I i Ledenlijst Athletiek. ;6 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "Al J. Hassink, Ferd. Bolstraat 4811; J. J. v. Oorschot, v. Speykstraat 144 h. F. v. Son, Wijk aan Zee; J. M. Rijnders, v. Ostadestraat 180h. Als adsp. lid: E. M. Vietor, Vrolikstraat 343; M. v. Aalst, Middenweg 55 c; D. Dreesde, 2e Jan Steenstraat 1611; N. M. J. Bomans, Vrolikstraat 425 beletage; Alle andere candidaten werd bericht dat de Enq. Commissie geen aanleiding heeft gevonden hen tot het lidmaatschap toe te laten. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Bedankt als o.l. J. F. v. Duren, w.l. G. v. Asperen, C. v. d. Weerden jr. C. Andriesse. i i vO 5 Onze Secr. afd. Athletiek, de Fleer M. Koolhaas heeft reeds eenige malen gewezen op het nut van de Athletiek, doch maar weinigen hebben aan deze wenken gevolg gegeven. Nu is het waar, het weer werkt niet mede, doch dat mag toch geen bezwaar zijn. De opkomst moet beter worden, en ik vraag me al af, wat voor wedstrijden zullen we op 31 Augustus a s. zien. Dus jongelui, nu reeds aangepakt om dien dag onze traditioneele onder linge wedstrijden te doen slagen; zij zullen alleen slagen wanneer wij goede deelname hebben, en door training spannende races zien, zoodat we elkaar geen centimeter toegeven, ik reken er op dat wij bij den eerstvolgenden trainingavond kunnen spreken van een goede opkomst. De commissie zal de benoodigde leiding en wenken geven om tegen dien tijd de handicap te kunnen bepalen, zoodat de strijd zooveel mogelijk gelijk waardig wordt. Nu geen mopperaars die zeggen „hij heeft geregeld getraind, dus heb ik geen kans", dat kan niet meer, we hebben nog twee volle maanden voor ons om te oefenen. Voor het benoodigde materiaal zal zorggedragen worden, een ieder kan zich oefenen. Het voorloopige programma zal zijn: 100, 400, 800, 1500 M. hardloopen; hoog en vèr-springen; speer, discus en kogel. Voor adspiranten 80 M. hardloopen en vèr-springen; daarbij nog vèr-trappen, ingooien en drijven met den bal. Het officieele programma zal in 't eerstvolgend clubblad bekend gemaakt worden- Ter herinnering training. Donderdagavond 7-9 en Zaterdagmiddag 21/3-4,/o. Nogeens alle hens aan dek, zij worden met open armen ontvangen door ATHLETIEKLE1DER en STAF. tJt Dagboek van een voetballer Vrijdag 15 Juni. Vanavond naar het veld en hier eens op genomen hoe de zaken staan. Bleek mij dat aniomo voor oefenen heel groot en onder meer Jan de Natris, Volkers, Reijnders en Hannema aan het werk. En alle 4 prima spelers, waarvan de 3 laatsten buitengewoon veel aanleg en van het hout waaruit Jack goede spelers snijdt. Voor het Bestuurhuisje tal van can- dicaten voor lidmaatschap doch vermoed vele candidaten te oud en ook diverse liefhebbers te jong. Tot besluit bij Sweering met de Enquêtecommissie en eenige andere Heeren een glas bier en hier de mededeeling dat hoogstens 10 leden aange nomen en de rest niet toegelaten. En begrijp dit volkomen daar zoo doorgaande Ajax binnen kort 1000 werkende leden en plm. 350 leden meer dan voldoende. Zaterdag 16 Juni. Vanavond de Ajax-krant thuis en mij opgevallen bijzonder geestig vers van Triccie. En in deze paar regelen een zee van waarheid en scherpzinnigheid. Verder Vlokkie weer eens aan het woord en deze man steeds benijd om vlotte en soepele stijl. Het slotartikel van Nevoh Klaarblijkelijk nog niet ter perse en vertrouw dit artikel in dit nummer daar voor deze stukken veel belangstelling. Gaarne de dank aanvaard van Feestcommissie daar ook mij een deel der lof als orde-com missaris en volkomen eens met bedankje aan Marius, dewelke vele avonden opgeofferd aan regeling van feest. Reeds vroegtijdig naar bed met 2 aspirine daar lichte verkoudheid en spijt mij ik geen Zaak in zoute drop of haverstrooballetjes daar in dezen tijd door dergelijke handel in ommezien steenrijk. Zondag 17 Juni. Vandaag naar het Stadion voor cricketmatch V.R.A.V.V.V. teneinde morgenavond bij de eerste oefening op de hoogte; daar verschillende spelregels verleerd. En V.V.V. ge wonnen door goed werk van W. Grootmeijer, dewelke broer van secretaris. En ZEd. rustig en kalm 59 runs gemaakt terwijl Oudheusden en Secretaris met bal uitstekend op dreef. Tijdens de luntfi evên practisch op de mat doch door snel opkomende bal duim geblesseerd en nagel geheel blauw en komt mij voor dit speb met tennis-bal minder gevaarlijk. Van Joop Pelser dat match in den Helder een week verschoven en deze dus thans op 24 dezer. Van plan desmiddags naar Athletische wedstrijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 4