77 fp CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX aan Zuid. wandelweg doch het weer buitengewoon guur zoodat om 5 uur met de jongens huistoe via Neutraal alwaar 1 groc voor koude voeten. Maandag 18 Juni. Vanavond met de jongens de Meer in en vanaf Ajax-veld een kijkje op Nederl. Bank terrein. En hier plm. 30 menschen hard aan het cricket-spel bezig. Het terrein keurig in orde en in twee ploegen de oefening verdeeld- Ten slotte een bliksemwedstrijd tusschen 22 spelers, dewelke in 25 minuten beëindigd. Mij opgevallen de groote animo waarmede de oefeningen begonnen. Frans Schoevaart met eenige oefening alsmede de Kruijff uitstekende batsmen en onder de jongeren eenigen dewelke het vak spoedig meester. De heele zaak onder deskundige leiding, daar aan het eene wicket Oudheusden en Frans de Haan en aan het andere Jan en Just Grootmeijer met de leiding belast doch komt mij voor Jack Reijnolds zich zeer zeker met een deel der leiding belasten daar deze medium fast bowler en alhoewel in plm. 15 jaren geen cricketbal in de hand ZEd. vanavond zeer moeilijk te bespelen. Eerst om plm. half elf met lijn 19 naar huis, doch avond welbesteed en zoo deze tak van sport ingang, Ajax hiermede van harte geluk. Dinsdag 19 Juni* Vandaag slachtoffer van het weer daar met nieuwe stroohoed naar kantoor doch bij beëindiging van middag flinke regenbui en stroohoed voor 50pCt. naar de maan. En stel mij voor eerst dan dit hoofddeksel opnieuw In dienst als eerst 3 dagen zomer daar mijn geld mij niet op den rug. Biscuit op het Damrak tegen het lijf en deze reeds gisteren naar A'dam terug daar in Noordwijk niet uit te houden van koude doch heden tot 4 uur prachtig weer waardoor ZEd. wel pech. Mijn vriend van plan voortaan nooit meer naar strand maar naar de bosschen en ZEd. geadviseerd Neerbosch en hier over hilariteit aan de stamtafel alwaar groote opkomst waardoor 2 trams later naar home sweet home. Woensdag 20 Juni. Vandaag met Adé in lijn drie en over onze krant. ZEd. van plan voorstel aan Bestuur om het blad niet iedere maand op lsten en 15den te doen uitkomen doch voortaan tweewekelijks bijvoorbeeld op Donderdag. Verder voorstel om entreeprijzen van open tribune op f 1.te brengen en onze prijzen verder op gelijke voet te brengen met die door Blauw-Wit gesteld. ZEd. deze voorstellen gedocumenteerd aan het secretariaat verzonden en komt mij voor tweede voorstel vanzelfsprekend en mij bekend in Bestuur reeds dergelijke strooming. Doch over punt 1. heel wat te praten en verschijning thans bijna 6 jaren geregeld met af en toe 1 dagje veisrhil. Alle andere clubbladen 1 maal per maand met dikwijls 4 of 5 dagen verschil dus wij niet te klagen. Trouwens mij hetvoorstel niet duidelijk daar vergadering onmogelijke dergelijke opdracht aan Bestuur en hoogstens wenschelijkheid uit te spreken in dezen geest. Donderdag 21 Juni. Vanavond met vrouwlief de Meer in. En bij Beursbengel een zitje alwaar zeer gezellig. Namelijk veel Ajacieden hier tegenwoordig réuni. Ook nu, daar hedenavond proefwedstrijd Arnsterdamsch elftal en ook cricketoefening. Mij verteld dat vanavond ook Frans v. d. Lee instructie cricket en van dezen ouden rot veel te leeren daar ZEd. in het vak volleerd- De match A.V.B. teams niet veel om lijf doch eenige Ajacieden heel goed en Couton en Deen bijzonder hechte verdediging Fons Pelser jarig en deze onzen tafel 1 ronde plus rookgerei en ZEd. wel geluk op dezen dag. Met Biscuit naar huis en over koetjes en kalfjes doch niets voor dagboek daar ook wel eens geboom over andere dan sportzaken. Vrijdag 22 Juni. Met Burger van de Telegraaf over de groote wedstrijden op Athletiek gebied op ons veld. En deze half Juli en ZEd. blijkbaar organisator van deze belangrijke Athletiek. Burger alle hoop op groot succes en hoop minstens 10000 