J) (7" CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 35 dame en dochter thans alleen in coupe met kaartjes en alle bagage en de jonge dame einde nabij en troosteloos. En begrijp niet dergelijke menschen zoo eigenwijs en nooit reizen leeren. In Hannover 12 uur pauze en prachtstad. Mijn indruk deze stad mooier dan 's-Gravenhage. Gisteren in Amsterdam 1 millioen Mark voor f 18.— doch hier f 17.— betaald en vraag mij at wanneer geld toe bij groote afname. Woensdag 4 Juli. Gisteren in Hannover het veld van „Eintracht" bekeken. En deze club een der besten in Duitschland. Het terrein een waar Stadion en alle zittribunes op aarden wallen rondom het veld. Tribunes gedeeltelijk gedekt en achter opentribunes de staanplaatsen ook op aarden wallen. En komt mij voor deze accomodatie goedkooper dan indien alles van hout of steen opgetrokken. Rondom speelterrein breede loop baan zools in Frankfurt bij Eintracht en opnieuw Ajax beklaagd zij geen goede loopbaan daar bij ons alles op gras. Gisteren avond in Wernigerode in de Harz aangekomen en dit centraal punt voor uitstapjes naar Broeken, Harzburg, Thale ed. Donderdag 5 Juli. Woensdag gebruikt om met de bergspoor naar Broeken plm. 1200 M. boven zeespiegel. En deze rit plm. 2 uur via Schierke. De Broeken een plateau met keurig restaurant en bij aankomst verwelkomd door enkele Dames en Heeren, dewelke zich gekwalifiseerd als leden van „Blau-Weiss" A'dam. En hier weer spreekwoord „Bergen en dalen niet maar menschen wel". Dit traject en kiekjes ongeveer als de Harder te Interlaken en komt mij voor trips naar de Schweiz niet noodig daar dit uitstapje zeker zoo mooi, maar veel goedkooper daar de Mark nu genoteerd op 16.66. Vandaag naar Schlosz Wernigerode en toegangsprijs hier Mk. 500 en mijn hoofd niet meer vermoeid met dit bedrag om te rekenen in Hollandsch geld. Vrijdag 6 Juli. Mij opgevallen hier toch niet alles zoo goedkoop daar de volgende notities in mijn boekje. Kamer Hannover (2 pers.) Mk. 192.000 Reis Broeken p.p. retour 150.000— dus Duitschers zeer zeker met een en ander weten te rekenen. En voor eenvoudige paraplui Mk. 425.000 uitgeteld dus alles in evenredigheid naar boven. De natuur hier beeldschoon en zou iedereen wel toeschreeuwen willen dit te gaan zien. Alles on beschrijflijk, deze kijk bijvoorbeeld van uit mijn kamer uit Kurhaus Lindenberg naar Wernigerode en Schlosz. De zon iedere dag brandend en mijn neus meer en meer een aardbezie gelijkend. Hiervoor heden naar de Apotheek en voor Mk. 5000 mij een uitstekend recept doen aanmeten. Wederom enkele Hollanders tegen het lijf en deze ,.hup Ajax" uit een z.g. Lissonne- auto mij naar het hoofd. Zaterdag 7 Juli. Gisteren naar Rübeland in de Hermanshöhle geweest en een uur lang door een nauwe grot gegaan meer kruipend dan te voet en hier de z.g. druipsteen gezien Deze tocht belangwekkend en de prijs slechts Mk. 6000 is 9,6 ets. Terug in Wernigerode de W.F.C. een partij zweet-voetbal op een hard en stoffig stuk grond en de W.F.C. de kleuren van H.V.V. n.l. geel-zwart. Mij opgevallen op alle terreinen der clubs gedenksteenen opgericht voor in den oorlog gevallen vrienden uit de vereeniging. Mijn gedachten vandaag bij de W.E.K. en hoop Koolhaas vanavond er door dat W.E.K. niet toestemt in vermen ging. Een ansicht uit Ostende van Grootmeijer en deze zeer ontstemd dat de roulette in het Kurhaus gesloten, waarvan ZEd. groot liefhebber. Zondag 8 Juli. Telegrafisch uit 's-Hage door Marius bericht resultaat van vergadering en mij verkneuterd van dit drama gespaard gebleven. En mij niet duidelijk wat laatste woord be doelende n.l. „Maszregeln". Doch komt mij voor Koolhaas hier mede bericht dat W.E.K. thans maatregelen getroffen en niet van plan zich bij beslissing neer te leggen. En zoo dit waar W.E.K. clubs eindelijk