L Onbegrijpelijke stukken j Brieven uit de Meijerij j z\~ 99 Dagboek van een voetballer j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Vroeger in mil. dienst, ter gelegenheid dat ik den Sergt. Majoor op het Compies Bureel assisteerde, was er een dosier „Onbegrijpelijke stukken", welk dosier niet het onbelangrijkst van omvang was. Terug in den burgerstand vond ik op het Ajax secretariaat een dergelijk dosier. Onze Secretaris legt hier o.a. het volgend stukje bij: AMSTERDAM, 20-7-23 M. Bij deze wil ik U even berichten, in den hoop dat U het mij niet kwalijk zult nemen, vraag ik U beleefd of er een plaats vacant is als grensrechter in één van de elftallen van A.F C. Ajax Mocht dit niet het geval zijnwilt U dan zoo vriendelijk zijn mij even een kaartje te sturen Hopende een gunstig antwoord van U te mogen ontvangen, verblijf ik Hoogachtend, N.N. M'n vriend Koolhaas. Het kon niet missen! Hij was 't! Een van genoegen glimmend facie, gloedrood van de smoorhitte De acte tasch onder den arm en koekeloerend naar z'n treintje Zóó zagen we hem onverwachts voor ons op 't station van de HSM in den Haag! Op 8 Juli 1923. Wat ie hier uitgevoerde? Zonder vrouw en kind? En daar kregen we de volle laag! N.V.B.! Algemeene vergadering, W.E.K., afschei ding, Pigge, Kips, lawaai, zwammificaties ad frac- tum enfin N.V B God-be-warie! En dat bij deze hitte! M'n vriend Koolhaas was dus weer eens voor 'n mooien Zondag de voetbal-pisang en spendeerde zijn i tijd aan de belangen van Ajax! Ja, ja, we kregen de volle laag van dezen pur sang enthusiastdie wel tot aan zijn grijsheid toe zal werken voor den voetbal! Wij hadden heerlijk 'n snoepreisje gemaakt naar 't Haagje met z'n Scheveningen! En dan ontmoet jeden werker van Ajax die altijd en nog steeds en als maar op de bres staat! Dat geeft te denken en te waardeeren We stopten Marius in z'n lokaaltje naar Haarlem- Zandvoort, waar de betere 90^/0 met de nakomeling schap verstandig aan 't genieten waren van sea-side pleasures En wuifden den brave 'n tot weerziens! M'n vriend Koolhaas zie je altijd in actie, op 't Ajax-veld, thuis op z'n studeerkamer en als je zoo toevallig eens uitvliegtergens in Holland! Maar in actie voor den voetbal is Marius ten eeuwigen tijde. Alle hulde! Op onze terugreis hebben we nog wat geboomd over deze bescheiden figuur, die zijn rol speelt in de Ajax-geschiedenis. De rol van een der werkers van Ajax! Een rol van beteekenis! Dinsdag 31 Juli. Vandaag slechts heel klein dagboek daar vele en dringende zaken. Trouwens dagboek feitelijk in dit nummer te beginnen met 1 Augustus en voor heden dus blad omgeslagen. Woensdag 1 Augustus. Hedenmiddag op de beurs het bericht André de Kruijff morgen in Boerhave-kliniek op te nemen voor operatie. En bleek mij onze links-midden voor breuk-operatie en deze door Dr. Blauwkuip, dewelke reeds eerder heelmeester van André. Hierover met 25005, doch ZEd. zelf naar den arts daar plotseling gezwel in rechterhand door harde ingooi in'wedstrijd tegen Hermes. Nog laat enkele malen gebeld o.m. 23333 doch Koolhaas nog niets van het geval ver nomen. En deze maand niet bijster gelukkig voor deze Ajacieden aangevangen. Donderdag 2 Augustus. Reeds vroeg naar de Ripolinfabriek en bleek mij onze Redacteur infectie aan den rechter beneden- arm, doch hopelijk deze ongevaarlijk. ZEd. mij verteld Downing College Ajax genood doch Oudheusden, dewelke in lijn 2, van oordeel deze match geen doorgang daar deze Engelschen niets bizonders te presteeren. Boerhave-kliniek gevraagd naar toe stand André doch volgens hoofdzuster operatie eerst Vrijdagen patient vol goeden moed. Vrijdag 3 Augustus. Vandaag Mommers mij op den schouder op Vreeburg in Utrecht en ZEd. mij opnieuw warm gemaakt voor matches om Monopole-beker, dewelke nu te spelen in Sept. a.s. daar in juli niet doorgegaan. Reeds vroeg aan den stamtafel en Biscuit met de tijding operatie André prachtig gelukt en André verzocht niet weg te maken en dus behandeling niet onder narcose plaats gehad. Verder veel geboom over Oostelijke eerste klassers, dewelke allen op hand W.E.K. en onze kansen lang niet slecht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5