<r i Onze Algemeene j 82 CLUBNIEUWS DER-A. F. C. AJAX Op Zaterdag den 28sten a s. wordt onze 24ste Jaarl. Algemeene Verg. in d'lndustrieele Club ge houden. Reeds enkele jaren achtereen vergaderen wij in de groote vergaderzaal van deze illustre club, welke zaal bij uitstek geschikt is voor een groot gezelschap als door onze vergadering wordt gevormd. De Agenda is dit jaar wederom be langrijk, zoodat wij elk lid aansporen de ver gadering te bezoeken. Na het gebruikelijke ope ningswoord van president Egeman en de notulen krijgen wij de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, welke Heeren ons telken jare op een stuk uitstekende arbeid vergasten. Zoowel het verslag van den scribus als dat van den schatbe waarder zal bevredigend zijn wat het afgeloopen jaar voor onze organisatie betreft. Bij de vaststel ling van de contributie krijgen wij een voorstel tot verlaging der contributie van den Heer J. F. Altvater. De HeerJ. F. Altvater zal o.i. met dit voorstel geen succes kunnen hebben. In de allereerste plaats om dat men principieel nooit iets voor een dergelijk voorstel zal mogen voelen zoolang de club nog geen eigen home heeft en in de tweede plaats omdat het voorstel Altvater niet door den president ter tafel gebracht kan worden omdat ons regle ment alinea 2 vari het voorstel de z.g. juniores niet kent. Indien de Heer A, dus succes van zijn voorstel had willen hebben dan ware het ver standiger geweest eens met het Bestuur te praten, Men zou hem dan medegedeeld hebben dat aan het voorstel een voorstel tot reglementswijziging had verbonden moeten worden, nl. tot invoering van het instituut juniores-leden. Nu de Heer A. echter zonder meer met dit voorstel op de proppen komt geven wij den voorsteller zelfs geen schijn van een kans. Na de vaststelling van de contri butie krijgen wij het rapport Kascommissie, welk reeds in ons blad is gepubliceerd. De Heer A. L. Desmit wenscht verder dat ons Clubblad twee-wekelijks uitkomt met een vaste verschijningsdag. Zooais men weet verschijnt het Ajax-krantje steeds den lsten en 15den Van iedere maand en force majeure voorbehouden, zooals met dit nummer het geval is, verschijnen wij steeds prompt op tijd. Wat de Heer Desmit wenscht is ons niet duidelijk doch de voorsteller zal ter verga dering zeker met toelichtingen komen. Het meeren- deel onzer leden zal reeds weten dat ons blad het eenige clubblad is dat om de 14 dagen uit komt. Alle andere bladen als dat van Blauw Wit; R.C. H.; Haarlem; H.V.V.; Sparta; V.O.C.; Oo ahaed enz. enz. zien den eersten van iedere maand het licht en komen slechts eenmaal per maand uit. Wij zijn er na bijna zeven-jarigen arbeid aan ons blad in geslaagd steeds iedere 14 dagen onzen lezers van lectuur, laat deze goed of minder goed zijn, te voorzien en openlijk ge zegd beschouwen we het voorstel Desmit, anders een onzer ijverigste medewerkers, niet als een complimentje aan de Reijnier Claeszenstraat-Re- dactie. Bedriegen de voorteekenen ons niet dan zal onze Redactie tegen dit voorstel met argu menten gewapend te velde trekken. Overigens zal ons Bestuur, mocht het voorstel een meer derheid verkrijgen, hoogstens kunnen toezeggen dat men de Redactie een dergelijk verzoek zal doen waarop de Redactie zal antwoorden dat men zal trachten hieraan te voldoen, m.a.w. het voorstel Desmit lijkt ons te onbelangrijk dan dat de ver gadering hier veel woorden aan zal verspillen. Belangrijker lijkt ons het voorstel A. L. Desmit teneinde de entreé's te verlagen bij onze wedstrijden. Wij kennen het standpunt van het Ajax-Bestuur ten opzichte van de entreeprijzen in zooverre dat men zich niet zal binden tot vaste entreeprijzen, om de eenvoudige reden dat niemand weet wat het a.s. seizoen zal opleveren in verband met de bewuste kwestie „Overgangers-Eerste klassers". Hoogstens zal dus een of andere motie er door gesleept kunnen worden, terwijl het voorstel Desmit waarschijnlijk zal kelderen. De Bestuursverkiezing ziet Dade, Grootmeijer, Jan Schoevaart en Tump op de lijst der aftredenen. Verschillende dezer getrouwen worden met overweldigende meerderheid herkozen, terwijl het niet onmogelijk is dat van de Bestuurstafel nog een voorstel komt ten opzichte van de samen stelling van het Bestuur. Na een heele serie ver kiezingen waarbij wij twee Elftallencommissie's, een secretaris dezer Commissie, Kascommissie enz. zullen benoemen, gaan wij rondvragen. En als het niet te laat wordt krijgen alle liefhebbers

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 2