standpunt van Ajax ingenomen daar reeds voor enkele maanden Grootmeijer te Amsterdam dit standpunt uiteengezet voor 10 clubs van de W.E.K. En slot van het liedje Stormvogels zich leelijk dupeerende daar de Nobel vechtende voor vermenging en niet onmogelijk hierdoor Storm vogels in oude omgeving blijvende. Maandag 9 Juli. Vanmorgen met diligence naar Bad Harzburg en dit eveneens heel veel weg van Interlaken en prachtig gelegen aan den voet van Bismarck monument hetgeen 600 M. hoog. Hier tal van keurige toilets en ook de Heeren in onberispelijke witte kleeding. En kwam mij voor deze plaats meer voor rijke lui, dewelke pleizier in Kurhaus genoegens als soirees en festiviteiten daar iedere avond groot programma. Een mooie wandeling in de omstreken doch in de zon niet uit te houden en daarom voor mijn vrouw een parasol dewelke Mark 525.000. En voor dit geld vroeger een kasteel te koop doch thans ieder met millioenen in den zak en mijn indruk hierdoor onmogelijk nog iets van de Mark terecht en deze spoedig voor f5 het millioen, daar thans reeds voor f 10.— portefeuille tot puilens gevuld. Om 7 uur naar Wernigerode terug en in schaduwrijke hotelwaranda diner. Dinsdag 10 Juli. Vandaag naar Amsterdam terug via Hannover en vrijwel gesmolten. In Utrecht Grootmeijer met ega en ZEd. zoo uitgepikt wij tezaam door naar huis. Onze secretaris veel genoegen en prachtig weer doch teleurgesteld daar ook in Spa geen „Roulette a chevaux'' en daardoor zonder overwinst naar huis. Wij druk discours over resultaat in den Haag hetgeen bereids voorzien daar tegenwoordige samenstelling algemeene vergadering voor eerste klassers slechter dan ooit. En komt mij voor wij maar spoedig tot oude regeling terug waarbij iedere club een afgevaardigde. Om !2 uur thuis en koffers in een hoek daar te bezweet om zaak uit te pakken en hier conclusie Oost West thuis ook zoo lekker niet daar waarschuwing Personeele belasting onder deur doorgeschoven. Woensdag 11 Juli. Vandaag een deel van den dag gepasseerd met inhalen oude lectuur daar nog achter met clubbladen Z.A.C., Go-Ahead, Blauw-Wit, H.B.S., R.C.H., Spartaan, V.O.C. e.a. En helaas weinig nieuws daarnu z.g. komkommertijd en daarom niet veel belangrijks. In het Blauw-Wit blad Seylhouwer aan het woord over „ronselen". Doch dit zeker niet aan het adres van Ajax daar wij reeds sinds jaren te velde tegen spelers afhandig maken. Doch wij tevens op standpunt Ajax open voorgoedeen nette sportsmen en indien spelers idee in ons rood-witte shirt en zich zelf aanmeldende wij dit nooit te coupeeren. Het Haagsche elftal in Gothenburg mooi succes en dit zeker goed voor reputatie in vreemde. Donderdag 12 Juli. Vandaag feitelijk te waim voor dagboek dus zeer kort. Per kraaienknip naar de Meer en mij hier van jas en hoed ontdaan en onder de douche. En een groot con tingent Ajacieden in zwembroek een zonnebad. Kwam mij van daag voor Ajax-terrein een z.g. „Luft.-Kurort" en vreugdevol gestemd vele roodwitten hiervan gebruik. Het veld uitstekend in orde en in afwachting van de Intern. Athletiek op Zondag. Doch hoop dan ietwat koeler daar geen atmosfeer voor lange afstandloopers. Vrijdag 13 Juli. Gisterenavond versteld gestaan in de Meer daar een kleine 100 menschen aan het werk. En allen zonder voetbal daar een deel cricket en anderen athletiek en honkbal Komt mij voor poging voor criket volkomen geslaagd daar animo buitengewoon. De jongens van Dukker in 2 weken al heel veel vorderingen en Rutte, Couton, Debois, Joop Martens eveneens zeer aardig met de bat. Frans Schoevaart een ver leidelijke swerve bowler en Tjerk prima stone-waller, welke in de toekomst nummer een in het scoring-book. Verder Jack Reynolds voortaan best met een deel der leiding te belasten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5