Amsterdammers bij deze wedstrijden tegenwoordig. Met Geudeker over Honkbal en deze mij het een en ander over de spelregels daar van plan morgen een kijkje bij Ajax-Ouick. Doch zelf niet van de partij daar door Roodenburgh gepasseerd. Doch volkomen eens de beste menschen in het veld en stel mij voor flink te oefenen in slaan en vangen opdat spoedig definitief in eerste elftal. Van Joop Pelser dat match in Helder eerst a.s. Zondag daar vorige week te elfder ure uitgesteld. Zaterdag 23 Juni. Vandaag in de Meer en de honkballers tegen Quick verloren. Deze wedstrijd op veld II hetwelk uit stekend geschikt en begrijp niet dat enkele spelers persé op veld I. Dit terrein onderhanden en eenige stukken nieuw gezaaid en zoo wedstrijd op dit veld al het werk voor niets. Veel toe schouwers en honkbal binnenkort goede plaats in de rij der zomersporten. Eerst om 6 uur huistoe met enkele bestuursleden daar deze bestuursvergadering in kantoor op terrein. En thans Algemeene op 28 juli a.s. in de Industrieele Club. Zondag 24 Juni. Het weer bij uitstek geschikt voor cricket doch heden naar V.V.V.H.D.V.S. alwaar vele Ajacieden. En ons o.l. A. Kost hier een century doch van weinig waarde daar de Amsterdammers op eerste innings ver achter. Vele dames en Heeren zich in de zon badende en dit een ongekende weelde in dezen tijd. Verschillende Ajacieden op het terrein en thans zeker datNumberg-Fürth 15 Aug. te A'dam tegen Ajax. De Juniores A binnenkort een match tegen vereeniging Bergen te Bergen-binnen en Swijnenburg c.s. dus hun zin. Vanavond A.V.B.—A.V.V.B. doch deze wedstrijd niet veel moois en heel ruw. Maandag 25 Juni. Gisteren geboortedag van Biscuit en in de soos gebruikelijke eereronde waardoor te laat aan tafel en hierover 1 kwaad gezicht van de vrouw, Doch Biscuit reeds 22 jaren in vriendenkring en ZEd. van stamtafel 1 zilveren cigarettenkoker. Het weer opnieuw gedraaid en spijt mij verder vanavond geen gebruik van cricket-lessen Grootmeijer en Oud heusden daar geen tijd. Van Jan Schoevaart op lijn 9 dat Koolhaas naar Bergen aan Zee met verlof en hoop ZEd. goed weer daar vacantie dubbel en dwars verdiend. In de stad groote plakaten a.s. Zondag Amsterdam—Groningen doch van Hans Tetzner dat niet onmogelijk Be-Quickers niet in het veld daar niet accoord met de keuze aanvoerder. En begrijp dit volkomen daar o.a. Rodermond in het elftal en deze uitstekend geschikt voor captain. Dinsdag 26 Juni. Vanmorgen Hirschman voor de beursen ZEd. mij telefoonnummer kantoor van Grootmeijer gevraagd. ZEd. n.l. met Sparta Prag over 3 wedstrijden in Holland in Augustus en van plan Ajax 1 wedstrijd aanbieden. Sparta Prag steeds uitstekend elftal en in geheel Europa bekend dus hoop op eenig resultaat. Goed weer dus via Leidschestraat, Leidscheplein en P. C. naar huis. Voor Trianon Broeksmit secr. der Protestcom missie van den A.V.B. en ZEd. geïnterpelleerd over nog loopende protesten Ajax. Doch deze Heer mij teleurgesteld daar alle protesten verloren en mijn advies aan alle captains niet voor vuistje weg protesteeren daar dit in eerste plaats geld voor niks wegsmijten en verder hoop werk voor dito voor secretaris. Woensdag 27 Juni. Vandaag met Burgers van dé T.C. van de N.A.U. en met Hjertberg in Suisse en Burgers mij voor lunch genood. ZEd. mij verschillende zaken over de Intern. Telegraaf Athletische wedstrijden en verschillende prima Inter nationale menschen in de spikes. Met Hjertberg over de Athletiek in Nederland en ZEd. lang niet tevreden over verschillende zaken. De jongens kwiek en handig genoeg en de Zweden te evenaren in snelheid en kracht doch andere factoren reden dat niet alles op rolletjes. Verder vandaag van Grootmeijer dat waarschijnlijk heel spoedig voor alle w.l. en jongeren door N.-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 5