op succes. Mijn opinie deze voorstellen zeker te accepteeren mits in pyramide 1 aan den top alle huidige West. eerste klassers. In dat geval echter in lagere regionen groote herrie wie onder ons op Pyramide I ingedeeld en dit waarschijnlijk reden de zaak niet tot klaarheid.. De nieuwe regeling betreffende stemrecht uitstekend doch deze voor lagere clubs bijna onaannemelijk. Met Grootmeijer hierover doch deze blijkbaar nog geen stellige meening over een en ander daar ZEd. er meer langs dan over gepraat. Mij mede gedeeld Zaterdag opnieuw vergadering in Den Haag en nog geen kwestie in voetbalwereld waarover zoo dtkwrjis vergaderd dan deze. Donderdag 23 Augustus. Gisterenmiddag nog Koolhaas op de fiets mij achterop in het Park. En ZEd. van vergadering E.C. in Hollandais. De commissie team gepikt dat a.s. Zondag om A.R.O.L in het veld tegen V.V.A. en voorhoede geheel om gewerkt. Dit begrijpelijk daar prestatie tegen Fürnberg-Fürth niets buitengewoons. Thans besloten als proef Hamei linksbuiten en Delsen en de Natris rechtervleugel. En komt mij voor dit van beteekenis en elftal hierdoor veel sterker. Naar verluidt commissie niet au grand complet en a.s. Zondag Simon en Tjerk bij A.F.C. op de loer. Verder volledig programma voor N.V.B.- vergadering ingezien en nog twee voorstellen toegevoegd nl. van Ap de Haan en Salensteijn. De W.E.K.-clubs a.s. Zaterdag nogmaals bijeen om laatste hand aan arbeid en zeer benieuwd naar beslissing vergadering. Vrijdag 24 Augustus. Met eenige A.F.C.'ers een glaasje kwast in Boertje en deze Heeren mij verteld wij a.s. Zondag tegen V.V.A. geloot. En indien dit gewonnen wij in de finale. Natuurlijk lang niet zeker wij geheel volledig i.n het veld doch hoop de A.R.O.L.-beker het eerste jaar naar de Jan Kiaasen- straat. Verder met Kik Geudeker over Honkbal. En ZEd. in hetgeheel niet eens Honkbal bij cricketten achter. Zijn opinie in groote club als Ajax plaats voor baseball en cricket en voor iedere sport minstens 40 liefhebbers. Deze mededeeling mij zeer verheugd daar dit bewijs van innerlijke kracht in Ajax en hoop a.s. seizoen cricket en honkbal fleureeren. Zaterdag 25 Augustus. Vanmiddag per velo naar de Meer en ten huize Pericles de thee. Ik namelijk gaarne op de hoogte of insinuaties de Nobel aan adres Egeman eenigen grond. Onze president de Nobel volkomen gelijk gegeven daar ZEd. zeer zeker gezegd wij het finantieel belang voorgestaan. Doch de Nobel niet nobel daar deze er niet bijgezegd Ajax finantieel belang op voorgrond om spelkwaliteit door training en prima terreinen op te voeren. En verder plaatselijke bonden finantieel afhankelijk van groote clubs. Blauw Wit en Ajax tegenover voetbalsport groote verantwoordelijkheid en deze alleen in stand te houden door goede finantiën. En Egeman hier frank en vrij voor uit en dit voor niemand onder stoelen of banken. Met deze opinie geheel eens en de Nobel beter deze praatjes te vertellen aan pietermannen dan aan menschen met gezond verstand. Doch begrijp niet aangenaam de Nobel door stormvogels aan den dijk gezet en deze dus ietwat spinnijdig. Zaterdag 25 Augustus. Reeds vroeg een hartelijk telegram gereed en dit bestemd voor R.C.H. Per jongste bediende met speciale opdracht voor goede bezorging naar de hoofdpost. Zeer nieuwsgierig naar berichten over vergadering W.E.K. en eenvoudig onderste boven van telefonisch gesprek met Groot meijer, dewelke middageten in Terminus. Eenige clubs geheel van zienswijze veranderd en plan Moorman geaccepteerd, alles zonder eenig amendement of restrictie. Hieiover consternaiie en Koolhaas vooral in vuur en vlam en ZEd. lang niet vriendelijk verschillende Heeren iets voor de voeten. Verder Alg. Verg. van Vereeniging van Kwastenfabrikanten doch mijn hoofd meer in den Haag dan bij zaken, waarover mijzelf na afloop ernstig gekapitteld. Zondag 26 Augustus. Biscuit op het terras van American Hotel. ZEd. hedenmiddag naar A.R.O.L.-beker op het A.F.C.- veld. Een heel sterk elftal van Ajax van V.V.A. met 2—1 verloren. Biscuit geheel iri de war en eerst bij derde Angustora eenigs- zins op verhaal. Ajax achterhoede zeer goed doch voorhoede spelers als lammeren, alhoewel zeer onfortuinlijk. Hordijk uitge vallen daar last van spit en Heintje ook al geblesseerd waardoor seizoen opnieuw ongelukkig begonnen. De Witte Brug te 's Hage opgebeld en van den portier conflict bijgelegd en voorstellen Moorman aangenomen, zoodat rust in N.V B. voor enkete jaren verzekerd, En dit een heele rompslomp voorkomen daar bij afscheiding meer werk aan den winkel dan door menigeen gedacht. Maandag 27 Augustus. Gisteren, eerst laat ter ruste daar Mevrouw Vlokkié ten onzent. Heer des huizes naar Warschau en ZEd. hopelijk iets over Poolsch voetbal in ons blad. Avond zeer huiselijk doorgebracht en Q.m, Curacaosche mangelen en Lolly's bij de thee. Doch komt mij voor laatste lekkernij meer voor zuigelingen en raijn portie voortaan aan de kip. De bladen vanavond vol over vergadering W.E.K, en 25005 en 27275 ter 3)é^

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 9