T i I VRIJDAG 14 September a.s. Voetbal-Lezing door J. REYNOLDS in ons Clublokaal ,,De Poort van Muiden" aanvang negen uur. Geen speler mag hierbij ontbreken. De CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX io7 IIHIIIIUIIIIIIIIIII ■■■liiiaiaiaiitaiiMianaaiiiai Clubavonöen I Ik Met ingang van 14 September a.s. zullen de gezellige club-avonden in de „Poort van Muiden" Linnaeusstraat weder een aanvang nemen en wij rekenen er op dat U, „wanneer U dit misschien nog niet was", tot de geregelde bezoekers zult gaan behooren. In een vereeniging als de onze is een opgewekt club-leven een onmisbare factor voor prettige samenwerking en wij vertrouwen dat ook dit seizoen, iedere Ajacied geregeld „acte de presence" zal geven. We vonden de Heeren Desmit, Kreuger en de Groot dadelijk bereid, deze avonden wederom „muzikaal" op te luisteren, en deze gaven ons de verzekering voor de nieuwste Schlagers" te zullen zorgen. Bovendien zullen wij kunnen genieten van draadlooze-concerten daar de eigenaar van ons clublokaal een schitterend „Radio" ontvangtoestel aangeschaft heeft, zoodat ieder lid onzer vereeniging met deze pracht- uitvinding kennis kan maken. De leestafel zal voorzien worden met diverse sportbladen, en wedstrijd-verslagen „Ajax I" be treffende van nagenoeg alle Nederlandsche bladen. De biljarts zijn extra verzorgd; pandoer, whist, dam en schaakspelen aangeschaft, kortom alles is klaar om U die avonden aangenaam bezig te houden. Begin October beginnen wij een Biljart- tournooi, waaraan U natuurlijk ook deelneemt. Oe H H. Veteranen verzoeken wij beleefd, vooral niet op het APPÉL te willen ontbreken, en iedereen die z'n steentje bij wil dragen om deze avonden gezellig te doen verloopen, heeft de volle medewerking van De Commissie voor de Club-avonden, J. SCHOEVAART J. CLUWEN S. TUMP. Heeren die met hun elftal een afdeeling-kampi- oenschap behaalden, ontvangen daar een fraai zilveren medaille. iiiaii«iaiaiitaaIIIBII ■iiiiaaiiiiiiliaaaaiiaaaaaaaaa I Van hier en daar I BBaaaiaaBBBBBaaBBaaaaaaaBBaaBaaiiii Met het oog op het komende seizoen nogmaals er op gewezen, dat alhoewel een speler zeer sober moet leven hetgeen kwaad kan de voetbalschoenen af en toe eens in de olie te zetten. Onder de Ajax cricket-spelers zijn enkele op timisten. Toen bij onzen laatsten wedstrijd een onzer batsmen om drie uur naar het cricket ging zei deze: zag, laat mij om half vijf een kopje thee op de mat brengen, wil je? Het volgende hoorde ik ook: Zeg, is dat je broer niet die staat te batten? ja! Hé, een heel andere stijl dan jij. Ja, en toch kan je niet zeggen, dat hij slecht speelt. (Historisch.) De veteranen zullen het a.s. seizoen weer goed voor den dag komen. Jan Schoevaart stelde voor om boven de affiches van Ajax af te drukken: Het Museum van Oudheden is Zondagmorgen van 10—12 te bezichtigen. Bij onze op 31 Aug. van het vorige jaar ge houden Athl -wedstrijden heeft een onzer bekend ste 800 M. loopers de halve Engelsche Mijl (804 M.) ook geloopen. Het resultaat was ver rassend en bewonderenswaardig daar deze athleet zich aan dit geheel vreemde nummer direct aan paste! Een der spelers miste bij een der uitwedstrijden zijn schoenen toen hij zijn bullen inpakte. Als wij den kerel snappen, zei er een zullen wij hem afstraffen. „Geen zorg" zei de voormalige bezitter en keek naar zijn pijnlijke voeten: „Als hij er even veel plezier van heeft als ik, is hij zwaar genoeg gestraft. Verleden week waren Geudeker cs. aan het honkballen. De dikke de Vlugt was aan het kogelstooten. Het viel mij op dat de base-ballers veel minder zwaartillend zijn. UIT DE ROODBROEK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 7