want de Alg. Verg. is nog geen jaar in staat geweest 4 commissieleden te vinden die niet alleen de benoeming aannamen, maar ook vol brachten. Dit kunnen we dus gevoegelijk uitschakelen en rest dus 'n elftalcommissielid niets anders als zijn tijd zoo praktisch mogelijk over de verschillende elftallen te verdeelen. Ik kan dan ook niet vinden dat voor 'n elftal als het vijfde, dat geen kampioens- of degradatie kansen had, 5 bijgewoonde wedstrijden van de 18 (ruim 30%0 te weinig is. De praktijk stelt U trouwens ook al in het ongelijk want Uw elftal is gezien de beschikbare krachten, zoo sterk mogelijk, dat zult U vermoedelijk wel met me eens wezen! Ik hoop dan ook van U geen berichtjes als: „Elftalcommissie van de 18 wedstrijden 5 keer aanwezig, poövertjes" en „van elftalcommissie geen spoor" meer te moeten aantreffen. Met clübgroeten, ADÉ. I Kroniek -X- IV.- Weet U reeds dat in 1928 de Olympische spelen in Amsterdam gehouden morden? Weet U mat U doen moet? Steunt het Olympisch Fondsl 7; O CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 'Al 10-VI-23. 'k Was Zondagmorgen na de Ajax-leut opmerkelijk vroeg op. »t Weer was, (wat even opmerkelijk is) goed, dies ging ik eens naai* den laatsten wedstrijd van de Ajax B Juniores kijken, die de Blauw Wit C Juniores bekampen zouden. Ze waren present de heeren, ondanks de late feestelijkheid. Wel veronderstelden ze van zelf dat ze weinig fut hadden; Voor keeper Lartgenhof die fn België zit, was geen plaats vervanger. Zooiets is lam. Aanvoerder Kusters kreeg er de lucht van dat een Adsp.-keeper ergens in de buurt was. Hij scharrelde 'm op en preste hem tot een der zijnen. Ze stopten hem in een rood baaitje, trokken 'm een paar zevenmijlsschoenen aan en klaar was ie. Vol verachting voor zijn kleedij betrok ie zijn post. 't Was flink beginnen te waaien en Bl.W. koos de stevige bries mee. Ze zaten fel op den bal, die snuiters en binnen de minuut geven ze den reserve-doelman kans een góed schot in 't doel fe slaan. Hard luck boys. Bl.W. „ruize" lol. Opnieuw werd afgetrapt en na een her nieuwde aanval van Blauw Wit is het een der Ajax backs die voor de afwerking zorgt. 2—0. Da's No. 2 zei een Blauwwitter op een toon als of ie er achter wou zeggen „van de honderd." Maar Grootmeijers woorden uit zijn „keur-feestspeech'' werk ten reeds. De Ajax-jongens pakten aan. 't Ging tegen den hardeh wind in, maar de fut was komende. Nieméijer rent langs de lijn, loopt naar binnen, knalt en 't is 2—1. Dat gaf den burger moed. De Blauw-witters raakten van de kook. Meerdere goeie aanvallen volgden, doch 't gelukte Bl.W. om, na treuzelen van v. Deventer, die anders veel goede dingen deed, den bal langs den Ajax-doelman te werken, 3—1, waarmee de rust aanbrak. Toen ze weer begonnen, was de Ajax-opstelling gewijzigd. De rechtsback, speelde nu rechtsbuiten, de rechtsbinnen mid- voor, enz. De wind die nog straffer geworden was kregen ze mee. Nu zou 't komen! De fut was er, maar de goals kwamen niet. Aanval op aanval volgde. Eindelijk krijgt de bal de goeie richting: de keeper kon er net niet bij en 'twas 3—2. Ajax blijft aanvallend. De rechtsbuiten zet hoog voor. De keeper springt naar den bal. Drie Ajaciden doen 't zelfde en 't heele vijftal komt op een hoopje in 't doel terecht 3—3. Nu stpnd de fut met de zweep achter de jongens. Weer een voorzet van rechts, een kopbal en 't is 3—4. Nikkelsen rent door alles heen, knoert in 't hoekie 3—5. Niemeijer gaat er van door en de keeper beoordeelt den bal fout 3—6. Hoewel de Bl.W. doelman nog heel wat goede schoten ver werkt kon hij toch niet Verhinderen dat de linksbinnen even voor 't einde er 3—7 van maakt. Wat zeg je er van Grootmeijer, hebben de jongens geluisterd of niet? Als ze allemaal zoo goed hun ooren hebben open gehad zul je er wat van beleven 't volgend seisoen. FITTER; A'dam, 10-6-'23. Ajax A jun. Amstel jun. 5—0. Opstelling: Dietze Raatsie v. d. Velde Jutte P. Vunderink Hali Swijnenburgv. d. Zwaan Schaap>v. d; Veen Harinck Hoewel ook voor half time het spel meerendeels op onze helft was wisten onze jun. door schotvaardigheid en doortastend heid dezè wedstrijd met een flink doelpuntensaldo te winnen. Na een; paar gevaarlijke aanvallen waarbij Schaap en Swijnenèurg het Amstel-doel in benauwdheid brengen, breekt Schaap door' geeft op het juiste moment over en v. d. Veen scoort No. 1. Een corner door Harinck genomen komt bij Vunderink die door geeft aan Schaap, welke met een hard laag schot de stand op 2—0 brengt. Uit een penalty komt No. 3 door Vunderink. Swijnenburg breekt door, loopt naar binnen en via de lat gaat No. 4 in het Amstel-net. Met deze stand koint de rust. Na rust vatten onze jun. het vee^ 'kalmer op. De fuif-gevolgen doen zich blijkbaar voelen. Schaap scoort nog keurig No, 5 met welken stand het einde komt. ADÉ. "-A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1923 | | pagina 6